Joeey

Joeey

komparzista

• 2.6.2007  19:54
    Kameňák 2 (2004)

O něco horší než první díl, stále o tom samém. Přesto jsem se nenudil.

• 2.6.2007  19:54
    Kameňák 3 (2005)

Jednička a dvojka na sebe navazovaly narozdíl od dvojky a trojky.

• 23.7.2006  11:36

Byl vyvinut preparát, který po aplikaci dokáže přeměnit špatný sen v dobrý; nejdříve je zkoušen na zvířatech, ale působí i na lidi. Prostě výborná zápletka, která tvoří zajímavý humorný příběh. Filmy Václava Vorlíčka a Miloše Macourka mají prostě nápad a originalitu, díky čemuž se staly klasikou.

• 15.10.2006  19:26
    Kill Bill (2003)

Film o jedný ženský, která všechny kolem sebe rozseká na hadry. To už je moc!

• 15.10.2006  19:27
    Kill Bill 2 (2004)

Nemá cenu se rozčilovat. Třešnička na dortu, Sin City, má teprve přijít...

• 2.9.2007  13:15
    Kinsey (2004)

Skvělý Liam Neeson coby "ProK" ve VELMI otevřeném filmu, což se mi moc líbilo. Měl bych se podívat do encyklopedie, co to vlastně jsou ty žlabatky, které dr. Kinseyho neproslavily... (?)

• 19.2.2007  20:15

Myslím, že existují ještě nestravitelnější filmy... Klub rváčů je pořádná jízda, v níž si však už v úvodních titulcích v první minutě říkáte "Čeho se proboha v těch dalších sto třiceti osmi ještě dočkáme?" (sem by se hodil smajlík s hodně překvapeným výrazem)

• 12.11.2006  13:39

No, co dodat...? Ač jsem se u *právě těch scén zde propíraných kritikou* docela zasmál, tak musím uznat, že tohle je film poněkud zvláštního rázu...

• 4.6.2006  18:03
    Kolja (1996)

Slavný český film, který má vše, co k němu patří. Příběh, humor, místy napětí, místy pobaví a místy (jich je hodně) dojme.

• 5.12.2007  18:22
    Komando (1985)

Víte, jak coby cestující vystoupit z letadla rolujícího po startovací dráze? Nebo jak se beze zbraně ubránit čtyřem zabijákům s puškama? Ne? Tak zhlédněte tuhle pecku a budete chytřejší ;-) Neskutečné tempo, neuvěřitelná akce - to je Komando. Předesílám, že nostalgie v mém případě nepřichází v úvahu. Osmdesátky nepamatuji a Arnoldovu tvorbu jsem začal sledovat v podstatě nedávno. "Co jste s ním udělal? - Pustil jsem ho." nebo "Já se vrátím, Bennette." to jsou příklady některých hlášek (i když nemuseli opisovat zrovna z Terminátora...) Uznávám, že ve filmu je jedna přehnaná věc za druhou - počínaje bojovými scénami, kde protečou hektolitry krve, konče třeba tou telefonní budkou :-D Takže takhle :) P.S. Pozoruhodná rolička Billa Paxtona.

• 25.8.2006  09:27

Ne že by to nemělo zajímavý příběh nebo že by se vytratil humor, ale vytratila se ta "básníkovská atmosféra", která když chybí, tak to nezachrání ani hlášky, které tento díl nepostrádá...

• 6.8.2006  18:09
    Konkurs (1963)

Zajímavá kamera, zajímavý dokument. Tečka.

• 17.8.2008  17:14
    Koule (1998)

Zkouknout tenhle film stojí za to jen kvůli hercům. Tahle sci-fi na mě vůbec nedolehla, sem tam nějaká hláška, celkově však nezáživné, nenapínavé a bez fantazie. Předlohu neznám. Vynikající sci-fi z podmořského prostředí, které se s tímto dílkem nedá srovnávat, jsem už viděl. Cameronovu Propast! Koule se zřejmě leckde inspirovala, ale to je tak asi všechno.

• 1.12.2007  14:16
    Kousek nebe (2005)

Neuvěřitelně hřejivý film. Příběh lásky v trpkém období minulého století. Je mi trochu líto té skromné stopáže, protože příjemných chvil u takto hezkých filmů není nikdy dost.

• 9.7.2006  20:37

Pohádka, které nemám co vytknout. Humorné scény, hlášky, dobré herecké obsazení a vynikající dabing Simony Stašové.

• 24.12.2008  23:26
    Kouzla králů (TV film) (2008)

Na jedno podívání docela příjemná oddychovka. Je vidět, že pan režisér má bohatou fantazii, navíc v pohádkovém žánru se meze nekladou, takže autorovi nelze vyčítat odklon od žánru či něco podobného. Zklamáním pro mne však byly role hereckých legend (Abrhám a spol.), které byly naprosto nevýrazné. P.S. Paní Šafránková by si určitě zasloužila obsáhlejší roli...

