• Válečný

Skleněné peklo (1974)

Nejlepší katastofický film, který nebyl ještě překonán. Některé scény jsou už sice na dnešní poměry slabé, ale tehdy to muselo být opravdu něco a právě proto mi to tak sedí více. Nedokážu si totiž představit, že legendy jako Steve McQueen nebo Paul Newman budou běhat po mrakodrapu, který je plně digitalizovaný. Navíc je zde mnoho dalších známých tváří tehdejší kinematografie. 90%

Smrtící parazit (2009)

Tak toto se mi líbilo. Dobré téma, které v tomto případě je více ku prospěchu než ke škodě. Herci sice nijak zvlášť nebodují, zato atmosféra je hustá i s těmi některými nesmysly. Ale ještě teď, když píši tento komentář, mám zatracený křeče na břichu.

Turnaj zabijáků (2009)

Vcelku povedený akční snímek o souboji nájemných zabijáků. Spousta dobré akce (obzvlášť ta v baru), slušní herci a hodně scén, kde se musí přestat myslel. Já jsem od toho dostal to, co jsem čekal. 70%.

Most přes Labe (1969)

Jeden z těch lepších italských válečných filmů.

Záhada hlavolamu (1993)

Jako malý kluk jsem velice rád četl Foglaruvu trilogii o Rychlých šípech. Film se mně líbil. Bylo tam napětí a herci nebyli špatní taky. Mezi 3 a 4*.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Vynikající černobylská atmosféra a prostředí, ponuré jako ze Stalkera. Nedoufal jsem, že by to mohl být dobrý snímek. Ale on je. Po JCVD stvrdil Van Damme své znovuzrození a je tady znovu ve formě. Od scény, kdy Van Damme nastupuje do své mise, je to nadprůměrný akční filmeček a nakonec souboj s Dolphem a pak ještě v Pitbullem. Rozhodně ne meně než 75% a jelikož tam hraje Van Damme a já ho rád, tak já dávám 90%. Tak se na mě nezlobte.

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Bolek Polívka exceluje v této, podle mě nejlepší české komedii, která popisuje život Bohuša Stejskala, jenž přišel k obrovské sumě peněz. A to vše dva roky po revoluci. Opravdu dokonalost sama. Nejlepší filmové hlášky a jsou jich desítky. Jak tak vidim tady, tak lidi z Čech to asi moc nepochápou a zřejmě se jim to taky nebude moc líbit. Ale pro nás Moraváky je to jako Svatý grál. Naprosto dokonalý scénář, herci skutečně úřadují. Bolek a Míra Donutil do toho dali vše a vyplatilo se to. Kurva to je Amerika. Jen tak lenošit, ležet na lehátku v bazéně, chlastat, držkovat, nadávat, š*kat s Irenkou (a Vlastičkou) a hlavně utrácet prachy za každou volovinu. HatáTitlá, sviňa arabská, kolotoč - ("Kópil děckám kolotoč a už tédeň na něm blbnó"). Cihelňa, to je terno. Vynikájící scéna v restauraci (Né, nic, dva sifony). Prostě zážitek na celý život. Jednoznačných 100%.

Tajemství mého úspěchu (1987)

Super komedie o tom, jak dělat dvě rozdílná zaměstnání současně. Michael J. Fox je výborný herec a tato role mu skutečně padla - nečekaně.

Stáhni mě do pekla (2009)

Hodně nadprůměrná duchařina o prokletí mladé dívky (sympatická Alison Lohman) starou bábou. Režisér Sam Raimi se v takovýchto žánrech zřejmě vyzná, protože to, co mi naservíroval, bylo naprosto geniální. Za posledních shlédnutých hororů byl právě tento nejvíce děsivý a strašidelný. Vše šlape jak hodinky a po celou dobu mě film udržoval napjatého. Trochu mi to připomělo horory z 70. nebo 80. let, což naznačuje i úvodní logo Universal Pictures, které se už nepoužívá. A možná také proto mi to připadlo jako jeden z nejlepších hororů posledních dob už jenom pro ten super konec. Musím dát 85%, ale do 5* hodnocení to nemá daleko. Bravo Same.