• Pohádka

Já, Tonya (2017)

Necekejte zadny americky sen, ani pohledne kreace na lede ovencene romantickym pribehem. Tohle je vcelku drsny pribeh o ladnem a krasnem sportu a proste divce, ktera do nej chtela vstoupit se vsim co ma, ackoli okolnosti a vyvoj udalosti ji moc nepreji a zivot je o to tvrdsi, oc krasobrusleni pro ni lehci. P.S.:Skvele autenticke zabery na konci filmu.

Padesát odstínů svobody (2018) odpad!

Po treti jsem se nechal zlakat na tenhle lehce uchylne ujety advertising bez pribehu a ne..Nic se nezmenilo ba naopak, mozna to je jeste horsi - podrobnejsi komentar se nachazi u predchoziho dilu, ktery stejne prilehave pasuje i na dil tento: ZDE

When We First Met (2018)

Prijemna oddychovka, kde velmi zalezi na tom, zda-li vam vadi/nevadi Robbie Amell, ktery je na kazdem zaberu kamery. Hezke poselstvi a pribeh jako takovy, ikdyz neoslni. Behem filmu se nekonaji zadne salvy smichu, je zde prijemna hlavni herecka, prijemna herecka ve vedlejsi roli (Shelley Hennig), neodehrava se prehnana romantika a nedostavuji se zadne pocity studu/trapnosti behem sledovani filmu (coz v posledni dobe u podobnych filmu, je temer zazrak). 75%

Single Man (2017) (seriál)

Dobre, jako celek single man je spis podprumer a par hodne dobrych vtipu to bohuzel nevytrhne a pridavam se ke spouste komentaru a rikam ze prvni pulka je na 4* a posledni dva dily jsou na 2 slabe.

Gastromapa Lukáše Hejlíka (2017) (seriál)

Blog super, doporuceni Lukase jsou pro me opravdu velmi cenna, ale toto videozpracovani bohuzel pro me lehce pokulhava a to asi ciste z toho duvodu, ze Lukas neni pro me az takovy sympatak, jak se z psane verze blogu zda.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Silne podhodnoceny snimek. Krasna oddychovka se Sci-Fi tematikou, jak se slusi a patri. Nic prevratneho a mozna trochu nestastne vybrani herci, ale po tech slataninach, co se na nas chrli posledni cca 2 roky (az na par svetlych vyjimek), je tohle prijemna zmena, ktera me bavila a neplesatel jsem trapnosti jednotlivych scen. Zmena predevsim v tom smeru, ze o Valerianoj a vsem tam okolo v cele s rejzou mohu s klidnym svedomim rici: "Svemu zanru ostudu urcite nedelali."

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Ohromna porce zabavy, smichy jsem slzu uronil. Vynikajici zalezitost, ktera hned behem prvnich par minut nastoli solidni tempo a drzi si ho az do minut poslednich. Dekuji CSFD, ze pro jednou zas pamatovalo i na Hradec Kralove a projekce nebyla jen v Praze. Doporucuji, jdete do kina!

Vražda v Orient expresu (2017)

Na Branagha jako Poirota jsem si teda nezvykl za cely film, coz vzhledem k tomu, ze snimek je prakticky jeho exhibici je celkem problem, ale nejak jsem se od toho dokazal, ve vysledku, trochu odpoutat a "zavirat nad nim oci". Jinak totiz muzu rici, ze me na filmu nic nerusilo a dokonce opravdu velmi bavilo. Nejaky ten vtip se ve filmu nasel a dej jako takovy je samozrejme brilantni, po predloze, kterou jsem sice necetl, ale mozna u tohoto zanru to je k dobru. Ostatne dobra povest tohoto deje a autorky je predchazi. Ja tak odchazim od filmu prijemne naladen a tesim se az se na nej nejakou nahodou podivam znovu. 85% i pres ne-uplne povedeneho a pomerne akcniho Herculea Poirota, ktery prinasi neco jineho nez David Suchet nebo Albert Finney - jeho puvodni predstavitel. Oba meli noblesu a eleganci, kterou jsem nyni postradal. Zkratka David Suchet pro me zustava opravdovym Herculem Poirotem, temer stejne jako R. Atkinson Mistr Beanem.

Blade Runner (1982)

Atmosfera temer prehlusuje dej a tak se lehce muze stat, ze vas snimek zacne nudit. U tohoto filmu je nejdulezitejsi, podivat se na nej v ten spravny cas, s tou spravnou naladou. Pak si ho naramne uzijete a budete fascinovani.

Hvězdná pěchota (1997)

Silenej narez, kam se hrabou dnesni sci-fi akcni filmy. Popcornova zabava, ktera hned tak neomrzi.