Památkáři (2014)

Po prvej pol hodine, ked som si este naivne myslel, ze George sa snazi nezazivne uvitat divaka do deja, som bol este optimista. Potom som si uvedomil, ze tato nudna, nezabavna, nedramaticka fraska mi uz nic viac neda a pocital som minuty do konca. Jednu hviezdicku si zasluzila len hereckym obsadenim, nenarocnou hudbou a vojenskou tematikou.

Bahno z Mississippi (2012)

Ak zohladnim fakt, ze nie som vobec fanusik Matthewa McConaugheyoho, na tento film som sa mohol pozerat. Super kamera, zaujimavy pribeh, aj ked jednoducho citatelny, ale oplatilo sa. Nemozno zabudnut na skvely vykon mladeho Tye Sheridana.

Pařba na třetí (2013)

Pravidlo, tretia cast trilogie je najhorsia sa teraz potvrdilo. Nebolo to zle, bolo to len dost vynutene. Samozrejme malo to aj dobre chvile, kde som sa vedel zasmiat a zopar hlasok, ktore by som si mozno aj zapisal na neskor. No keby tam nebol Alan (Zach Galifianakis), ktory to od jednotky viacmenej vsetko taha, tak by som si asi rozmyslel, ci na to pojdem do kina, alebo pockam az to vyjde na nosicoch.

Iron Man 3 (2013)

Temne vyvrcholenie serie, ano tak to mam rad! Zacina sa z toho stavat trend a pri Ironakovi to len pomohlo. Uzasne special effects, hudba obcas pripominajuca Dark Knighta (co im vobec nevycitam) a stale dieta v kozi muza - Tony Stark aj to ma presvedcilo, ze toto velkolepe finale predcilo moje ocakavania ako aj svoju predoslu cast.

Temný rytíř povstal (2012)

Musel som ist na "premieru", lebo som bol aj predtym a aj predtym a lebo som chcel. Lebo milujem Nolanove filmy a preto, ze este viac milujem Batmana! Aj ked uz na zaciatku filmu mi bolo ukazane (12+) a ja som vedel, ze tak ako po minule diely aj tento bude venovany aj tym mladsim - nepotreboval som krv na to aby sa mi spravili zimomriavky pri niektorych scenach. Ale musim sa priznat, ze som bol sklamany z "vela" rozpravania a "malo" Batmana. Doplnili to ale ine faktory... HANS! Pave jeho hudba dopomohla k tomu, ze som sa triasol. Bane, mohutnost a trosku smiesny hlas - cakal som nieco temnejsie. Catwoman - zadocek na motorke a ta krasna arogancia (+). A Batman je Batman, tak ako Chris Bale je Chris Bale. Preco som odobral 5. hviezdicku z mojho hodnotenia je len to, ze som cakal viac akcie ako rozpravania. Jednoznacne u mna teda vyhrava 2. cast, ale aj tak si dnes vecer na dobru noc pustim Hansa a jeho kolosalneho Dark Knighta, ktory znova povstal!

Projekt X (2012)

Extremely addictive, f*cking wild and awesome! Zazil som podobne party, ale toto je extrem! Moc som si to uzil + soundtrack. Trosku som bol pissed off z tej kamery, ale inak moc velka pohoda!

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

Podľa môjho skromného názoru to bolo miestami až moc prehnané, ale to si možno myslím preto, že zatial nie som rodič. Inak som film pozeral až do uplného konca so zaťatými zubami (*), preto ho hodnotím ako jeden z najpsychotickejších family filmov pre mňa vôbec (*). Nápad s lukom a šípmi je fakt úžasný, aj keď je to v dnešnej dobe už stratené umenie (*). A poslednú hviezdičku dávam za Tildu Swinton. Každý kto si to pozrie, bude určite súhlasiť.

Love (2011)

Slovenský Hollywood. J. Kroner je jeden z mála, ktorý dokázali priniesť Ameriku na Slovensko. Je to pekné z toho hľadiska, že tam vidno Slovensko, je to krásne prehnané a občas klišé. Ale stojí to za pozretie. U mňa dve pozretia.

Město (2010)

Mám rád filmy z prostredia bankových prepadov a tento opäť nesklamal. Navyše som v ňom mal možnosť opäť vidiet môjho obľúbenca Jeremyho Rennera. Film síce má vyše dvoch hodín, no nenudil ma ani na jednom mieste. Možno som očakával trochu viac akcie a dlhšie lúpeže, ale všetko sa to nedá spojiť. Vzťahy, prepady a snaha o smutný epilóg. Za tie štyri to stojí.

500 dní se Summer (2009)

Pôvodne ma tak možno 10 minút pred záverečnou scénou napadlo, že to toto by si zaslúžilo 4 hviezdičky, ktoré by som nedal len za krásnu Zooey Deschanel a jej vynikajúci výkon v úlohe, ktorá určite nepoteší žiadneho muža. Tento film sa stal tak dokonale pravdivím, tak neskutočne smutným a nakoniec tak úžastne veselým, že to mohol len málokto od Marc Webba čakat. Navyše mám rád architektov a soundtrack ma milo prekvapil... No posledná hviezdička je za perfektnú vsuvku na záver a preto všetkým tento film odporúčam pozriet.