• Thriller

Utržený ze řetězu (2005)

Psychologické drama, zotročení lidské duše, dobrá choreografie zápasů, jet-li prokázal, že umí nejen bojovat, ale i hrát... Dopručuji 5 hvězdiček.

V jako Vendeta (2005)

Zvítězí myšlenka, síla myšlenky, přežije duše v myšlence. Lidé by se neměli bát vlády, ale vláda by se měla bát lidí. Perfektně zpracování pomsty dle A. Moora. Vzpomeň a nezapomeň na 5. listopad...

V pasti (2005)

To bych povinně pouštěl všem podivným existencím, možná by si pak svoje chování mnozí rozmysleli. Naivní, možná, ale pořád lepší než nic.

Walk the Line (2005)

Lesk a bída Johnyho Cashe v bravůrním podání Phoenixe ve dvou hodinovém filmu. Nejsem přívrženec hudebních filmů, ale nejsem si jist vyvážeností děje, hudby a "jemných" zastávek u určitých jeho etap. Nejsem asi takový odborník jako pan režisér, ale tak či onak jako divák se rozhodně přikláním k lepšímu hodnocení, ovšem s většími výhradami...

Zbohatni nebo chcípni (2005)

Životoppisný příbě ulicemi křtěného gansta rappera 50 Cent. Od syrově surového dětství až po přežití devíti kulek naskládaných do těla z ráže 9 mm. Pro milovníky gansta rapu a celé té životní filosofie rozhodně jasná volba. Kdo si vychutnal Straight outta Compton, tak zde taky nalezne to své.

Zkrocená hora (2005)

Došla mi slova. To je nejvýstižnější komentář. Není to vyražený dech, ale spíš úplně veškerou energii, kterou film dal, tak si vzal i víc. Vzal kus srdce.

Zlomené květiny (2005)

Film o rádoby superpřitažlivém muži postrádajícím charisma a sexappeal, který sexuálně použil v jednom inkriminovaném roce tolik žen, že ani neví, kde by mohl mít potencionálního syna, což mu vytvoří pocit samoty, do něhož zabředne a existencionalita jeho příběhu ho dožene nepřipraveného. Gratuluji.

9. rota (2005)

Hodně surový snímek shrnující válečnou mašinerii - z prostředí Afgánistánu, která spolkne mladíky, přežvýká ve vojenském táboře a vyplivne do surové války v Afgánistánu. O zbytečnosti válek netřeba vyprávět. Film se ponoří do přátelství, naivity a celkově mužského světa se všemi plusy a mínusy a vynoří z krve války. Snímek s tak nabitou atmosférou, že míří do TOP.

Bournův mýtus (2004)

Pokračování veleúspěšného díla, kultovní snímek na poli akčních filmů. Všechno na pět hvězdiček. James Bond je pohádka poskládaná z puzzlí chyb a zjednodušení. Zde je vidět, že režisér si dal záležet na každém detailu.

CoMyJenVíme!? (2004)

Kvazivědecké zpracování dobré myšlenky, je opravdu fakt, že tvoříme svět okolo sebe tím, jací jsme, ale takový dokument bych zakázal, být vědcem v tomto filmu, tak žaluji režiséra za sestříhaný blud. Děkuji, ale už víckrát nic netočit, tito režiséři by mohli brát lekce točení od Trošky (u kterého dodnes nevím, jestli to myslí vážně, když točí filmy, nebo je to jakási pomsta světu).