Crown Vic (2019)

Velmi důležitý film, protože takový už po Floydovi nikdo nikdy nenatočí (no možná s nebílými lidmi) a proto mírně nadhodnotím. Už teď je to relikvie. Dojde vám to při posledních větách, které Tomas Jane utrousí směrem k bažantovi, který si prožil pekelnou noc. Série policejních zásahů (brilantně i když nijak originálně vypointovaná) ukazuje odvrácenou stranu našeho světa. Ten není šedý, zůstal černobílý, jen se tvrdě pracuje, aby mluvit o tom bylo špatné a trestatelné. Četl jsi na škole 1984?

Vincentův svět - Série 4 (2007) (série)

Nezávislácká řada, která se nese v příslibu z Cannes a nejistotě z dalšího filmu. Skvělé camea Anny Farris, Sida Pollacka nebo Kayneyeova, Káněhovnového... pana Westa. 4ka drží kvalitu.

Dolittle (2020)

Průměrná pohádka s nevyrovnanými triky. Nerozumím proč Downey chtěl něco takového točit. Tohle herecké blbnutí mu nesedí a jediné co dává jakýs takýs smysl by bylo kdyby jeho děcka byli fanoušci postavy Dolittla. Je tu ovšem několik tak wtf scén, že to za vidění stoji. Vytažení skotských dud z dračího zadku patří k těm nejdivnějším.

Vendeta (2011)

Slibný námět a výborní herci v hlavních rolích. Výtečná kamera i výprava. Provedení ale pokulhává. Taťka co chce zabít tři malé zmrdy co mu znásilnili a zabili dceru neváhá vysolit velké prachy za klid v duši. Pochopitelné. Překvapivě jakoby chybí několik důležitých scén, ke kterým události pomalu směřují, ale pak je střihnou. V tomhle autorský záměr nechápu. Zůstává pár logických lapsů, které ale mohou ukazovat na chybějící scény. Ondruš ví jak na to, ale vypravěčsky musí vyrůst. Na české poměry je to ovšem neskutečná pecka, kterou lze porovnat se zahraničními snímky.

Až na vrchol (2015)

Výborný dokument z doby, kdy jsem na MotoGP pomalu přestával koukat. Rossiho éra pomalu končila a na jeho místo se drali mladší predátoři. Neale shrnuje to podstatné a nezapomíná přidávat zákulisní třenice (i když jsou pořád hodně vkusně sestříhané) hnané s příchodem šíleného Marqueze. Emocionálním pojítkem je Sicova smrt a uctění jeho vzpomínky. Skvělé záběry a každá bouračka bolí. Těžká nostalgie. Komentuje Tyler Durden, který káže o přeměně ohně v rychlost.

Kryštůfek Robin (2018)

Ve skutečnosti by se finální pointa o dovolených točila okolo vybudování výletního letoviska ze Stokorcového lesa, kam by zbohatlíci jezdili uniknout ruchu velkoměsta a fotit si mluvící plyšáky. Bizár, který mi srdce nedovolí odstřelit. Méďa Pú je prostě strašný sympaťák a tomu McGregorovi ty palce držíte, aby se vybodl na korporát a začal dceři číst pohádky. Plyšáci jsou sice trochu děsivě vypelichaní, místy to nedává úplně smysl a je to na pohádku dost depresivní, ale najít se v tom musí každý. Jak už jsem tu kdesi četl, film s malým mozkem, ale velkým srdcem.

Greyhound (2020)

Dynamicky natočená adaptace knihy o doprovázení obchodních lodí přes Atlantik za druhé světové války na území, kam ledadla z břehu nedoletí. Místy až nervy drásající manévry kovových kolosů výtečně podporuje Neelyho hudební složka s mrazivým velrybím motivem. Posmívající se smečka skopových hlav proti zástupci Krista - pravému Američanovi - nepůsobí tak legračně jak by se mohlo zdát. Tom "Covid Survivor" Hanks si znovu vychutnává roli skrz na skrz profesionálního, logického kapitána, který dělá co je třeba, pak skromně požmoulá Bibli a jde spát. Velký důraz na detail, příjemná délka. Malinko nevyrovnané triky.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Gregu Ruckovi jsou tyhle příběhy od ruky. Stará garda má velmi dobrý námět. Nápad má potenciál, ale to zpracování pokulhává. Akce je celkem solidní, ale videoklipový vizuál nenadchne a R&B soundtrack zabíjí každou druhou scénu. Charlize to se sekerou sluší a s větším soustředěním na minulost to mohlo dopadnout nad očekávání. Takhle jde jen o slušný televizní film slibující zajímavější dvojku.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Sledoval jsem to tak na půl oka mezi třemi křičícími dětmi, ale scéna na záchodě, kde strážného pochčijou a pak ho vstupní kartou omlátí o umývadlo a pisoár mě vážně dostala.

Vincentův svět - Série 3 (2006) (série)

Po úspěchu Aquamana to je s Vincem a ostatními jako na houpačce. Studiové naschvály, změny agenta a honba za Medellínem dodávají příběhu správné tempo, u kterého si člověk malém okusuje palce. Finále se naštěstí nese v neskutečně pozitivním duchu. Zvěstovatel dobré nálady.