Americká nakládačka (2020)

Kdybych byl Žid tak se mi to asi líbilo víc. Po vynikajícím úvodu děj zpomalí s příchodem do současnosti a i když Rogen solí kromě okurek i jednu vtipnou scénu za druhou, už se nevymaní z laciného moralizování. Zavařování je jak z démonického hororu a následný brutální hype mi nepřijde nereálný. I když má zřejmě jít o nadsázku. Okurka postrádá svižnost a silnější scény, ale pobaví a příjemně uteče.

Městečko South Park - Série 20 (2016) (série)

Cartmenova digitální smrt v odlehlé chatě je geniální. Tyhle propojené příběhy, mají ale jednu velkou nevýhodu. Mají více hluchých míst. Některé propojení jsou trochu na sílu. Spíše jde o satiru a ne humor. Nebo je to nihilismus?

Tenet (2020)

Konec Věčnosti... SATOR  AREPO  TENET  OPERA  ROTAS

Městečko South Park - Série 19 (2015) (série)

Poslední tři epizody jsou takový nářez, že jsem je musel všechny skouknout najednou. Reklama jako nový Skynet je ten typ humoru z kterého mrazí.

Pád anděla (2019)

Solidní žárovka, která si na nic nehraje a chce především pobavit. Určitě lepší než přepálená dvojka. Schematické, předvídatelné, ale zábavné příběhové zákruty, s kouzelnou představovací scénou dědy Nolteho rodině, vedou k nařachanému finále. Butler už není nejmladší, ale pořád si to ještě dává. Za mě spokojenost.

Muž odnikud (2010)

Poučná sonda do korejského obchodu s lidskými orgány. Klasický příběh o záchraně unesené holčičky drsným chlapíkem, pronásledovaným výčitkami z minulosti opepřil Lee krvavými mezihrami. Prvotřídní akce v závěru a nekompromisní brutalita vyvažuje lehce citově přepálený úvod. Bin Won jako by z oka vypadl Jetu Li.

Projekt Power (2020)

Taková alternativa pár (to už je to 11 let!?) starého PUSH pro černochy. S rapem a kecama o podřazenosti. Celkem to odsýpá, ale generický příběh rychle sejde z mysli i když prvotní nápad a svět ve kterém se odehrává jsou zajímavé. Díky hereckému obsazení a prostředí New Orleans se ovšem na POWER velice dobře kouká. Akční scény jsou docela působivé, ale nic co už jsme před tím neviděli. Přesto velmi dobrá televizní jednohubka.

Výběrčí daní (2020)

Tak dlouho se těšíte na nového Ayera až se ucho utrhne. Tuctový příběh o hodném gangsterovi, kterému začne téct do bot je často až nechtěně vtipný. Kecy o cti a rodině si s výhrůžkami o mučení moc nerozumí. Herecky je to mizérie a spíš to připomíná mexickou telenovelu. Jediný kdo má co hrát je Shia a i tomu by pomohlo, kdyby na začátku ustřihl několik prstů a rozklepal pár kolen, aby se dal brát vážně. Rejža neumí pracovat s flashbacky a mate diváka. Stříhá, abychom neviděli mučení? Vyměkl? Tentokrát je to bída homie.

Manželská historie (2019)

Před půlnocí je lepší. Přesto velmi dobře natočené a skvěle zahrané drama o rozpadu vztahu, který ukazuje úpadek rodinných hodnot v dnešní době. Ve finále jsem měl pocit, že rozvod je vlastně v pořádku, život jde dál a všichni zúčastnění tím něco získali, ať už poučení nebo dvojí halloween. A to z morálního hlediska není dobře. Protože ve finále prohráli všichni.

6 Days to Air: The Making of South Park (2011) (TV film)

Nervy drásající týden a výtrysky ryzí tvořivosti. Pohled do zákulisí South Parku má grády jako seriál samotný. Některé věci jsou překvapivé některé očekávávané. Vzpomínky na nevinností prodchnutou první řadu ukazují jaký kus seriál ušel od svého vzniku.