• Válečný

23 (2007)

Tak tato záležitost mě opravdu bavila. Nevšední tématika o tom, jak se obyčejný člověk dostane k záhadné knížce a o tom co tato četba způsobí. Příběh mě naprosto vtáhl a byl jsem napnutý od začátku do konce. Celý film mě udržoval v nejistotě a na konci pěkně všechno do sebe zapadlo. A takovýto styl mě vážně bere. A vynikající Jim Carrey zahrál také něco vážnejšího než ňoumu, jak ho známe. A sedlo mu to skvěle. 75%.

G-FORCE (2009)

Ano, bavil jsem se. Jednotka čtyř morčat zachraňuje svět před ztransformovanými domácími nástroji. Je vidět, že si tento snímek mnohé bere od Transformerů. Jako akční film asi neobstojí, ale jako povedený nářez pro děcka určitě ano. Dokonce jsem se místy i smál. Samotní herci nějak moc nezazářili, ale morčata byla skvělá a srandovní. No a krtek, ten samozřejmě taky. Na sobotní večer pro celou rodinku je to geniální.

Vojáci svobody (1976) (seriál)

Vojáci svobody je čtyřdílný výpravný film popisující působení komunistů různých států v SSSR za druhé světové války na pozadí vojenských operací. První díl začíná dobytím Stalingradu, kdy se začalo věřit, že Německo může válku prohrát. A proto se komunisté začali formovat do různých organizací (tzv. Národně osvobozenecká armáda) v boji proti Hitlerovi. Končí na Nový rok 1944. Druhý díl začíná počátkem roku 1944 a zaměřuje se především na Varšavské povstání. To je natočeno celkem dobře, hlavně bojové scény. Ale sovětští soudruzi si vše udělali podle sebe a nehledí na skutečná fakta a z neúspěšného povstání viní Západ. Taká ukazují, že na záchranu Varšavy vynaložili všechno svoje úsilí, ale pravdou je, že sovětská armáda se zastavila před městem a čekala. Rozhýbala se, ale už bylo pozdě a povstání bylo potlačeno a jednotky vstoupily do města až v lednu 1945, pět měsíců od zahájení povstání. Třetí díl se zaměřuje na situaci v Rumunsku a také na počátek Slovenského národního povstání. Znovu je zde pár úchvatních bitev, ale spíše se v tomto díle blábolí. Poslední díl ukazuje dění v Bulharsku a Maďarsku, bitvu o Duklu a končí osvobozením Prahy. Jako celek je to z politického hlediska neskutečná slátanina všemožných komunistických keců o tom, jak jedině oni dokáží vyhrát válku atd. Ze západních Spojenců dělají největší idioty a všechnu špínu hází na ně. Ale z hlediska vojenského, hlavně bitvy, se to dá. Filmy Jurije Ozerova jako je Boj o Moskvu, ale hlavně Osvobození, se mně velmi líbili, protože měly vojenský charakter s bitvami, jaké jsou opravdu úchvatné. Ale toto je ta největší rudá propaganda, jakou jsem kdy viděl. 1* po prvním díle. Druhý díl byl mnohom lepší, a to díky mohutně zpracované bitvě o Varšavu a tak zvedám na 3*. Po třetím díle 2,5*. Poslední díl za 2*. Celkově 40 - 45%, a to pouze díky bitevním scénám.

Triangle (2009)

Vynikající hororový thriller, kde je hlavním hercem časová smyčka. Při sledování člověk neví, jak se bude vyvíjet příští okamžik a tím pádem nechává diváka v napětí až do úplného závěru a na tom se znovu dostáváme na samý začátek. Všechno zapadá do sebe. Fakt jsem se bavil. Přispěli k tomu také výborní herci. Koho baví téma vracení se časem, vřele doporučuji.

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Krásně vypadající filmeček, který pomůže alespoň trochu zkrátit čekání na herní hit roku 2010. Parádní kamera, dobré sekvence a slušná hudba. Taky už se nemůžete dočkat Assassin's Creed 2?