• 3.6.2007  17:17

Působivý příběh popisující hrůzy a utrpení občanské války v Sierra Leone. Co scéna, to fascinující záběry. Vynikající herecké obsazení!

• 11.1.2007  23:29

Spíš než mediální satira je Král komedie prostý film o lidech.

• 19.7.2008  22:11

Sesterské duo Boleynových v podání Natalie a Scarlett úžasné, Eric Bana měl navrch pouze svou rolí, ne herecky. Romantika v tomto filmu? Ani náhodou - jen zrada, křivda a nenávist. Je pravda, že možná žádná postava nevzbuzuje sympatie. Co se týče hlavní postavy, krále Jindřicha VIII., tak jsem se neustále divil jeho chování a především jeho zvrácenému myšlení. To je asi v pořádku, protože tato osobnost je udivující i z historického hlediska. P.S. Časové skoky mi nevadily (nešel jsem do kina na dvě hodiny dějepisu).

• 30.7.2007  23:21

Milé překvapení! Od Pelíšků jsem šel s hodnocením každého Hřebejkova filmu o hvězdičku níž a Kráska to s podporou skvělých hereckých výkonů a soundtracku vytáhla o dvě výš! Taková reputace a podívejme: Kráska měla srozumitelnější a přesvědčivější příběh než třeba o rok mladší Slámův hit Štěstí. Hvězdou číslo jedna je bez debat Jiří Schmitzer (z jeho postavy otčíma jde fakt děs!), pak samozřejmě Jana Brejchová, charismatický gentleman Abrhám a tak dále. I výkon Ani Geislerové byl nejlepší z jejích filmů, které jsem zatím viděl.

• 3.2.2008  23:00
    Kukačky (TV film) (2008)

Sice dobře zahrané, ale celkový dojem nejvíc kazí scénář. Jen díky tomu, že jde o povídkový film, se mé hodnocení zastavilo na 2*.

• 27.1.2007  22:10

Působivý film, v němž Edward Norton udržel mou pozornost od začátku do konce a Edward Furlong mu zde výborně sekunduje. Profesionálně natočené, film je prokládán scénami z minulosti a současnosti a když se na něj divák dívá se zájmem, v příběhu se neztratí.

• 2.3.2008  00:30
    Kvaska (2007)

Nemám rád písničky D. Landy. I když našla by se možná výjimka... Když v rádiu jeden čas neustále dokola omílali Touhu, často mi to zvedlo náladu. Jelikož mám rád filmové muzikály, musím Kvasce vytknout základní muzikálový nedostatek, a to že stojí jen na jednom hitu. Je to však zručně natočený film, z herců hodně vyčnívá Roman Pomajbo. Postava, kterou hraje, sice není nijak zvlášť propracovaná, nicméně zahrál ji výtečně. Jinak je Kvaska fakt příjemnou oddychovkou. Šmitec, dávám 4*.

• 13.8.2007  19:04
    Kytice (2000)

Celkový dojem by byl 3*. Ale za technické zpracování musím hvězdičku přidat.

• 3.6.2007  20:43

On měl Duchemina ml. hrát Pierre Richard??? To jsou věci ;-) Jinak jde o velmi dobrou komedii, hlavní hrdina - degustátor to nemá ve své práci vůbec jednoduché... Tricatelova hláška na konci filmu mluví za vše. "Snad můžeme udělat několik gulášových konzerv navíc." :-D

• 29.4.2007  12:27

Docela slušná porce zábavy.

• 4.9.2006  23:27

Příjemná podívaná. Je jen a jen na divákovi, co si z toho vezme...

• 24.11.2006  23:00
    Leon (1994)

Po filmařské stránce snad ani není co vytknout. Už v úvodu filmu je zřejmé, že jde o velmi zdařilý kousek. Role jejím představitelům opravdu sedí. Jean Reno jako mafiánský "čistič", který zachrání Mathildu před důstojníkem Stansfieldem, jehož jako extrémně zápornou a dechberoucí postavu perfektně zvládl Gary Oldman. Když se vrátím k té filmařské stránce, tak asi nejvíc z filmu čiší zdařilý scénář (příběh se zajímavě vyvíjí a jednotlivé události do sebe krásně zapadají).

• 25.2.2009  18:35
    Lesní duch (1980)

Strašidelná pohádka (nebo spíše fantasy?) pro celou rodinu. Nechybí klasický námět (jak píše Vitason na začátku svého komentáře), odvážní mladí hrdinové, kteří se obětují, aby druhému pomohli, no a samozřejmě šťastný konec.

• 24.4.2007  19:53

První polovina nevýrazná (místy až nudná), ta druhá je však příjemným překvapením... Po filmařské stránce zmáknuté, ale přesto to na víc než na 3* není.