Svět motorů (2023) (pořad)

Pan Vaculík je týpek :-) Jeho podstatně podrobnější recenze na Autocz mám sice radši, právě kvůli tý rozvláčnosti a technickým podrobnostem. Svět motorů si ale, snad kromě stolku z bloku motoru (někdo z Novy si prostě nemoh odpustit, co?), nesnaží hrát na českej TG, jako snad všechny ostatní televizní automagazíny. A to oceňuju. Pořad má svůj gesicht, svoje moderátory (ne ty, který byli odejiti odjinud nebo neschopný seriálový herce) a bude mít i svoje diváky. Jediná výtka, která mě napadá, je velkej počet testů v jednom dílu. Stopáž jednoho testu je pak moc krátká a tester toho o autě nestihne moc říct.

Survivor Česko & Slovensko - Série 2 (2023) (série) odpad!

Zas to samý co první řada. Jak přes kopírák - hodně podobný pseudocelebrity, hodně podobná "startovní výbava" (takže si soutěžící zas užijou príma dovču s občasným skuhráním o teplou sprchu nebo hranolky a chlast), hodně podobný prolejzačky a soutěže vo prd. A tím "hodně podobným" myslím skoro to samý co v první řadě. A protože na ni nemělo cenu koukat, nemá cenu koukat i na tuhle druhou. Ztráta času. A promarněnej potenciál. Opět.

Prezidentský duel (2023) (pořad) odpad!

Odpad! dnes patří jednoznačně ulhanýmu estébákovi Burešovi.

Total Recall (2012)

Je to takovej fujtajblkočičkopejsáneček: přípěh je v podstatě stejnej jako první TR, ale někam se nám vytratily Quaidovy vtípky a hlášky a někam se nám vytratilo "kouzlo" obou hlavních ženskejch postav. A prostředí se posunulo do špatný kopie Blade Runnera. Do hodně špatný kopie. A ani Colin, ani obě ženský, ať se snažej sebevíc (?) s tim nic neudělaj. Celek je prostě podprůměrný sci-fi. Ale v kontextu toho, že Wisemana nejspíš Kate uhranula a udělal s ní dva stejně slabý Undeworldy, se tomu vlastně nedivím.

Na Pavláska (2020) (pořad) odpad!

Další zbytečná žvanírna. A protože poslední dobou cpou Pavláska všude, už i do filmů, začíná bejt nějak přePavláskováno. Za dva roky už z něj budou všichni tak votrávený, že ani na stand-up mu nikdo nepřijde. A pak po něm ani pes neštěkne. Ne nadarmo se říká "ševče, drž se svýho kopyta". (jenže když ty prachy jsou tak lákavý, že jo? ...)

Menu (2022)

Není to ani komedie (zasmál jsem se snad jen jednou-dvakrát?), ani thrillllller a horor ani omylem. Hodně jsem zvažoval "odpad" a přemejšlel jsem co mě vlastně na tom filmu bavilo a proč jsem ho dokoukal a nevypnul v půlce. Zvědavost. Jestli je ten magor fakt nakonec všechny zabije, včetně sebe. Zabil. Nakonec jsem nejhorší hodnocení nedal spíš ze soucitu. Takže třeba proto, že Anča nakonec vyvázla. Popravdě jsem čekal, že ji ten idiot vyhodí i s lodí do vzduchu nebo aspoň že maso v burgeru bude ze zastřeleného kuchtíka. Ale ne, nebylo a vyklouzla. Ale celkově jsem už dlouho neviděl film, kterej sliboval tak moc a nakonec ukázal tak málo. A nebudu dělat že mě to bavilo jen proto, že to bavilo spoustu ostatních.

Šílená noc (2022)

O level vejš než jiná Santovská řežba, která byla sice taky fajn, ale přeci jen Wirkola to umí trochu líp. Chvílema masakr, chvílema patetickej, místy trochu "rodinnej", ale celkově dost zábavnej "vánoční film pro nekorektního diváka". (ale když tak nad tim přemejšlim, korektnosti bylo vlastně učiněno zadost - dvě černošky, pár Asiatů, jedna trans/lesba/nebocotobylo, několik idiotů a jeden Bjørn ... ;-)

Na nože: Glass Onion (2022)

Výborně napsaná a natočená detektivka a ve výsledku výborná zábava. Ano, má to svoje mušky, ale fakt jen mušky. A Duke mile překvapil, když věděl protonový číslo stříbra :-))