Asterix a tajemství kouzelného lektvaru (2018)

Není to špatné, ale chybí tomu temnota a ostrovtip, který býval pro Asterixe typický. Superhrdinská bitka osolená finálovým duelem ala Strážci vesmíru už je malinko přes čáru.

Vincentův svět - Série 2 (2005) (série)

Druhá řada je supr. Kromě poflakování natankoval Vinny a jeho kámoši pořádný příběh v režii Jima Camerona. Každý v bandě má co říct a řeší se vzestup nebo pád.

Železný opičák (1993)

Něco mezi lidovou pohádkou a superhrdinským filmem. Líbí se mi fantastická choreografie (Yuen Woo-ping je kouzelník) a celkový až naivní optimismus, který z toho snímku sálá když zlé úředníky nechá shořet na úhel a hrdinové se pak vzájemně pozvou na zdvořilou návštěvu. Zajímalo by mě jestli některé z cynických hlášek nevznikaly až při dabingu. To bude mor.

Ztracená kulka (2020)

Labutí píseň Renaultu "Krabice" 21 Turbo. Scénář je naivní a jednoduchý, ale je tu očividně pouze hnacím motorkem dynamické akce. Bouračky jsou super, rvaček je dost. Mírně nadprůměrná francouzská jednohubka.

Deadly Class (2018) (seriál)

Harry Potter moderní doby. Děcka se neučí čarovat, ale zabíjet lidi. Střední škola pro zabijáky nabízí nečekaně promyšlený vývoj postav, vrstevnaté hrdiny a spoustu násilí, krve a sprosťáren. Čerpá to že spousty kultovních značek a jde o derivát jistě. Nicméně zábavný se zajímavým potenciálem. Závěr je otevřený jako vyvrhnuté prase, takže druhá série je povinnost.

Sergio (2020)

Zvláštní politicko-romantické drama s několika velmi silnými scénami (řezání nohou). Děj především skáče mezi osvobozováním východního Timoru a explozí v Bagdádu s několika znepokojivými náznaky, které si lze vyložit všelijak a otevírají spoustu prostoru pro příznivce konspiračních teorií. Herecky není co vytknout Moura a Ana de Armas jsou oba výborní. Lokace kterými se procházejí jsou pastvou pro oči, stejně jako Ana sama. Zamrzí, že se tvůrci báli kontroverze a raději pískají bezpečnou, zamilovanou melodii.

Poslední představení (2020) (seriál)

Fantastický dokument. Nejsem extra fanda košíkové, ale Jordanova éra mě tenkrát přece jen zasáhla. I míč jsem po rodičích vysomroval. Bohužel tenisky... ty se u nás snad ani neprodávali. Po těch letech dokážu docenit jisté nuance, na kterých tenkrát tolik nezáleželo a díky nim to všechno okolo konce hvězdných Bulls dává větší smysl. Spousta detailů, zajímavých názorů a emocionálních výjevů v dynamickém zpracování života jedné legendy.

Poslední představení - Episode IX (2020) (epizoda)

Zápas s chřipkou je neuvěřitelný nářez, pak ještě prijd Kerrův příběh a bodyguard s rakovinou. Tyhle detaily dělají z celého play off neskutečné drámo. Jsem zvědavý co si nechají pro finále.

Vincentův svět (2004) (seriál)

Skvělý seriál plný krásných, nahých holek, drahých aut a celebrit (fiktivních i pravých), památných šovinistických hlášek, dobrého kamarádství, nesobeckosti a naděje na druhé šance. Překvapilo mě jak mi ty postavy přirostly k srdci. Skvěle zahrané, výborně napsané. Těším se na film.