40 dnů a 40 nocí (2002)

Jo jo, dobrá nostalgie. Před 12 lety jsem to viděl v krátké době víckrát po sobě a u Hartnetta jsem se hodně chlámal. Dnes musím férově říct, že humor je opravdu spíše pro teenager-generaci. Avšak já měl dnes po skončení silné nutkání dát 4 hvězdičky, jednoduše mě to bavilo a příjemně to uteklo. Nakonec pouze za 3, ale do budoucna to rozhodně nezatracuji. 69%

50x a stále poprvé (2004)

DVD 17 (CZ) - Před těmi devíti lety to byla skvělá zábava a ani dnes Sandler s Barrymore nenudí. Zejména scéna, jak u baru předstírá, že pláče, protože neumí číst nebo hláška směřující na mrože, aby si místo kondomu vzal futrál na lyže :) Zkrátka jsem si dnes příjemně zavzpomínal na rok 2004, kdy jsem 50x a stále poprvé shlédnul v krátkém čase sice ne 50x, ale párkrát to bylo. Dabing (Rašilov) moc povedený. 80% (with J.)

500 dní se Summer (2009)

Opět jedna z těch lepších romantických komedií, čili chápu vysoké hodnocení (81%) a zároveň 154. místo mezi nejoblíbenějšími filmy. Mezi ty mé oblíbené se sice nezařadí, ale i tak to hodnotím ve směs kladně. Originální zpracování, hlavní dvojice celkem fajnová, Chloe Moretz byla správná, akorát Summer bych jako svojí vyvolenou nechtěl :) Každopádně příjemně strávená hoďka a půl, pobavil jsem se, takže nemám problém dát 80% (with J.)

50/50 (2011)

Neřeknu nic nového, že natočit film o umírání je težké. Drama nesmí přehnaně útočit na lidské city a komedie by neměla být moc cynická. Tenhle film se podle mého povedl. Poměr dramatu a humoru byl snesitelně přiměřený. Hlavní dvojice kamarádů byla správňácká a role terapeutky Anně Kendrick perfektně seděla a moc se mi líbila. Dávám krásných 82% (with J.)

60 sekund (2000)

Skvělý film. Parádní obsazení. Vynikající soundtrack. Svižné tempo. Atraktivní prostředí. Kvalitní scénář. Malé množství "wtf" scén. Nicolas Cage :) To vše = velmi dobrá práce. Na to, že je film starý již 12 let, tak i nyní dokáže pobavit a zaujmout. Film, ze kterého mám odjakživa v paměti Vinnieho Jonese, jak nakope prdel té černošské partě a zapálí jim auta. No a závěrečná scéna, jak hlavní gangster vytáhne boxera a praští s nim Niciho, tu si také dobře pamatuji. Zkrátka...dneska jsem si zavzpomínal a vrátil se do doby lehce po roce 2000, kdy jsem z tohoto akčního kousku byl pořádně vyplesklej. 82% // (18.11.2016) NOVA HD - Opět příjemná nostalgie. Má to prostě šmrnc, odsýpá to, parádní soundtrack a napětí. Nedivím se aktuálnímu 257. místu mezi nejoblíbenějšími filmy. Stále 82%.

7 vteřin (2005)

DVD - Rize průměrný akční film, sice s dobrým Snipesem, za to však s hloupým námětem a vedlejšími herci. Přesně ten typ filmu, po jehož shlédnutí si řeknete jednou a dost. CZ dabing ok. 50%

8. míle (2002)

ČT2 HD - Now, everybody from the 313, put your mother ****** hands up and follow me. Viděl jsem již nespočetně krát (zejména závěrečný battle) a pořád mě to baví. Dokonce i na český dabing jsem si zvykl a v podstatě nic proti němu nemám, obzvlášť když battly jsou logicky v originálním znění s titulky. 8 míle je vlastně ojedinělý film, takových bylo do dneška natočeno velmi málo. Dnes jsem si ale uvědomil, že je to již přesně 12 let, co jsem na tom byl v kině s kamarádem ze ZŠ a opět si říkám, jak ten čas ku****ky letí. 84% // (27.2.2018) AMC HD - Po 3 letech jsem si Ejt Majl připomněl a mohu jen potvrdit, že film je opravdu ojedinělý a celou dobu jednoduše baví. Pan Preiss, dabující Eminema, mi za ta léta k němu přirostl, takže se nad dabingem nikterak nepovznáším. Po dnešku jsem se rozhodl navýšit pár procent, a tak je u mě 8. míle 5-ti hvězdičková. 90%

