Bez dechu (2011)

Už kvůli Lautnerovi to stojí za to, to co on předvádí no to jsem ještě neviděl - chcal jsem smíchy. Lépe hrálo i to BMW; na to se dá alespoň koukat:D

Avengers (2012)

Viděno v původním znění a ve 2D. Absolutní bomba. Tento tým testosteroňáků a jedné hbité lasičky hláškuje, pere se, zboří půlku Manhatanu. Paradoxně nejvíce mě překvapil (příjemně) Hulk (samostatné filmy považuji za ztrátu času); Mark Ruffalo je mnohem přesvědčivější v této postavě než předchozí představitelé; hlavně když se lehce pošťuchuje s Thorem. Film parádně ubíhá a ani mi nepřipadlo, že má stopáž přes 2 hodiny. Právě u komiksových adaptací se mě velmi líbí sebeironie a nadhled a vtip. Líbíl se vám Thor nebo Captain America, tak se vám Avengers budou jistě zamlouvat také.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Great movie. Náhodou mě ten čas v kině utekl náramně. Bylo tam hodně hlášek, při kterých jsem prskal smíchy - Sherminator má malého Furlonga, Jsem tvůj čurák apod. Prostě parádní oddychovka. P.S. -spoiler- Paul Finch má taky mámu :D

OSS 117: Ztracen v Riu (2009)

Fakt dobrý. Větší vemeno jsem fakt neviděl, i když borec ze CIA byl taky pěkný dub (he was so great...). Francie z tohoto filmu byla citit na sto honů (jestli tenhle cyp je jejich nejlepší, no...), mám rád tento styl humoru (grilování krokodýla, hloupá nehoda na hrazdě, pronásledování zloducha v nemocnici apod.) Zejména 60-tkový look byl tou pomyslonou třešinkou na dortu (hlavně ty ženské s načesanými vlasy a minisukněmi - stejný důvod proč Star Trek TOS je stále populární). A krom toho Jean Dujardin mi silně připomínal (zejména když se obléknul staré šaty po zahradníkovi) Seana Conneryho, když si hrál na dvojitou nulu jejího veličenstva.

Kocour v botách (2011)

Ale jo, kocuři jsou fajni, čičiny tež. Supr byla pařba kocurů v tym sklepě, to byl kurňa bengal - v kině jsem se řechtal jako kuň před taxisem. Film měl přesno to, co od Kocoura v botách očekáváte: heboučkého zrzka s velkými kukadly i frajera v butach, který se rád podívá sklence mléka na dno - prostě se stím ne(s).....mazlí; dále akci, drama, šarm, vášeň. Ale zejména dost pohodové zábavy pro celou rodinu.

Johnny English se vrací (2011)

Kam se hrabe James "Dvojitá Nula" Bond, Johnny English je krutopřísný bombarďák, který ví jak kompenzovat starší věk se životní moudrostí. Film se drží v intencích prvního dílu...což je dobře. Dlouho jsem totiž v kině nezažil, že se všichni hlasitě smáli, nemohli se místy nadechnout a přidušeně prskali.

Kazatel (2011)

Nečekal jsem sice mnoho, ale Kazatel mně překvapil, nutno podotknou, že mile. Má atmosféru, pěkný vizuál, ba dokonce se nebojím říct i koule. To že lavíruje mezi A a B filmem bych viděl spíše jako výhodu. Paul Bettany má charisma jak Čimburaso. A Karl? Ten dokáže zahrát od Eoméra, přes Dr. McCoye i upíra a navypadat při tom blbě.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Je to tak mezi *** a ****, po zhlédnutí nedabované verze ve 2d se přikláním ke ****, přece nuance v anglických akcentech v dabingu těžko vyjádříte - obvláště cool byl anglický král v podání Richarda 'uncle Vernon' Griffithse.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Cítil jsem se velmi trapně, přímo styděl jsem se, že jsem se odhodlal jít na tento film, no kravina nevídaná. Ten film nemá mozek, ale má dost testosteronu, koule chcete-li. Ale čekat chytrý scénář u filmu ze série rychle a zběsile je kravina, nevídaná. Vinovi Nafťákovi polohu cool bandity i věříte, ale Paul Walker je mimo mísu (a roli) jako vždy, prostě je to takový pičánek (další pičánek je Brandon Walsh), který vás sere a ani nevíte proč. Ale chcete-li na cca 130 minut vypnout mozek, nechat se unášet na vlně absurdna, tak tenhle film plnohodnotně vyhoví. P.S. Je s podivem, že 5-ka je asi nejlepší ze série.

Thor (2011)

Pravda, brnění působilo na mě místy hodně plastově - jako divadelní kostým, ale humor, škodolibý, takový s příchutí britcomu to úžasně osvěžuje, viz Heimdall je afro-američan, vlastně -angličan :) . Co jsem si opravdu užil byly záběry na fantastické scenérie Ásgardu, Jotunheimu (či ja se ta ledová země jmenuje) a vůbec. Kenneth Branagh to zvládl bravůrně.