Statečné srdce (1995)

Tak todlenc je hodně dobře natočený historický filmík.Pokud se nebudeme moc šťourat v historii samotné a promineme nějaké ty (občas hodně velké) nesrovnalosti,dá se toto vcelku silné a dlouhatánské dílo sledovat znovu a opět si pobulit.Každý národ má svého velkého hrdinu a pro skotsko je to W.Wallace.Já sama bych chtěla vidět na vlastní oči jeho meč,který je považován za skotský národní poklad.No a Mel dokázal že umí.

Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Jaký jste viděli svůj úplně první western? Můj taťka byl skvělý člověk a díky němu jsem jako 8-letá seděla v kině a koukal na tuto skvělou parodii.Tenkrát jsem ho děsně žrala ale až s odstupem času, začal mít to pravé kouzlo parodie,na kterou se kdykoliv podívám znova a opět si zanotuju-že v Lincolnu loňskýho roku.......Muj bóóže,muj bóóže ta se loká....... a hláška "Alkohol podávaný v malých dávkách,neškodí v jakémkoliv množství" ta je od těch dob perlou Miliše Kopeckého asi jako v dnešní době jeho "holubička".

Škola základ života (1938)

Křišťálově čistý a dokonale vybroušený diamant českého filmu a humoru,s naprosto nezapomenutelnýma hláškama,který nikdy nezestárne.Překrásný boj, študák versus kantor.Takže, když se na nic nehodíte,udělejte si alespoň maturu!Jenom ten proletářský konec to trošku kazí.

U pokladny stál... (1939)

Naprosto nezapomenutelná balada ožralcova a skvělý návod na narkózu při ošetření prstíku páně Šléglova.Tomudle filmíku se jistě budou chechtat ještě mnohé další a další generace, jako jednomu z největších skvostů Vlastíka Burianů a naší kinematografie.

12 úkolů pro Asterixe (1976)

Kdyby se ubíral dějepis tímto směrem,to by byla bóómba.A pak že byl Řím největší! Krásně střelený filmík se skvostným "hláškovým" koncertem.

Vetřelci (1986)

Málokterý film,který má pokračování,je tak dokonalý jako "Vetřelci".No a platí to pro všechny díly tohoto sci-fi.Prodloužené verze viděti, jsou povinností pro každého fandu tédle věcičky,které čas nic neubírá na dokonalosti.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Jeden z absolutních klenotů předválečné doby.Nezapomenutelné gagy a hlášky.Kdykoliv a kdekoliv - vždy koukatelná a naprosto geniální bomba!

Sedm statečných (1960)

Toto je snad první film,který předčil námět,podle kterého byl natočený.Tím ale nesnižuji 7 samurajů,jenom mám pocit že je The Magnificenc Seven jaksi pro našince přijatelnější, jak prostředím tak dobou do které byl zasazený.Byla jsem překvapená,že má film nový dabing a pokud si mám vybrat ,kouknu se raději na verzi s původním dabingem.Nový dabing byl- né to prvé ořechové a dost film v mých očích poškodil.Sedm superherců v rolích klaďáků a jeden superherec v roli záporáka.Eli Wallach je,byl a bude super záporák a moje velká hvězda.

Troja (2004)

Příliš nabubřelé "něco" kde je vše nadmíru megalomanské a kde se nedokonalost skrývá za zvučnýmy jmény protagonistů.Mám pocit že tohle je ukázka toho,jak by neměl vypadat historický film,který bere námět z mytologie a který je mnohdy mimo mísu.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Pokud se v nicneříkajícím scénáři zaskví herecké hvězdy,dokážou oživit i ten nicneříkající příběh.Většinou to tak bývá,leč v tomdle filmíku je všeho pomálu,snad až na módu.Všechno je tady postaveno na dvou hereckých osobnostech a to je tak vše.Celkem zklamání.