DaliX

Dalibor Šiveň

okres Nové Mesto nad Váhom
Student, Comics and Movies fan

• 27.8.2010  16:52

"Veríte v Boha?! "Nie, veď nikto ho nikdy nevidel." Skvelé, zábavné, originálne a výbornými hláśkami nadupaná komédia o netypickom hlavnom hrdinovi alkoholikovi (bol vôbec v nejakej scéne triezvy?:)), ktorý zdelil obrovský majetok. Pre mňa jedna z najlepších českých komédií:)))

• 27.8.2010  16:50
    Darkman (1990)

Tento film som si v stánku kúpil kvôli dvom aspektom. Ten prvý je bezpochyby Liam Neeson, ten druhý Sam Raimi. Celkovo by som to zhodnotil ako priemerný snímok, ktorý síce neohúri ale skvelo zabaví.

• 27.8.2010  16:45
    Daredevil (2003)

Priznám sa, postava ako je Daredevil ma moc nechytila. Vlastne skoro vôbec. Aj keď film sa mi docela aj páčil, hlavne vývoj postavy, kde príde divákovi malého Matta naozaj ľúto. Ben Affleck sa mi v tej úlohe páčil rovnako aj Michael Clarke Duncan ako šéf zločineckého podsvetia Kingpin. Keď sa však na scéne zjaví Collin Farrell aka Bullseye až vtedy film dostal tie pravé grády, akčné scény (hlavne s ním) stáli za to a nesmie chýbať ani ženská hrdinka, v tomto prípade je to Electra (Jennifer Gardner).

• 27.8.2010  16:41
    Čelisti (1975)

Vrchol tvorby začínajúceho Stevena Spielberga a doteraz žiaden iný film typu Piraňa, Aligátor (o žralokoch ani nehovorím) ho netrumfol.

• 27.8.2010  16:40
    Constantine (2005)

Ďalší zaujímavý a pre mňa netypický zfilmovaný komiks. Constantine (Keanu Reeves) je niečo medzi exorcistom a akčným hrdinom s nadprirodzenými schopnosťami, ktorý v Angels city bojuje s paranormálnymi javmi, resp. bojuje proti silám priamo z pekla, či už ide o vymetanie démona z malého dievčaťa alebo boj zoči voči. Francis Lawrence nakrútil nevídaný kúsok. Som kresťan a hoci toto zrejme nemá nič spoločné s filmom, páčila sa mi tam tá línia, Constantine - Exorcista proti démonom, dobro vs. zlo, Nebo vs. Peklo. Rovnako aj postavy, hlavne Gabriel nemal chybu a rozhovory medzi ním a Constantineom patria k tomu najlepšiemu, takisto aj Rachel Weiz alebo Djimon Hounsou.

• 27.8.2010  16:33
    Catwoman (2004)

Ups, toto dopadlo katastrofálne. Nejde ani tak o scenár ale celý film ma nebavil a ani Halle Berry to v tej obtiahnutej sexi kombinéze nezachránila. Catwoman z filmu Batman returns ju v poho strčí do vrecka a to ten film bol zameraný ešte na ďalšie tri postavy.

• 27.8.2010  16:32
    Buffy, přemožitelka upírů (TV seriál) (1997)

Do Buffy som bol v jedenástich zamilovaný tak čo si budeme vravieť:) Je to trochu naivné aby sa šestnástka bila ako profesionálny kickboxer a ešte s takou eleganciou, že by sa aj Blade mal čo učiť ale ako teen seriál to nie je zlé.

• 27.8.2010  16:29
    Batman vítězí (TV seriál) (2004)

Nie je to síce ako animák z r. 1992 ale treba uznať tvorcom snahu o reštart pôvodného animáku. Je to detskejšie, menej temnejšie, síce s klasickými postavami ako sú Joker alebo Penguin ale nie také atmosférické ako jeho predchodca. A aj tá hudba už nie je taká mrazivá. Ako celok sa mi to páčilo ale Batman TAS už zostane zrejme navždy neprekonaný.

