Policajt ze sámošky 2 (2015)

Jednička se mi celkem líbila a měla dost dobrých hlášek. Dvojka už je ale dost nudná a hlavně v závěru tak tupá a trapná, že zůstával rozum stát. Čistej průměr. 50%

Oni (2008)

Teda, po dlouhé době hodně dobrý horor/thriller, u kterého mě místy dost mrazilo. Pokud jste se do toho patřičně vžili, mohlo se vám dostat nadprůměrného filmového zážitku a často jste si říkali, že situace, ve které se pár ocitl, byla fakt nezáviděníhodná. Bez váhání dávám 4 hvězdičky. 77%

Smrt stopařek (1979)

ČT1 HD (4:3) - Námět, který se opírá o skutečné události, je z podstaty opovrženíhodný. Nicméně po té filmové stránce je Smrt stopařek hlavně díky charismatickému polskému herci dobře zvládnuta. 75%

Gangster Ka (2015)

Tak jsem to konečně viděl, na film jsem se těšil dlouhou dobu, ale v kině mě to pořád míjelo. Nakonec zvítězila projekce doma na LCD :) Vážení, tento výtvor pánů Pachla a Kmenty je na české poměry velmi dobře zmáknutý. Mělo to šmrnc, po celou dobu stejné tempo, dobře hrající postavy, vtahující soundtrack a v neposlední řadě nám film přinesl zajímavou sondu do českého podsvětí. Zpracování se mi náramně líbilo a těším se na pokračování. 80% (with J.)

Zločin v Polné (2016) (TV film)

ČT1 HD - 1. díl byl výborný. Celých 80 minut jsem pozoroval se 100% pozorností, vtáhlo mě to hned od začátku a pan Heřmánek mladší mě svým výkonem mile překvapil, doufám, že ještě dozraje a ukáže nám. Pan Plesl, o něm není třeba pochybovat, ten zahrál jako vždy skvěle. Prozatím hodnotím při zemi a pokud mě nějak zásadně nezklame pokračování, tak možná pro 5 hvězdiček nepůjdu daleko :) 80% (with J.) / (8.2.2016) ČT1 HD - 2. díl je na světě a opět spokojenost. Pan Polesný nám tu naservíroval skvělé drama ze soudního prostředí, kde dle mého skvěle hraje zejména pan Plesl, Roden a Heřmánek ml. Samotný závěr vše vypovídající a silně emotivní, Hilsnera mi bylo upřímně líto. Život měl fakt na ho**o. K naprosté spokojenosti a udělení konečných 5 hvězdiček mi přece jen ještě něco chybělo, ale je to tak zanedbatelné, že velmi silné 4 hvězdy toto drama rozhodně nemine. 84% (with J.)

Hoří, má panenko (1967)

ČT1 HD - Historie se opakuje, opět jsem viděl film od pana Formana, opět poprvé po desítkách let od natočení a opět hodnotím velmi těsnými 4 hvězdičkami. Ty Formanovy filmy jsou z mého dnešního pohledu tak zvláštní, že si říkám, jak je něco takového možného. Myslím tím zejména ty neuvěřitelné rozhovory, kde slovo trapnost je slabý odvar :) V závěru mě za srdce chytil osud dědy, kterému shořel dům, to mě spíše rozesmutnilo. No ale 85% a 265. nejlepší film? To mi hlava nebere! 70% (with J.)

Fantomas kontra Scotland Yard (1967)

NOVA CINEMA HD - Zde už byla trochu znatelná křeč a humoru oproti dvěma předchozím dílům ubylo. Taky nějak nechápu ten samotný konec, přišlo mi to useknuté. Na to, že se jednalo o závěr celé trilogie, bych si představoval lepší zakončení. Ale i tak nechám ****. 72%

Fantomas se zlobí (1965)

NOVA CINEMA HD - Pokračování dopadlo na jedničku, kvalitou a humorem naprosto srovnatelné s prvním dílem. 77%

Firma (1993)

NOVA CINEMA HD - Líbilo se mi to. Námět, napětí i herecké výkony. Téma "právnická firma pod záštitou mafie" mě bavilo. 75%

Fantomas (1964)

NOVA CINEMA HD - Potrhlý policajt v podání Funése, charismatický novinář v podání Maraise a legendární Fantomas opět v podání Maraise - to vše zaručuje skvělou zábavu, která snad nikomu neunikla. 77%