Probuzení (2007)

Nepochopila jsem význam toho, proč byl během operace vzhůru, když to ve výsledku bylo úplně jedno. Stejně by to dopadlo, kdyby byl uspaný a sekvence mimo operační sál by byli čistě snové. Herci nic moc. Ale nápad určitě zajímavý, akorát by to chtělo natočit lépe.

Runaways (2017) (seriál)

První dva díly jsou hodně divné, takové, že by člověk neřekl, že jde o superhrdinský seriál. Ale jde. A je skvělý.

Wonder Woman (2017)

Moc jsem se těšila. Fakt moc. Konečně ženský superhrdinský film... a dostaneme tohle. No jo, DC prostě nikdy nebude můj šálek kávy. Superhrdinky a superhrdinové jsou neskutečně OP, příběh plytký. U scény s tancováním jsem přemýšlela, že to vypnu. S žádnou postavou se tam ani nedá sympatizovat nebo soucítit. Nulová chemie mezi postavami. Sotva skončily titulky, už bych nebyla schopná říct, o čem to vlastně bylo. Muž z oceli hadr.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Nečekala jsem, ale tenhle film opravdu ctí předlohu. Ano, je vtipný, a to docela dost, ale ten "feeling" z původního Jumanji zůstává.

Thor: Ragnarok (2017)

Ach ano, Taika. Jeho upírský "dokument" přesně ukazuje, jeho neobvyklý styl. Jeho humor je nevšední, jeho přístup k práci taky. A na Thorovi je to hodně vidět. Postavy jsou skvěle vykreslené, dá se do nich vžít, a přitom jde o film nesmírně vtipný a barevný. Marvel poslední dobou válí!

Psí poslání (2017)

Hodně jsem brečela, což se dalo čekat. Hodně se mi líbilo, že to skutečně bylo o tom psovi a lidé tam byli jen jako příběh na pozadí (i když samozřejmě propletení s životem pejska), a i přesto byly ty lidské příběhy reálně a "živé".

Blade Runner 2049 (2017)

Film je dobrý. Vizuální stránka fantastická. A hudba... wow... hudba je to, co tento film naprosto vyhrál. Dokonalost. Herci dobří, příběh skvělý. Prostě spokojenost... oproti původnímu filmu.

Blade Runner (1982)

Blade Runner mi přišel jako jeden z těch filmů, kdy máte skvělého trikaře, výborný světlo, zajímavé kostýmy, ale scénáristé, herci a režisér to všechno pokazí. Proč tam byl Deckard? Nic neudělal, kromě toho, že molestoval zmatenou holku, která akorát zjistila, že je robotka, a chudák zmatená ani nevěděla, že může Deckarda odmítnout, protože se bála, že ztratí jedinou bytost, která jí tak nějak pomáhala. Scénář příšernej a i ta jediná věta v celým filmu (déšť, slzy, mimochodem Roy je ve filmu tak nějak jediná postava, která není plochá jak hrudník Keiry Knightly) je dílem improvizace, a ne úmysl. Přijde mi, že při natáčení nikdo pořádně nevěděl, co vlastně dělá a o čem ten film je. Je to smutný, protože samotný nápad lidi vs. roboti, co vypadají jako lidi a začínají mít lidské feels je zajímavý. Velká škoda.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Na prvním žebřířku Marvelovek společně s Winter Soldierem. Naprostá pecka od začátku do konce.