• 27.8.2010  16:25

Skvelá komédia so zábavným Benom Stillerom. Tú starú by som zabil aj ja!:)

• 26.8.2010  16:25

Najlepší diel pôvodnej trilógie, rovnako aj najtemnejší a s úžasne temným, strhujúcim vyvrcholením filmu akého sme sa nevedeli dočkať. V starej ságe to bolo víťazstvo povstalcov proti Impériu, tu vznik temného lorda menom Darth Vader, ktorý podľahol temnej strane sily. Záverečný fight medzi Obi-Wanom a Anakinom som zledoval bez dychu a v závere filmu som pociťoval zmiešané pocity súcitu, ľútosti a maximálneho uspokojenia. Neviem či je táto nová trilógia lepšia ako tá stará, možno aj nie ale je mi to jedno. Je to Star Wars a ako celok je toto dielo vrcholom vo svojom žánri.

• 26.8.2010  16:20

Star Wars Epizode II je parádnym pokračovaním. Zamrzelo ma, že tam už nie je Liam Neeson, takisto aj opäť politický podtón filmu ale čo je dôležitejšie, formuje a do značnej miery sa nám tu objasňuje a vyvíja charakter mladého Anakina Skylewalkera takže aj keď by sa niečo filmu dalo vytknúť, ak túto ságu milujete, zhltnete tento diel aj s navijakom:)

• 26.8.2010  16:16

Tak Lucas pred uvedením svojej prvej časti stihol film premenovať na Episode IV a tak sme sa dočkali Episode I s názvom Skrytá hrozba. Príbeh celej novej ságy popisuje presný opak ako tá stará, kým v starej sme mali možnosť vidieť Luke-a Skylewalkera a jeho vývoj plus výcvik, tu sa stretávame s Ananakinom Skylewalkerom, budúcim Darth Vaderom. Hneď ma zarazil v úvode politický podtón filmu, čo sa v predošlej trilógií nestalo. Trochu mi to na filme prekážalo a normálne som si želal, aby sa to skončilo a nastúpilo Impérimum. Avšak nestalo sa. Čo však film vyzdvihuje do plného počtu sú herci na čele s Liamom Neesonom, pre ktorého mám neuveriteľnú slabosť ako Obi-Wanov učiteľ. Ewan McGregor stvárnil Obi-Wana, čo je myslím si skvelá voľba, Natalie Portman sa mi páčila. Možno je to slabšie ako predošlé diely ale je to súčasť tak perfektnej sci-fi ságy a zaslúži si plný počet.

• 26.8.2010  16:09

Krásny záver celej ságy, ten koniec ma zakaždým dostane. Navyše pribudne nová hlavná jednotka Ewokovia, ktorí sú skôr na smiech ale práve tieto scény film odľahčujú. Páčila sa mi záverečná konfrontácia medzi Darth Vaderom a Luke-om Skylewalkerom, to ostatné (efekty, hudba) je myslím si zbytočné komentovať, výborné.

• 26.8.2010  16:05

Najlepší a najsilnejší diel celej série. Nielen preto, že sa Luke Skylewalker dozvie pravdu o jeho pôvode ale aj preto, lebo tu máme možnosť viac nahliadnuť do charakteru postavy Darth Vader. Navyše útok na základnu na planéte Hothu je pre mňa najlepšou akčnou scénou z celej série Star Wars.

• 26.8.2010  16:03

Týmto filmom odštartoval George Lucas (vtedy možno ešte nevedomky) najväčšiu sci-fi mániu aká kedy bola. Star Wars sága je niečo viac ako len klasika sci-fi žánru. To sú filmy pre každého. Páčilo sa mi to ako malému, páči sa mi to aj teraz a viem, že aj za 50 rokov sa mi to bude páčiť. Tieto filmy by som najlepšie prirovnal k sérií Indiana Jones, nadčasové kúsky, ktoré sú nevídané a každým ďalším rokom vzácnejšie. Geniálna hudba, réžia, geniálny záporáci, klaďasi, vymakané vizuálne efekty a skvelí herci, dokonalé:)

• 26.8.2010  15:57
    Formule! (2001)

Tento film fakticky žeriem. Navyše ak tam hrajú borci ako Sly Stallone alebo Til Schweiger a scenárista (Sly) si okrem zaujímavého príbehu z prostredia závodných pretekov formulí dal aj práce s charaktermi hlavných postáv. Mne sa to páčilo, akcie nemali chybu, skvelé.

