Vocasy na tripu (2023)

Dal jsem si k filmu čokoládu. A furt jsem si říkal že má takovou zvláštní chuť. A vona byla asi z psích hoven ...

Český žurnál - Život a smrt v Tanvaldu (2013) (epizoda)

Jedna hvězda za to, že dokument vůbec vznikl. Druhá za snahu dát příležitost k vyjádření všem stranám. Jak rodině poškozených, tak ostatním obyvatelům a nakonec i střelci. Život tam určitě není jednoduchý pro nikoho, sám bych si to asi dobrovolně nevybral. Zaujala mě výpověď místostarosty nebo chlapíka v plavkách na koupališti. Od tvůrců jsem cítil trochu tendenci dobrat se "pravdy" i za cenu mírného podsouvání a směrování. Ano, je to trága když je někdo zabit v podstatě kvůli takové "klukovině", jak se vyjádřila jedna z že (ale je otec dvou dětí ještě kluk nebo ne?) V celém dokumentu ale nepadly dvě (pro mě) podstatné otázky: co rodiče a jejich výchova, která vedla k tomuhle incidentu? A jak se cítí člověk, když žije kde žije a má čelit přesile? Ať už má ta přesila jakoukoliv barvu pleti. A kudle.

Kouzelný kopec (2023)

Zajímavej dokument, lepší než kdejakej celovečerák.

Barbie (2023) odpad!

No ty vole! Dvě hodiny v hajzlu a nic z toho. No nebudu to rozpitvávat, nestojí to za to. Nejlepší z celýho filmu byla scéna na začátku s rozbíjením panenek. Zbytek je už jen snůška zbytečnejch žvástů a reklama na Mattel, Chevrolet a růžovou barvu. A naopak tam překvapivě chyběj buzny, transky nebo nějaký TO. Celkově jde o obří nafouknutej růžovej pšouk. P.S.: Fakt se vyrábí bělošská Vyžraná Barbie?

Oktopus - Falza (2023) (epizoda)

Tak to bylo hodně slabý. A nespasí ani pan Krobot, ani trapnej Hádek, ani Šoposká. Nespasí to nikdo. A přitom to Pachl umí, ... Ale ne, tohle to fakt nevyšlo. Na odpad! jsou tu sice jiní seriáloví adepti, daleko daleko horší, ale v rámci českejch krimi seriálů je tohle fakt jeden z nejslabších. A ne, nedám tomu šanci v dalších dílech. To si radši pustím Modravu nebo Poldu. Nebo cihlu na nohu.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

I když Spielberg režii odmítl, myslím, že Mangold natočil důstojné zakončení celé ságy. Těšil jsem se zklamán rozhodně nejsem. A ač Fordovi v době natáčení už táhlo na 80, nepůsobí toporně nebo směšně a akční scény jsou tak akorát vzhledem k jeho věku. Parádní. A dál se v tom nebudu hnidopišsky ani pseudoinletektuálně šťourat.

Ve znamení Merkura (1978) (seriál) odpad!

Komoušská příšernost, fuj tajbl !!! A přitom pan FIlip uměl natočit solidní věci. Tohle bylo ale asi zadání ÚV.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Docela mazec. Že to má 2,5 hodiny mě vlastně napadlo jen při scéně s padajíma vagónama. Ale chápu, že nápadů na to co by na ně uvnitř mohlo všechno padat, měl rejža/pisálek hodně, tak je tam prostě chtěl nacpat všechny. Ale jo, proč ne ... Jinak to pěkně odsejpá, žádný dlouhý žvanírny ani vočumování památek se nekonaj. A dost mě pobavil ten žlutej elektrickej Fidžátek. Když jsem ho měl kdysi jako první auto, takovej fofr to fakt nebyl ani z kopce na štyrku. Na závěr doufám a pevně věřím, že další díl bude stejná (ne-li větší) nálož a všelijakou tu soudobou moderní "vyrovnanost" maj pevně narvanou v prdeli ti, co zabili Bonda.

Doly krále Šalamouna (1985)

FIlm sám o sobě stojí za prd a Paulová svým debilním dabingem tomu dává korunu.

Asteroid City (2023)

Já nevim. Na jednu stranu mi šílený Andersonovy nápady a styl docela vyhovujou, na druhou stranu jsem u tohohle dílka neudržel pozornost po celou dobu a vlastně jsem to dokoukal jen proto, abych viděl jak to dopadne. Ale cca od půlky filmu už tak nějak bez zájmu. Grandhotel byl podobně ujetej, ale bavil mě celou dobu.