• Válečný

Falco (2008)

Vynikající životopis o bílém raparovi jménem Falco. Jeho písničky zbožňuji a v podání Manuela Rubeye se mi líbili stejně jako v originále.

Pařba ve Vegas (2009)

To byla sakra jízda. Super komedie se spoustou hlašek, dosti trapných situací a všeho kolem toho, jak to vypadá na druhý den. Herci parádní. Musíte vidět.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Druhý díl o válce robotů je vskutku monstrózním dílem. Je to ještě více ujetější a také možná až zbytečně přehnaný mišmaš. Ale jako akční film se se svými triky a akcemi nabitými scénami (obzvláště závěrečný souboj je totální destrukce všeho kolem) patří mezi top. Já osobně zklamaný nejsem, pro mě je to film s porcí opravdu veliké zábavy, kterou jsem dostal. Přesto musím uznat, že se jedná o nejhorší díl celé trilogie. Nepasovala mi tam vůbec ta mimozemská magie a podobný kraviny, ale pořád to je podívaná dělaná pro oko diváka.

Most u Remagenu (1969)

Další výtečné zpracování jedné bitvy z druhé světové, působící velmi realisticky. Na domech vesnic je skutečně poznat, že se film natáčel u nás. Velice kvalitně natočené bojové scény a úžasná hudba. Přesně takovéto válečné filmy jsou nejlepší.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Pro mě určitě nejlepší díl serie. Hodně chytlavý, děj výborný právě kvůli dinosaurům, super hlášky a lasice Buck, nebo co to vlasně je, úžasné.

Góóól! III. (2009)

Třetí a asi nejméně zajimavý film o fotbalu, tentokráte z prostředí mistrovství světa. Prvních třicet minut jsem si říkal, proč se to vůbec jmenuje Goal, protože to byla nuda, která nemá nic společného s fotbalem. Od zahájení mistrovství se ale děj vrátil tam, kde měl být. Kuno Becker byl ve filmu sotva 20 minut. Další díl bych ale už asi nezkousl.

Bruno (2009)

Sacha Baron Cohen musí být asi hodně velkej magor, protože v tomto filmu mě šokoval mnohem víc než v Boratovi. Nic podobnýho jsem neviděl, ale zato jsem se pobavil. Sacha je prostě záruka kvalitního humoru, který nezná mezí. Borat byl ale pro mě o něco humornější s více trefnými hláškami. 65%

2012 (2009)

Už když jsem viděl první trailery, řekl jsem si, že toto prostě musím vidět. Pak jsem se tedy vydal do kina s velkým očekáváním. Po dvou a půl hodinách jsem zmrazený vztával ze sedačky a spokojený, že jsem dostal to, co jsem od toho čekal, odcházel. Příběh celkem klasický, kde jde především o záchranu svých nejbližších. John Cusack musí absolvovat dlouhou cestu z Kalifirlie přes Las Vegas a Tichý oceán až do Číny, kde na něho a svoji rodinu možná čeká záchrana v podobě obřích arch. Po technické stránce úžasné, byl jsem ohromen těmi všemi výbuchy a destrukcí Země. A pak ta obří vlna, která se přelévala pře Himaláje, opravdu pokukání. Byly tam určité slabé momenty, ale ty mi celkový dojem nezkazí, protože já jsem viděl především digitální smršť a ne dlouhé obkecávání. A ten ruskej dědula neměl chybu. Pro mě jeden z nejlepších zážitků roku.

Příliš vzdálený most (1977)

Jeden z nejlepších válečných snímků vůbec, který má až dokumentární charakter, který zde ale není na škodu. K tomu ještě dlouhá řada známých herců a na svoji dobu vynikající bojové scény. Velké plus je také to, že tento film není o vítězství a oslavě hrdinů, ale o porážce a takových je málo.

Terminator Salvation (2009)

Pro mě osobně výborný restart terminátorské serie. McG ví, jak udělat pořádný akční nářez se spoustou akčních scén, výbuchů i přehnaných momentů. Ty ale dělejí tento film sci-fi jak má být, když ještě přidám Bala a Wothingtona, je parádní pokoukání. P.S.: Je tam i Arnold :-)