• 26.8.2010  15:53

Miestami morbídne, miestami zábavné a ujeté ale aj napriek tomu mám takéto komédie rád:)

• 25.8.2010  21:56

Najlepšia akčná komédia akú som kedy videl aj s Hot Shots 2 aj keď to je skôr paródia:) James a Arnie sú skrátka dokonalé duo, výborné.

• 23.8.2010  20:36

Ach jaj, kam sme sa to dostali. Pôvodný film od Wesa Cravena som nevidel takže nemôžem zrovnávať ale tento nový remake ma viac zabavil ako videsil. No na to, že je tam R-kový rating, je absencia krvi a gore scén na najvyššej úrovni, to Freddy vs. Jason bol masaker oproti tomuto. Čo sa týka jednotlivých scén tak jedna vražda jednej nemenovanej osoby (pri tejto scéne burácalo celé kino) bola fakt na popukanie (bodaj by nie, keď to vyzeralo ako keď duch znásilnoval Tori Spelling v Scary movie 2). Alebo záverečná scéna a Freddyho "Mokrý sen" kde som sa smial na plné ústa a začínal uvažovať, či nejde náhodou o komédiu. O samotnom Freddym Krugerovi nemá význam nić ani písať, ten na toho starého nemá ani omylom, starý dobrý Robert Englund a jeho démonický look nikto nenahradí. Ale keď som dal remaku Piatok 13-teho 3*, musím dať aj tomuto filmu hoci to nie je žiadna sláva.

• 22.8.2010  09:12

Naozaj kvalitný a špičkový sci-fi snímok o vojne ľudí proti agresívnym chrobákom. Už to snáď videl každý takže je zbytočné popisovať príbeh filmu. Paul Verhoeven by si zaslúžil nálepku, jeden z najlepších režisérov sci-fi. Už jeho Totall Recall stál rozhodne za to, a Starship Troopers si rovnako tiež nevedie zle (Robocopa teraz nechajme bokom:)) Skvelé vizuálne efekty, kopa krvavých gore scén (rozhodne potešia), obsadenie je super, hlavne Casper Van Dien ako Johny Rico a Denise Richards (no nie je nádherná?:)) sme konečne mohli vidieť v poriadnom filme, rovnako som bol nadšený postavou veliteľa a trénera, ktorého stvárnil Clancy Brown (Shawshank Redemption) ako aj jeho výcvik "Doktor!". K akčným scénam len toľko, že to fakt stálo za to, hlavne útok na základňu Clemdattu, ale celkovo je toto zábavný skvelý akčný, sci -fi a krvavo osviežujúci Blockbuster, ktorý sa pre mňa z nepochopiteľných príčin nedočkal v USA patričného ohlasu. Škoda lebo keď vidím dnešné Blockbustery, počnúc Transformers, Clash of the Titans..., tak na svoju dobu Starship Troopers je špičkový, či po stránke efektov, akcie a z hľadiska zábavnosti.

• 21.8.2010  14:50
    Maxihra (TV pořad) (1997)

Tiež ma to ako máleho bavilo pozerať, teraz je to však už o niečom inom, keď si v poho môžem stiahnuť emulátor a Crasha si vychutnať rovno na PC:)

• 20.8.2010  19:32
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Spolužiaci na škole to žrali takisto ako aj kamaráti ale ja som mal jeden diel vôbec problém dopozerať do konca, český dabing ma tiež nejako nezaujal, vtipy nezáživné a animácia žltých postavičiek sa mi ani veľmi nepáčila.

