Dravci (1999)

Člověku se až sbíhají sliny jak byl tenhle film výživný a chutný, plný nečekaných ingrediencí a lahodných hereckých výkonů. Robert Carlyle je jedním slověm boží a Guy Pearce předvádí přinejmenším svůj standart. Režisérka Antonia Bird ukuchtila vynikající pokrm pro filmového labužníka a mě těší, že ho vařila i v tradiční české kuchyni. - Co to vaříte? - Dušené maso. - Chcete pomoct? - Ne, ne,... ale později byste možná... mohl přispět.

Pevné pouto (2009)

Stručně řečeno, zvláštní. Jackson umí, ale přiběh přebíhá od jedné roviny k druhé až příliš často a člověk si nedokáže k žádné z nich vytvořit dostatečně pevné pouto. Vizuálně lahůdkové a emocionálně hodně silné scény z "meziprostoru" občas divně kontrastují s "reálným světem" (ano, hlavně s dýmící Susan Sarandon), ale i přes to všechno se to Jacksonovi daří udržet pohromadě. Ono někdy nejde o to jaký příběh vyprávíte, ale jak ho vyprávíte.

Black Books (2000) (seriál)

Špičkový seriál, který do vás pumpuje (většinou geniální, někdy jen dobrý) humor po hektolitrech. Dokonalá je pak postava Bernarda Blacka. Všichni bychom chtěli být jako on, ale ne všichni v sobě najdeme tu odvahu. ;)

Olověná vesta (1987)

Člověk by si chvílemi i řekl, že kouká na komedii, aspoň do chvíle než mu zmrazí úsměv na rtech realita. Výborné herecké výkony. Pro mě zatím nejlepší Kubrickův film. Radši ty než já.

Crazy Heart (2009)

Jeff Bridges svou hereckou kreací táhne celé SRDCE nahoru a toho Oskara má právěm, jen co je pravda. Písničky se taky dobře poslouchají. Takže fajn. Moc fajn. Můžeme si od country/dramatu přát víc?

Víla Zuběnka (2010)

Co to letí na obloze? Je to pták? Je to letadlo? Je to Superman? Ne, je to Víla zubnička. :D The Rock je frajer, když dokáže vzít roli v takovémhle filmu a ještě si ji tak nádherně užít. Příběh ZUBNIČKY je stará dobrá americká klasika, kterou jsme viděli tisíckrát. Jen ty specialitky jsou nové a důležité je, že stojí za to. Zmenšovací pasta, zapomínací prášek, deodorant neviditelnosti. To je prostě paráda. P.S: Úvodní instruktáž v růžových šatičkách nemá chybu. Jde o zuby, jenom o zuby.

Bratři (2009)

Prima drama podepřené skvělými herci. Natalie Portman jako manželka snů a Tobeyho psychopatické eskapády mi málem vyrazili dech. Za vše mluví dokonalá scéna přerovnávání hrnečků s devítkou v ruce.

Válečníci (1999) (TV film)

Až nepříjemně realistické.

V síti CIA (2007) (seriál)

Výborná minisérie. Rád bych ale vyzdvihl naprosto dokonalého Michaela Keatona, kterému se povedlo perfektně zapadnout do role pečlivého Jamese Angletona. Jeho monology jsem si vysloveně užíval. :)

Čtyři pokoje (1995)

Škoda, že první dvě povídky jsou o tolik slabší než kousky Tarantina a Rodrigueze. No dobře spíš by sedělo slovo průměrné, Roth se v nich moc pitvoří a téměř nic se v nich neděje. Naštěstí jsem od nich nečekal žádné zázraky a bral je jako takovou nutnou představovačku než přišla akční smršť s uhlazeným Banderasem a nahláškovaný závěr s ukecaným Tarantinem. Jako Quentinův fanda jsem si poslední kousek vážně užíval, možná stějně jako on sám. Tuna narážek, beztak hodně improvizované monology (pardón monolog) na jeden záběr a bezchybná choreografie. Ta čtvrtá hvězda je prostě za to, jinak ji obhájit neumím.