Bratrstvo pěti (2020)

4 nege... afroame... černí veteráni z Vietnamu jedou vyzvednout kosti mrtvého spolupracovníka a asi 17 milionů ve zlatých cihlách. Mluví o bratrství, hádají se, chtějí se zabít. Mají komplikovaný rádoby cool pozdrav. Za pozornost stojí pouze poslední hodina... od scény s minou. Spike Lee se zbláznil stejně jako jeden z hrdinů (Paul?, myslím že to byl Paul), když snímku nechal dvou a půl hodinovou stopáž. Vlny nudných rádoby artových odboček (Luther King a Marvin Gaye) glorifikujících černošství bez přidané hodnoty. Dialogy narvané nezajímavými detaily o černoších na mě mají stejný účinek jako nezajímavé detaily o běloších... měly zůstat ležet na dně střižny, bylo by jim tam lépe. Herecké výkony jsou ovšem špičkové a vévodí jim jednoznačně Delroy Lindo. Akce je řádně krvavá a konflikt s rákosníky zábavný. Mělo to mít hodinu a půl a mohlo to být celkem fajn. Filmy o hledání pokladu mám obvykle rád. Shiiiiit.

Vincentův svět - Série 1 (2004) (série)

Banda flákačů a camea hollywoodských hvězd. Výborně napsané a zahrané užvaněné primadony je zábava sledovat. Ari je borec.

Poslední představení - Episode VII (2020) (epizoda)

Neuvěřitelně smutná se životní pasáž. Jordan schytává jednu ránu za druhou a pak mu ještě řeknou, že není milý člověk. Díky moc.

Řím - Nezbytný výmysl (2007) (epizoda)

Ženy Říma... Humorné intro, Octavianus jako überzmrd a finálová bitva plná krve. Druhá série tu první jednoznačně převyšuje.

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí (1974)

La la la la la... Vzpomínky na dětství plné dobře mířených ran a cynického humoru. Tohle se neomrzí, vadí mi jen to předabování.

Řím - Bitva u Philippi (2007) (epizoda)

Velkolepá bitva je jako třešnička na dortu. Spousta linií se uzavírá a Marcus Antonius neskutečně hláškuje. Pulův výlet za Ciceronem patří k nejbizarnějším zabitím vůbec. Finále už klepe na dveře. Přitlučte mu ruce na dveře senátu. Slíbil jsem mu to... ať nikdo nemůže říct, že nedržím slovo.

Toy Story: Strašidelný příběh hraček (2013) (TV film)

Stylový kraťas plný odkazů s oblíbenými hrdiny z Toy Story. Padouch je klasický a předvídatelný, ale jeho všežravý ještěrčí kámoš je super.

Konec zločinu v Americe (2020)

Americká vláda chce všem lidem vypnout jejich zločinné myšlenky (určitě pomocí 5G!), pan Cihla, jeho bejvalka a jeden sociopatický kretén si chtějí ukrást ještě kamión peněz na dožití ve svobodné Kanadě. Nápad je fajn, ale jeho realizace pokulhává. Megaton to dramaturgicky těžce neustál a film tak má dvě a půl hodiny, akce je průměrná a logické lapsy otravné. Ramirez je fajn, bohužel je jediný a sám to nezachrání. Průměr s promarněným potenciálem, raději jsem si měl přečíst Remenderovu předlohu. Zabralo by to míň času.

Řím - Předání moci (2007) (epizoda)

Úvod jak má být. Antonius neuvěřitelně válí. Osud Vorenovy rodiny má devastující dopad.

Jednotky vesmírného nasazení (2020) (seriál)

Parodie na všechny možné vesmírné seriály. Vrcholem je poslání indické uklízečky s papouškem do vesmíru a zrádný šimpanz kosmonaut. Bohužel je to nevyvážené a na jeden skvělý fór jsou dva průměrné.