• Válečný

Starsky & Hutch (2004)

Jako akční podívaná nic moc, ale jako komedie výtečné. Wilson a Stiller jsou opravdu sehraná dvojka.

Záblesk (1992)

Hodně dobrý špionážní snímek z druhé světové války. Příběk klasicky jednoduchý, ale zato velmi chytlavý. Do toho výtečné kulisy hitlerovského Berlína a naprosto úžasný a hektický závěr. Co se týče herců, tak Douglas nepřekvapil, ale Griffith a taky Neeson byli špičkový.

Smrt čeká všude (2008)

Vynikající válečný filmeček, kterých je dnes opravdu poskromnu. A to, že to natočila Kathryn Bigelow, tak jsem nepochyboval o tom, že to bude kvalitní snímek. Film jako takový nemá dějovou linii. Sleduje osudy tří pyrotechniků měsíc před vystřídáním. Ovšem syrově ukazuje reálný život jednotek v Iránu. Super herci, skvělá kamera, parádní akce a spousta napětí. Co víc si přát.

Čtvery Vánoce (2008)

Průměrná vánoční komedie, u které jsem se i docela bavil. První táta, sem tam vtípek. První máma, sem tam vtípek a pak naopak. Takže krásný 3*.

Sám doma (1990)

Nejlepší komedie mého dětství, na kterou se velice rád podívám i dnes.

Velká japonská válka (1982)

No nevim. První dvě hodiny docela ujdou. Bitvy jsou slušně natočené. Poslední hodina, odehrávající se po válce, je ale hodně velká nuda. 50%

Tora! Tora! Tora! (1970)

Toto je, dalo by se říct, až dokumentární zpracování útoku na Pearl Harbor. Film, který graduje a je napínavější čím dál víc až do samotného útoku. I když všichni víme jak dopadne. Pro mě vynikající válečný film s na tehdejší dobu výtečně natočenými bitevními scénami.

Na doživotí (2007) (seriál)

4* za první sérii. Vynikající, chytlavé, humorné a plné vitamínů. Damian Lewis je zde fakt k sežrání. Co se týče druhé serie, tak ta se mi libíla jestě víc. A poslední díly byly fakt super. Takže zvedám na 5*.

Hanebný pancharti (2009)

Tak toto je pro mě osobně nejlepší film o hanebného pancharta Tarantina. Takovýto snímek se spoustou vyníkajících postav (Waltz jako důstojník SS v životní roli, dobří jsou i Laurent a Schweiger) jsem po Autu zabiják fakt nečekal a právě proto mě více než výtečně překvapil. Je pravda, že samotné komando vedené Pittem je spíše do pozadí, ale o to víc si vážím jeho postavy (Schweigera a Burkharda mě bylo upřímě líto a byl jsem docela naštvanej, že umřeli předčasně). Jo jo jen tak dál Quentine.