• Válečný

Generation Kill (2008) (seriál)

Hodně dobře natočená miniserie z prostředí irácké války. Zabívá se spíše chováním hlavních hrdinů, který jsou mimochodem výborní, než samotným bojem. Toho je tu jako šafránu, ale stojí zato (přestřelka na mostě je úchvatná).

Boj (2007)

Ale joo! Statham má určitě lepší filmy, ale na tento se dá koukat taky, sice s přihmouřenýma očima, ale dá. Nudný začátek, ale pak je to klasická béčková jízda, kde se mě líbil Jet Li, Jasonovi to ale moc nesedlo. 60%.

Ohnivá linie: Bitva u El Alameinu (2002)

Válečný snímek na způsob našeho Tobruku. Ale stejně tak chytlavý, i když bojových scén si tu moc neužijeme.

Na západní frontě klid (1979) (TV film)

Tohle že je TV film? Vynikající válečný film se spoustou bitevních scén a hlavně o tom, jak dokáže válka změnit člověka.

Zack a Miri točí porno (2008)

Pomalý rozjezd, ale jinak vcelku dobrá komedie o tom jak natočit domácí péčko.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Tam, kde skončil první díl, druhý navazuje stejně zběsilou jízdou. Zatčení, útěk, loupež, prostě paráda. U závěrečné scény jsem netrpělivě koukal a fandil jsem Mesrinovi i když bylo jasné, jak to dopadne.Oba díly dohromady = nejlepší kriminálka, jakou jsem viděl.

6. Batalion (2005)

Slušný válečný film o největší záchranné akci WW2. Děj nakousával a zpomalovaly pasáže týkající se manilského odboje. Kdyby se od nich upustilo, dal bych možná i vyšší hodnocení. Samotná záchrana a vojenské scény jsou velmi dobré (útok na tábor a obrana mostu je prvotřídní). I přes některé nedostatky jsem se bavil. Fiennes zahrál velmi slušně, Franco dostal málo prostoru.80%

Veřejný nepřítel č. 1 (2008)

Naprosto perfektní.Vin Cassel v nejlepší formě.Podle mě nejlepší kriminálka posledních let.Film je rozdělen na dvě dějové části.První nás seznamuje s Jacovými začátky.Hodně se zde skáče, ale pro chod filmu je to v tomto případě dobře, protože rychleji ubíhá a ani chvíli se nenudíte. Druhá je více akční a naprosto perfektní.Vin tady hraje nekompromisního gangstera, který se s ničím nepárá. Pro mě jednoznačně 100%.

Soudný den (2008)

Akční nářez, který má tak vysoké tempo, že já jsem se nenadál a už byl konec. Zatraceně jsem se bavil a k tomu prostředí skoro vymřelého Skotska. Skupinka vojáků vedená sexy Rhonou Mitrou přijíždí do Glasgow hledat lék na smrtelný virus počítající s tím, že všude kolem je mrtvo. A ono ejhle. Někdo se přece našel. Od tohoto okamžiku začíná jízda až do konce. Prostředí velmi dobře vymodelované s originálními obyvateli, to se musí líbit. A pak ten hrad a jakoby jsme byli ve středověku. No a vše graduje závěrečnou honičkou, která dokonce i pobaví (pankáči ve svých kárách a Craig Conway v roli Sola je naprosto geniální). Tohle se Nielovi povedlo. 75%.

Operace: Zlomený šíp (1996)

Velmi slušný akční snímek o krádeži atomové bomby a následné honičce za záchranou. Sympatičtí herci a dobre natočené akční scény. Tohle se Johnovi Woo povedlo.