V zajetí démonů (2013)

Ti druzí se mi líbili více, je to dost podobné, ale u Conjuringu jsem se ani tolik nelekal.

Gravitace (2013)

Ach jo, kdybych od toho tolik nečekal, tak jsem více než spokojený, takhle jsem lehoulince zklamaný, přesto za 4*. Technicky a audiovizuálně nelze nic vyčíst, to samé platí o části filmu s Clooneym na place. Jakmile však zůstane Sandra Bullock sama (a to není nic proti ní), tak film ztrácí důležitý prvek a z mého pohledu bohužel. Na onen pomyslný film roku si ještě počkám, ale určitě se nedejte odradit a běžte zajít do kina. Vidět se to musí.

Den Šakala (1973)

Filmová klasika, která ani po čtyřiceti letech od vzniku neztrácí nic ze své kvality.

Skins (2007) (seriál)

1. série 85% Škoda že se některé postavy nevyskytují častěji. 2. série 70% Zjišťuji, že mě šíleně irituje Effy, oba díly o ní jsem protrpěl silou vůle. Zároveň mi začínají připadat jednotlivé problémy členů party dost na jedno brdo. Je to samá negativní zkušenost, žádné pozitivní. Chtělo by to trochu rozbít stereotyp. 3. série 65% Těžko říct, nejspíš mi nesedly nové postavy jako ty v úvodních dvou řadách. Každopádně byla tahle série nejslabší zatím, nezajímaví lidé, celkem předvídatelný děj.

500 dní se Summer (2009)

Joseph Gordon-Levitt mě ještě nikdy nezklamal. A je jedno, jestli na jeho filmy koukám na jaře, v létě...

V zajetí chuti (2000)

Psychologický thriller či drama, které si vás postupně omotá okolo prstu. Nejprve vás namlsá kulinářskými dobrotami a nakonec vás vhodí do temné atmosféry, plné napětí, ze které není úniku. Velmi zajímavý francouzský film se skvělou ústřední dvojicí.

Muž z oceli (2013)

První supermanovská hodinka je skvostná, té snad nelze nic vytknout. V té druhé se dočkáme spíš nekončící akce, která je sice zábavná a příliš nenudí, ale taky jí mohlo být o něco méně. Jsem spíš příznivcem "lidštějších" hrdinů, jako je třeba Batman, což možná trochu ovlivňuje můj úsudek. Hudba skvělá, herecký kádr rovněž výborný, a tak se již můžeme těšit na pokračování. Trochu se toho obávám, protože v něm těžko uvidíme tu výpravnou první polovinu, a nejsem si jistý, jestli skousnu dvě hodiny "zničme všechno a s pořádným rachotem" akce. Lepší je to namixovat jako v jedničce, kterou lze rozhodně doporučit.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Je škoda, že se film v poslední třetině odvrací od toho, co jej činí skvělým. Tedy koncept chytrého thrilleru, v němž nevíte, na čem jste. Mám tenhle druh filmů velmi rád, takže v kombinaci s Tomem Cruisem není co řešit.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Partička vyšinutých chlapů v uniformách se sešla, aby jen tak mimochodem rozhodla o osudu pár milionů Židů. Jako nic se tam baví o plynových komorách a o tom, jak s Židy vypořádat. Při sledování filmu dostanete velkou chuť dát jim osobně do držky. Skvělý Kenneth Branagh.

Mechanik (2004)

Sledujeme, jak se jednomu člověk rozpadá život, nic nevychází, jak by mělo. A pak se nám postupně rozpadne i naše předpověď, jak film dopadne, protože nás výrazně překvapí. A pokud ani po tomhle filmu někdo neuzná, že herci mají své peníze těžce vydělané (ne všichni samozřejmě), tak mu není pomoci.