Beowulf (2007)

Perfektní film, skvělá adaptace. Díky bohu se příběh nepodřizuje efektům, ale je tomu naopak - efekty dotvářejí příběh. Scénář je velmi dobře napsaný a hudba je fantastická.

Senna (2010)

F1 nesleduji, je to moc o politice a to se mi nelíbí. Ovšem když jsem byla mladší, dostala jsem "triko na spaní". Byl na něm obrázek jakéhosi závodníka, kterého jsem vůbec neznala. To triko jsem zbožňovala a ten závodník mi přišel "okouzlující", cítila jsem se s tím trikem v bezpečí. Jednoho dne, když jsem už vyrostla, rozhodla jsem se zjistit, kdo to byl. A byl to Senna. Největší jezdec a člověk F1. Tento dokument mi ho přiblížil ještě víc a musím říct, že jsem zklamaná rozhodně nebyla. Ba naopak.

Karcoolka (2005) odpad!

Něco naprosto strašného a příšerného. Animace hnusná i na nízký rozpočet, děj táhlý a nudný, vtipy nevtipné a odkazy na jiné filmy to samé... Zabitých 78 minut mého života. Opravdu nejděsnější animák, jaký jsem kdy viděla...

A Very Potter Senior Year (2013) (divadelní záznam)

První akt nic moc, ale ten druhý, kde už je full cast a víc písniček, je prostě perfektní. Dokonce i ty Darrenovy přešlapy jsou roztomilé. Nejlepší scéna - Zlatoslav a "sexy" Hermiona! Krásná tečka za AVP muzikály a pro Darrena nejspíš i rozloučení s hraním ve Starkid. Na celý muzikál se můžete podívat zde.

Star Wars XXX: A Porn Parody (2012)

Nesmírně jsem se nasmála. Opravdu perfektní parodie (kupodivu "vomáčka" je lepší a poutavější než hlavní náplň tohoto filmu).

Rocky Horror Picture Show (1975)

IMHO nejlepší film, jaký byl kdy vytvořen. Skvělá hudba, herci, kostýmy, děj, scénář... prostě dokonalost. S každým dalším zhlédnutím je to lepší a lepší!

Bible (2013) (seriál)

Tak konečně natočili oblíbenou knížku mytologie jako seriál, který vypadá zajímavě. Židi vypadají jako Židi, Egypťani vypadají jako Egypťani. Vytáčí mě jen několik detailů - bělostné zuby i u nejnižšího z otroků nebo nesmyslnost bičování otroků hlava nehlava (má to smysl asi stejně jako kopání do počítače v IT firmě - kdo by si ničil svůj "nástroj k práci"?) Trošku mi taky vadí ta doslovnost (doslovných verzí je spousta, mohli natočit něco, co souhlasí s popisem v Bibli, ale zároveň se to nevymyká přírodním zákonům nebo tomu, co dnes známe - nebo to natočit tak, aby "to nebylo jistý, co se vlastně stalo"). Taky mi přišlo škoda, že se soustředili na věci, které už byly mnohokrát natočeny (Noe, Mojžíš). Kdyby se soustředili na jiné (neméně důležité) příběhy, tak by to bylo asi lepší - např. Jákob a jeho ženy by mohlo být zajímavě zpracováno, to samé Josef a jeho bratři. Mojžíš je okoukaný (stačilo ho zmínit na konci). Ale natočené je to jinak dobře. Tak uvidíme, jak se to vyvrbí :)

Farinelli (1994)

Hodně mi to připomínalo film Libertin. Oba mají moc zajímavou zápletku, jsou historické a popisují život významného člověka své doby. Oba jsou napůl (no, možná i víc) vymyšlené. Oba využívají parádní kostýmy, herce atd. A oba jsou z nějakého podivného důvodu zdlouhavě nudné. Naopak další dvě díla - Vzpomínky Casanovy a Amadeus, které jedou podle stejné "šablony" volného vyprávění excentrického a nadčasového umělce, jsou zábavná a úžasná. Nevím, kde Libertin a Farinelli udělali chybu. Jednoduše jim chybí "jiskra".