• Válečný

Konec světa (1999)

Arnold zachraňuje svět před Satanem. Celkem obstojně natočené biblické téma, ze kterého se ale dalo vytřískat mnohem víc. Nicméně určitě to není k zahození. Začátek byl hodně nadupanej, obzvlášť scéna s vrtulníkem, jak Arnie drží na laně a chytá kněze. Potom děj ale trošku upadá aby nakonec dostal příběh zase šmrnc. Akce v metru byla povedená a jak se Arnold obětuje je až dojemné. Po technické stránce to taky není zlé a hudba stojí za poslech. Arnold byl dobrý, ale kdo mě opravdu přesvěčil, byl Gabriel Byrne v roli Satana. Takový malinko lepší průměr.

Boeing 747 v ohrožení (1996)

Boj protiteroristické jednotky uvnitř 747 za záchranu Washingtonu. Kurt Russell v jedné z mých oblíbených rolí a Steven Seagal, který si zde zahrál menší roli, aby nakonec skončil někde v oblacích. A to se jen tak nevidí, a možná proto se na tento snímek dívá uplně z jiného pohledu, než kdyby zase zachránil celou Ameriku sám Steven. A v tomto případě to funguje velmi dobře. Jinak velmi hektický závěr, kdy se Kurt snaží přistát s obřím Boeingem a kde mu všechno pípá, to je paráda. Potěší také Halle Berry. Takže dávám 75%.

G. I. Joe (2009)

G.I. Joe je nejvíce destruktivní komando, jaké jsem kdy viděl. Při sledování tohoto filmu se nesmí dbát na logičnost. Proto jedině tak si užijete ohromnou jízdu ve stylu Transformers. Takové filmy jsou točeny čistě pro zábavu a já jsem si jí užil požehnaně. A ta scéna s Eiffelovkou je prostě parádní.

Bunkr (2001)

Poměrně slušně natočaná duchařina z druhé světové. Napínavá a místy až děsivá atmosféra v dobrém prostředí vojenského bunkru. Takovéto příběhy mám rád (horor spolu s vojenským prostředím). Veliká spokojenost.

Závan smrti (2007)

Ale zas tak špatné to nebylo. Děsivých scén moc nebylo, ale zato prostředí bylo až mrazivé. Nápad dobrý, i když konec byl dost zmatený. Takže dobrá střední cesta - 3*.

Do útoku (1987)

Jednoduchý příběh o vztahu syna a otce Slye zakončený turnajem v páce. Průměr

Poslední skaut (1991)

Super akční film se super Brucem Willisem. Akce, honičky, ale především jedna trefná hláška vedle druhý. Jeden z nejlepších Willisových filmů vůbec.

Hlídka v Ardenách (1992)

Tak tento film byl hodně uvěřitelný a místy i napínavý. Při sledování jsem měl pocit, že je to reálné a ne film. K tomu výborná hudba. Velké překvapení.

Krvavý sníh (2009)

Amaterský nudný film bez děje. Začátek ještě ušel, ale potom se to zvrhne v nepopsatelnou pitomost. Nápad docela dobrý, ale ku*evsky promrhaný. A to, že jak najdou mrtvolu a oni si s toho nic nedělají, no nevim nevim. A takových nesmyslů je tam víc. Maximálně 30%.

Žena v Berlíně (2008)

Šokující válečné drama o osudech žen a dívek v Berlíně na konci války. Při sledování mě až mrazilo z toho, co dělali ruští vojáci. Ale popravdě, podobné a možná i horší věci dělali i Němci. Holt válka je svině.