• 20.8.2010  19:27

Na Vianoce nesmie okrem kapustnice a stromčeka chýbať v telke ani táto skvelá rozprávková komédia:)

• 20.8.2010  12:03

Celkom zábavná komédia navyše so skvelým Sylvesterom Stallonem, takže minimálne 3*:)

• 19.8.2010  18:36

Pre mňa silná nostalgia z detstva, ktorá po toľkých rokoch nestráca nič na svojej kráse počnúc hereckými výkonmi alebo dnes už nezabudnuteľnými vizuálnymi efektami (tá Medúza jednoducho nemá chybu) a keď uvidíte remake, až potom oceníte aké je toto dielo úžasné a veľkolepé.

• 14.8.2010  17:25
    Halloween II (2009)

O triedu slabšie ako jednotka. Dosť zamrzia aj tie sny, poprípade predstavy Michaela Myersa, samozrejme gore scény nechýbajú ale páči sa mi (opäť) novátorský prístup Roba Zombieho, ktorý je spomedzi dnešných hororov najzaujímavejší.

• 14.8.2010  17:22
    Halloween (2007)

Rob Zombie miluje Béčkové filmy. A ja mám taký pocit, že bolo správne aby sa ujal ich nakrúcania lebo je vidno, že k danému materiálu pristupuje s úctou a rešpektom. Halloween je klasickým remakeom Carpenterovho Halloweenu a môj názor je taký, že hoci nie je až taký vybrúsený ako jeho predchodca, je to kvalitný remake (oproti nemu je remake Piatku 13-teho jasný odpad). Príbeh popisuje zrod vraždiacej ikony Michaela Myersa, ktorý v detstve na smrť dobodal svoju staršiu sestru a bol odvezený neskôr do psychiatrickej liečebne, kde sa ním zaoberal Dr.Loomis. A ďalej to už pozná snáď každý... V Zombieho prevedení sa však film posúva na vyššiu métu, tých obetí tam je podstatne viac, hlavne počas Michaelovho detstva, samozrejme nechýbajú ani krv a pár nechutností. K príbehu by som mohol povedať toľko, že prvá polovica je príbeh Michaela Myersa a jeho návrat do rodného Haddonfieldu, tá druha je čisto vyvražďovačka aj keď je tam aj pár skvelých momentov. Osobne si myslím, že tento film je skvelým remakemom, ktorý rozhodne neurazí fanúšika žánru, hoci to už nie je oslavovaný John Carpenter.

• 14.8.2010  17:11

No tak z Michaela Myersa sa nám v tomto filme stáva celebrita. A vskutku mu to celkom pristane, navyše, keď vraždí tak efektívne a s chuťou, že diváci za monitormi nedokážu odtrhnúť oči. Nechápem to nízke hodnotenie, je to Béčko ale docela napínavé, krvavé, depresívne a nie nudné, aspoň ja som ani na chvíľu nepomyslel na nudu a oproti tým klasickým Halloweenom mi to nepríde až také hrozné...

• 14.8.2010  17:08
    Halloween 2 (1981)

Rovnako dobrý ako jeho predchodca. Trošku zamrzí, že úvodnej témy je tam trošku menej ako v jednotke ale stále slušný a napínavý film, vo svojej dobe naprostý vrchol. Hoci dnes už ten film nie je ani desivý, je to klasika a to režijne aj scenáristicky perfektne zvládnutá, oproti iným vyvražďovačkám absolútny vrchol.

• 14.8.2010  17:05
    Halloween (1978)

Kvalitka. Vlastne toto je jedna z mála vyvraždovačiek (ak nie vôbec prvá), ktorá čerpá len z atmosféry filmu a nie z gore scén. Úvodná scéna, kde je kamera úchvatná a skvelo použitá ma nadmieru dostala, rovnako bezchybná atmosféra a geniálna hudba nemajú chybu. John Carpenter týmto filmom odštartoval hororovú mániu ako nikto predtým. Na dnešnú dobu klasika, na rok 1978 dokonalý napínak a skvelý horor.