• Válečný

Hamburger Hill (1987)

Jeden z těch lepších filmů o válce ve Vietnamu. 101. výsadková divize, která se proslavila ve druhé světové válce, bojuje o kopec 937 celých 10 dní s velkými ztrátami a po 11 srážkách ho nakonec dobíjí. Na svoji dobu skvěle natočené bitevní scény, obzvlášť nálety bombardérů byly působivé. Velice se mi líbilo, jak realisticky je to natočené, když se jednotka probojovávala na kopec ve všech těch sračkách. Určitě toto dílo stojí za shlédnutí.

Do hlubiny 2 (2009)

Mám rád filmy o hledání pokladu. Líbila se mi jednička, ale toto je podle mě zbytečné pokračování a s hledáním pokladu nic moc společného. Herci jsou nevýrazní. Ale za ty podmořské záběry a za to, že jako odreagovačka na jedno shlédnutí dávám 50%.

Falco: Everything (2000) (video kompilace)

Já mám Falca velice rád a jeho písničky mi přirostly k srdci. Toto dílo je nabité těmi nejlepšími vypalovačkami rakouského zpěváka plus rozhovory a další bonusy, prostě EVERYTHING. Pro fanoušky povinnost.

Mejdan v Las Vegas (2008)

Tak tento film mi sedl a velmi se mi líbil. Je to o tom, když ON vhodí JEJÍ čtvrťák do automatu a vyhrají nehorázný prachy. Ne ani tak dějově, i když to nebyl špatný nápad, je však od začátku předvídatelný, ale spíše po stránce herecké, protože Cameron a Ashtonovi tyto role opravdu sedly. A samozřejmě spousta skvělých a trefných hlášek, ze kterých jsem já osobně opravdu uchcával. Takže veliké překvapení a naprostá spokojenost.

Boj se stínem (2005)

Spíše než o boxu je to o útěku a pomstě. První polovina se mi docela líbíla, byla tam akce a zápas na začátku byl velice dobře natočen. Ale ve druhé púli mi připadlo, že děj se strašně vleče a čekal jsem, až bude konec. Velikým plusem byla ale hudba, která do tohoto filmu doopravdy sedla. ...... A ta scénka, kdy můj oblíbený filmový hrdina Saša Bělov ze seriálu Brigáda přijede v černým Ferrari a chce podpis od Kolchina je skutečně cool.

Výchovný tábor (2007)

Film pro ty, kterí si už neví, co si počnout se svými potomky. Bylo to napínavé, bylo to syrové, mělo to i dobrý děj, ale od začátku to bylo předvídatelné. Nicméně u mě to účel splnilo, konec konců herci byli více než dobří. 65%.

REC (2007)

Tak toto se mi velmi páčilo. I když jsem viděl jako první Karanténu, a věděl jsem tudíž do čeho jdu, musim uznat, že pro kratší stopáž mi toto sedlo asi více, protože to mělo spád od začátku do konce a hlavně, jak se blížil konec, roztáčelo se to na plné obrátky. Musím říct, že to bylo naprosto totožné jak Karanténa, a proto je pro mě složité porovnat tyto filmy, protože se mi líbila i Karanténa. Ale originál je jen jeden.

Honba za diamantem (1984)

Dnes už klasický dobrodružní snímek o honbě za zeleným El Corazonem. Je plný zábavy, dobrodružství, akce a legrace si zde užijete opravdu hodně. Michael Douglas v jedné ze svých nejlepších rolí vůbec. A toto všechno je doplňováno naprosto úžasnou hudbou Alana Silvestriho. Bohužel dnes takové filmy už netočíme. Dnes si potrpíme na digitální kameru a počítačové triky. Ale tenkrát se vše dělalo ručně a vypadá to taky dobře i dnes.

12 kol (2009)

Celkem slušná akční jízda. Je pravda,že to připomínalo Smrtonosnou past 3 a další akční snímky, ale mělo to spád a od začátku až do konce jsem se docela bavil. Samozřejmě byly tady nesmysly a nebylo jich málo a hlavní hrdina byl dost těžkopádný. Ale jak říkám, svůj účel to splnilo a mně tento filmeček sedl. 65%.

Brigada - Brigáda (2002) (série)

Nevim jak ostatním, ale mně se tento ruský seriál náramně líbil. Po každém zhlédnutí jednoho dílu jsem se těšil na další a to se u ruské kinematografie opravdu nestává často. Popisuje, jak se Saša Bělov propracuje z vojáčka, který se vrací v roce 1989 z vojny a shledá se znovu se svými třemi nejlepšími kamarády, až na mafiánského bosse moskevského podsvětí. Už samotné téma ruské mafie je hodně zajímavé a v tomto případě velice slušně podané. Je zde hodně zápletek, což jen uceluje skvělý příběh, který je ještě prokládán akčními scénami, které jsou zde hodně povedené. A nakonec herci jsou skvělí a já jim to opravdu baštil. Takže 99%.