Aloha (2015)

Takové jiné, nenáročné, poklidné, ale v zásadě ne tak špatné, jak jsem z počátku očekával. Akorát s tím CZ dabingem jsem se nemohl nějak popasovat. 65% (with J.)

Kruh (2002)

Ale tak jo, dalo se. Možná chyba, že jsem tento téměř kultovní horor (80%, 289. nejoblíbenější film) viděl až nyní, protože to na mě tolik nefungovalo. Jsem přece jen už přehororovaný :) Naomi to táhla dobře, ale já se prostě moc nebál. Avšak kamera, hudba a zpracování to celkem napravilo. 70%

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Kino Svět Lišov - Téměř dokonalý film po všech stránkách (kamera, režie, herecké výkony, zpracování, atd.) Pokud se do filmu patřičně vžijete, tak strávíte 156 minut přikováni k sedačce kina či gauče a s napětím sledujete tento drsný a syrový film, kde si Leo o toho Oscara opravdu říká. Zahrál to prostě skvěle, o tom žádná. Zážitek nemusí být pozitivní či negativní, hlavně že je intenzivní. Což mě se týká a ještě pár dní po projekci na film myslím. 5 hvězdiček dávám hned po prvním shlédnutí. 88% (with J.)

REC 4: Apokalypsa (2014)

Nejlepší díl z REC série. Dobře vysvětleno, navazuje se na díly předešlé, což je fajn. Má to grady a tempo si drží celých 90 minut. Dobrý hororový zážitek. 75%

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tomuto filmu jednoznačně vévodí kamera. Ta je opravdu bezchybná a kameraman by si zasloužil za ní klidně Oscara. Ostatní faktory, jako je děj, herecké výkony, silnější napětí, atd. trochu pokulhávají. Nemohu říct, že je to odfláknutý nebo nudný film, ale až na 2 menší akce (film je brán prioritně jako akční, s čím já moc nesouhlasím) se v podstatě 2 hodiny jenom mluví. Benicio Del Toro asi nejcharismatičtější postava, jinak prostě průměrné výkony. Čekal jsem zkrátka snímek o drsné válce s drogovými kartely a stejně jako já v závěru pochopíte, že ani tak nejde o boj s mexickou mafií, jakožto o něco jiného. 70%

Copak je to za vojáka... (1987)

NOVA HD (4:3) - Ten monotonní soundtrack, který provází snad celý film mě bavil :-) Obsazení ale na jedničku, humoru je taky dost a jak vojáci utíkají, aby se dostali z bodu A do bodu B, bylo místy dokonce napínavé :) 72%

REC 3: Počátek (2012)

Překvapivě dobrý horor. Čistého času jsme kolem 70 minut a film se rozjíždí přesně v minutě dvacáté. Takže nám té statě moc nezbývá :) Ale i tak v zásadě chválím a určitě se to povedlo více, než REC 1. 69%

Vzpomínky (2006)

** Déjá Vu i po druhém shlédnutí nechávám 3 hvězdičky. Denzel hraje pohodově, rychlý střih a kamera tomu dodávají náboj a i režiséra Tonyho Scotta mám rád (jeden z mých TOP režisérů, nechť je mu země lehká), ale asi mám problém s tím podstatným - tématem. Mě prostě téma cestování časem moc nebere. Proto jen 69%. (Mimochodem...víte jaký je opak Déjà Vu? ... No přece Deža neví :))

Podnikavá Joy (2015)

Kino Atlas (ČSFD projekce) - Mě snímek potěšil, i když už teď je mi jasné, že u většiny upadne v totálním zapomnění. Zejména scéna, jak Joy poprvé vystoupí před kamerou, se mi hodně líbila. Stejně tak, jak si Joy razí odvážně cestu, aby se stala úspěšnou podnikatelkou. Na druhou stranu mi u filmu přece jen něco chybělo, něco, co by mě přimělo dát 4 hvězdičky, ale teď nejsem schopen to identifikovat. Doufám, že po příštím shlédnutí budu moudřejší. 69%

Nebezpečné hry 4 (2010)

NOVA CINEMA HD - Jako přes kopírák. Velká predvidatelnost. 55%