8213: Dům hrůz (2010)

Tímto filmem jsem završil sbírku shlédnutých filmů o paranormálních jevech. Viděl jsem všechny P. Activity, P. Entity, Tunnel, Grave Encounters, Atrocious, atd. Bohužel Gacy House byl společně s Possession of David O'Reilly jeden z nejslabších. Ani jednou jsem se nelekl a v podstatě jsem se vůbec nebál. Jediné, co mi utkvělo v paměti byla scéna, kdy jeden chlapík vidí na displeji kamery postavu stojící před ním, ale ve skutečnosti tam nikdo není...A pak to schytá :) No ale jinak to byla slabota. A protože jsem všechny duchařský filmy už viděl, tak už jenom čekám na čtvrtý díl Paranormal Activity :) Gacy House za 40%

96 hodin (2008)

Můj dnešní filmový maratón (Half Nelson, Spartacus-Bohové arény-1st part a Svatý boj) jsem završil touhle lahůdkou. Naprosto bombová akční napínavá podívaná, která mi 85 minut nedala vydechnout. Liam Neeson - frajer, jak má být. Ano, někdo může namítat, že tohle tu už 1000x bylo-jeden chlápek proti všem a všechny rozseká. Ale tohle mělo ještě něco navíc - super šmrnc, díky kterému jste se celou dobu rozhodně nenudili. Dávám plný počet hvězdiček a za 90% se určitě nestydím. Za nedlouho se rád podívám znovu. // (29.5.2012) - Druhá projekce a potvrzuji, že je to bomba film. Zvedám na 95% // (27.10.2013) NOVA HD - Do třetice všeho dobrého, tentokrát s CZ dabingem (z roku 2013) a Neeson to stále krájí. Hodnocení beze změny - 95%. // (1.11.2014) NOVA - I don´t know who you are....I will find you and I will kill you! Já tenhle biják fakt žeru. U scény, kdy chlápci dívky unáší, mě pořád mrazí. A víte co...Po čtvrtém shlédnutí dávám 100% = Jupííí, nová FSZ!! (with J.)

96 hodin: Odplata (2012)

Premiere Cinemas (ČSFD projekce) - Asi mi 99% lidí dá za pravdu, že to bylo horší než jednička. Ta totiž nasadila laťku strašně vysoko. Nicméně Liam to tam pořád parádně krájí a je neskutečně nad věcí. Jeho charisma mě v kině dostávalo. Opět se budu opakovat - díky kinu hodnotím min. o 10% výš, než kdybych viděl film na noťasu. Škoda jen těch akcí, které byly na můj vkus příliš sestříhané, rychlé a chaotické. Divák pak přichází o požitek z akcí, který je v akčním filmu hlavní. No ale 90 minut příjemně uteklo, mělo to napínavou atmosféru, párkrát mnou projela husina, takže ve finále v podstatě spokojenost. 80% (with J.) // (21.3.2013) - Opáčko :) A tentokrát mohu říct jediné, Liam rulezz. Na podruhé se mi to zdálo minimálně stejně dobré, jako poprvé. Hodnocení 58% moc nerozumím, i když uznávám, že WTF scén tam bylo hodně. No ale co, když se 90 minut dobře bavíte a Liamovo charisma je všudypřítomné. Procenta ponechávám. 80% // (30.5.2015) NOVA HD - Poprvé s CZ dabingem a ten Tekenovi vůbec neuškodil. Sice má tenhle díl řadu nedostatků, ale stále je na co se dívat. 80%. // (28.4.2018) JOJ CINEMA HD - Jak zneškodnil ty 2 hlavní padouchy v závěru bylo hodně odfláknutý. Ale furt se na to dá dobře koukat. 80%