Zachraňte Willyho! (1993)

Ako malému sa mi to páčilo. No ako malému sa mi páčilo veľa vecí ale Willyho som vtedy nesmierne žral. A ešte si pamätám ako keď začala vysielať vtedy nová TV Markíza, tak Willy bol celkovo medzi prvými filmami, ktoré odvysielali.

Soudce Dredd (1995)

Jaj, škoda, že nemám 10 rokov:D Nikdy by ma nenapadlo, že si Sly zahrá vo filme podľa komiksu ale opak je pravdou a hoci Judge Dredd nie je až taký známy, neznamená to, že by film bol zlý. Práve naopak. Výborná výprava, efekty a skvelá hudba od Alana Silvestriho dotvárajú jedinečnú kompozíciu obrazu a zvuku a so skvelým dejom sú slušnou oddychovkou. Vo finále som však čakal trochu viacej preto za 4* hoci je príjemné vidieť ako sa vo filme striedajú až detské motívy oblekov sudcov (o veľkom megarobotovi nehovoriac) s brutálnymi a krvavými akčnými scénami. Bravo!

Batman (1997) (seriál)

No nejedná sa ani tak o nový seriál ale o akési pokračovanie pôvodného dnes už legendárneho animáku s jednoduchšou kresbou, rovnakými hlasmi jednotlivých postáv ale zato opäť s kvalitnými epizódami. Je síce pravdou, že tie legendárne diely ako The last laugh, Christmas with a Joker alebo Two - Face part 1 a 2 sem nepatria ale aj napriek tomu obsahuje aj pár geniálnych dielov z ktorých je najznámejší asi Mad love, ktorý sa dočkal aj komiksového spracovania, čo je myslím si skvelé. Celkovo je tento seriál resp. sezóna "len" pokračovaním tak megaúspešného animáku a plný počet si právoplatne zaslúži.

Nepřítel před branami (2001)

Pred chvíľkou som to dopozeral a nevychádzam z úžasu. Je pravdou, že filmy z prostredia druhej sv. vojny mám veľmi rád, ale tento sa obzvláśť vydaril, dokonca by som povedal, že je hnaď za Ryanom môj druhý najobľúbenejší. Film ktorý je nakrútený podľa skutočných udalostí rozpráva príbeh o dvoch odstreľovačoch počas útoku nemeckej armády na Stalingrad. Jude Law v úlohe ruského odstreľovača Vasilija Zajceva, Rachel Weitz v úlohe krásnej Tanii a Ed Harris ako chladnokrvný nemecký Major Konig sú výborná voľba. Film sa ani tak nesústreďuje na ohromujúce bitvy hoci tam sú ale ani to nepotrebuje, ale na boj jeden na jedného a čo je skvelé, napätie vám nedá vydýchnuť až do záverečnej head shot scény ktorú som si nadmieru vychutnal. Takisto vizuálne efekty, emócie a hudba od Jamesa Hornera, to sú aspekty, ktoré robia film nevídaným a zaujímavým.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Videl som len jeden jediný diel... A stačilo mi!

Doodlebug (1997)

Výborné, jednoducho výborné:) Christopher Nolan za 3 minúty dokázal urobiť snímok s výborným rozuzlením a pointou, plus skvelou tiesnivou atmosférou. Lovec sa stáva korisťou.

Nebezpečná štvanice (2000) (TV film)

Je to niekde medzi ** a *** ale nakoniec sa prikláňam k nezaslúženým 3*. Celkovo film, ktorého dianie pozostáva v 90 - tich percentách len z prenasledovania dvoch aút za búrlivého hysterického jačania hlavnej protagonistky nemôže vytvoriť nejaké napätie a nebodaj strach (u Thrillerov by aspoň prvotný strach nemal chýbať). Začiatočná scéna je narýchlo odbitá, začína sa prenasledovanie a človek by čakal nejaký ďalší zvrat ale opäť prenasledovanie, tentoraz v noci na diaľnici a potom v lese, potom havária a potom čuduj sa svete ďalšie automobilové prenasledovanie... A záver? Opäť prenasledovanie. V podstate dokonalá nuda až nato, že som videl už aj horšie filmy ako toto. No skôr 2, 5* ak by som to zhdnotil objektívne. Dosť slabý podriemer v rámci žánru.

Hra s nevěrou (2005)

Výborný psychologický thriller s nečakanými zvratmi, strhujúcim a do istej miery aj nepredvídateľným dejom (predsa len tušiť ako sa to naozaj skončí nie je až také jednoduché). Film ktorému nechýba mrazivé napätie a spolu so skvelými hereckými výkonmi je to na plný počet.

Martinka - Popoluška z Turca (2010) (pořad)

Tak čo k Martinke napísať? Keď som na Vianoce videl upútavku na Tv Markíka na film 3 oriešky pre Popolušku, a potom na TV Joj na Popolušku z Turca, bolo mi jasné, čo sa bude v telke na Vianoce pozerať. No popravde, opäť skvelá a zábavná show hoci ma sklamala skutočnosť, že to bolo o 80 percent menej vulgárne ako Kleopatra z Turca. Ale čo, Martinka bude mať show o varení takže o zábavu rozhodne núdza nebude:)

Poslední pevnost (2001)

Zaujímavý námet, docela skvelo vygradovaný dej až na záverečnú scénu, ktorá to všetko potápa o hodný kus dolu. A to je ten hlavný problém, prečo mu udeľujem len 3* a celkovo je to asi jeden z najslabších filmov z väzenského prostredia.