Wall Street (1987)

Velmi povedené dílo zasezené do atraktivního prostředí na newyorské burze. Příběh zase klasický: trable, vyzvednutí do výšin, zase trable a nakonec jakš takš dobrý konec. Ale co dělá tento film lepším, než jsou ostatní? Zaprvé je to vynikající režie pod taktovkou Olivera Stonea. Ale hlavně to jsou dva naprosto úžasné herecké výkony. Charlie Sheen je zde naprosto úžasný. No a Michael Douglas, tomu ta role sedla na lepší jak výbornou a právem za ni dostal Oscara, protože asi takhle si nějak představuju hajzlíčka na burze, který je bezcitný a nekompromisní a chamtivý. Jsem zvědavý, jak dopadne pokračování, které vstoupí do kin v roce 2010.

Operace Vzteklý pes (1968)

Slušný válečný snímek, který popisuje téměř sebevražedný nájezd commandos na francouzský přístav Le Claire. První půlka mi připadla tak trošku nudná, ale jakmile se děj přenesl na moře, začal jsem se docela bavit. Vrcholem pak byl samotný nájezd a následná bitva, která se mi líbila. Film má smůlu v tom, že není až tak znám, což je veliká škoda, protože pro ty, kteří se zajímají o WW2, tak stojí za to. Plusem je také skvělý výkon Lloyda Bridgese. 65%.

Riskuj všechno! (1951)

Nechápu, jak může mít tento válečný snímek, který popisuje osudy bojové jednotky Američanů japonského původu ve válce proti Němcům, tak špatné hodnocení (21.2.2010 - 30%). Jasně, není to kdoví jaký vojnový trhák, ale černou barvu si určitě nezaslouží. Mě příběh docela bavil a konec konců bojové scény taky nebyly špatné. Závěrečná bitva v lese byla dokonce více jak lepší. Takže 55%.

Životy těch druhých (2006)

Při sledování filmu mi bylo fakt na zvracení, jak to tenkrát chodilo a co bylo Staci za doslova zločineckou organizaci, když všem kurvila život způsobem popsaným v tomto filmu. Ulrich Müne s charakterem totalitní zrůdy (i když nakonec asi pochopil, že to, co dělá je pěkný svinstvo) se zhostil role výtečne a zahrál přesvětčivě a do detailu, jako že lidi, co pracovali v tomto povolání opravdu nemohli mít rodiny, protože by to s nimi nikdo nevydržel, a proto potěšení hledali v prostitutkách. Film skutečně nutí k zamyšlení, proč to tak bylo a proč lidé, kteří komunismus stále vyznávají a říkají, že to tak nebylo a že to je jen dnešní kapitalistická propaganda. Ale ono to tak doopravdy bylo a rozhodně by se měli nad tím vším zamyslet a podívat se na tento snímek. Zajímavá je i informace o sebevraždách, když v roce 1977 přestala NDR vést statistiky. Jak je vidět, lídé byli opravdu zoufalí a státní bezpečnost zašla až tak daleko, aby nevyšlo nic na světlo. Ale zpět k filmu. Je pravda, že děj mohl být o něco kratší, ale v tomto případě to až tak nevadilo. Na konci mě až mrazilo, když se Sebastian Koch prohrabával v archívu. To mě bylo fakt zle. Toto dílo je velice poučné a doporučuju ho všem, kdo se o tuto problematiku zajímají.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Původní Romerův film jsem neviděl, ale toto se mi líbilo. Pustil jsem si to jen proto, že jsem chtěl vidět nějaký film o zombících, který jsem ještě neviděl a to, co jsem viděl mě velice překvapilo. Dokonce se mi to líbilo víc jak Resident Evil Apokalypsa. I děj mi sedl a celkově to bylo velice svižné, místama zabavné a dokonce se zde našla i nějaká ta originalita. Zombíci byli taky udělaní dobře a k tomu i známější herci. Jo jo rozhodně lepší film v kategorii Zombie Movie.