Ten Inch Hero (2007)

Takový na první pohled nenápadný další druhý romantický filmeček. Ale kupodivu jde o hodně povedené dílo, které vlastně nemá zase tolik romantických klišé, ale naopak se tu objevuje docela dost povedených vtípků. Je to hoooodně pohodové dílko, které pozvedne náladu, aniž by šlo o přeslazenou limonádu. Je to jeden z těch filmů, které ocení romantická duše i její méně romantický protějšek :).

Vybíjená (2004)

Boží, ale jenom s Owenovýma titulkama :D

Pohádka pohádek (2015)

Violet je hodně hustá a ten gay příběh byl taky moc pěkný.

Nevěsta s velkýma nohama (2002) (TV film)

Film hroznej, ale námět výborný. Hodně by se mi líbil jako kvalitní Webberovský muzikál.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak po zhlédnutí režisérské verze přidávám ještě jednu hvězdičku. Tohle je tak skvělý superhrdinský film, že se skoro nedá uvěřit, že je to DC (které IMHO skvělé filmy prostě nedělá). Wonder Woman je fantastická, Lex dává smysl, děj je víc vysvětlen a všechno do sebe zapadá. Hudba je fantastická, práce s kamerou výborná. Jo, konečně Snyder ukázal, že ještě pořád umí točit. Ten feel z Watchmenů, snad nejlépe natočeného superhrdinovského filmu, nastupuje znovu.

Barva vítězství (2016)

Německo si řeklo, že byli pěkný svině v té době. Kanada si řekla, že USA je takovou sviní po celou svou existenci, akorát to tolik nevyřvává. Tak se rozhodli natočit film o Jessem Owensovi. Černoch, který se doma v USA setkává na každém rohu s rasismem a přijede do země, kde může bydlet i obědvat společně s ostatními (i bělochy). Jenže ne všechno je takové, jak se na první pohled zdá. Protože, i když by Olympiáda, měla být jenom o sportu, tenhle rok to muselo být jinak. Tentokrát to nebylo jenom o závodění. Bohužel, zatímco v Německu už koncentráky nestaví a v USA nemusí černoši sedět v autobuse na zadních sedadlech, příliš se toho za těch 80 let nezměnilo. Alespoň ne v myšlení lidí.

Útěk do divočiny (2007)

Klasickej americkej blbeček odjede na super dobrodružnou cestu za dobrodružstvím do dobrodružné divočiny. Umře, protože si inteligentně nevzal ani mapu nebo kompas (takový kryptofašistický věci, vždyť to je přece pan hipster), jinak by věděl, že je prakticky za humny civilizace. Ach jo. Je to smutný, co se mu stalo, ale je to jeho chyba. Divočina se jmenuje divočina z nějakého důvodu.

Billy Elliot Muzikál (2014) (divadelní záznam)

Film miluju a na muzikál jsem čekala tak dlouho. Bohužel zklamání. Druhá půlka dobrá, ale ta první byla hrozná. A vlastně jen asi dvě dobré písničky. A scéna z Labutího jezera byla úchvatná.

Soudkyně Barbara (2015) (pořad)

Kvalitní pořad, koukám když jsem večer sama v práci a můžu přepnout chodební TV na jiný program :D