• Krátkometrážní

Likvidátoři (2013)

Parádne post-apo béčko so všetkým čo k tomu patrí !

Po zániku Země (2013)

Nebolo to až také hrozné ako som podľa hodnotenia a prvých ohlasov predpokladal. Videl som už omnoho väčšie sci-fi sračky, medzi vysoko-rozpočtovými filmami sa ale málokedy objavujú až takéto nezmysli (viď. komentáre od Hellboy a Xeelee - výborne popísané) takže to samozrejme nie je žiadna pochvala. Určitým spôsobom quilty pleasure... / efekty a prostredie veľmi slušné, napätie a dobrodružnosť 0 bodov.

Spring Summer (2013)

Už len pre tie krásne zábery sa to oplatí vidieť, čo na tom že to nemá poriadny dej :)

Jug Face (2013)

Vidieť, že sa tvorcovia snažili a mali predstavu o čom ich dielko má byť a to si cením, preto dávam 2* Dej je však nezaujímavý, nenapínavý a niektorí herci sú mierne povedané slabí. Otrepané "z tohto sa dalo vytrieskať oveľa viac" pri tomto filme platí dvojnásobne.

The Nest (1988)

Klasické čvachtavé slizké gore efekty sú pekné, tu však moja chvála končí. Nudné béčko s podpriemernými hercami.

Zpráva o Europě (2013)

Podobný koncept ako Apollo 18 (s tým rozdielom že toto je viac klasický vesmírny thriller ako horor), rovnaký zážitok - 4* V obidvoch prípadoch ma trochu mrzí, že to bolo točené ako found footage a nie klasickou formou, ale aj tak chválim. Pekne gradované napätie a slušné efekty sú veľkým plusom filmu.

Za borovicovým hájem (2012)

Herci, réžia a príbeh - ok. Väčšie filmové nadšenie sa však nedostavilo. Presne za 3*

Rudé noci (2010)

Rok 2009, Francúzsko - Belgická koprodukcia a opäť raz záruka úžasného zážitku. Po pecke Amer je toto regulérny thriller, žiadny umelecký experiment ako prvý menovaný film, ale to neznamená, že by sa nebolo na čo pozerať. Práve naopak „Red Nights“ - ten názov presne sedí, všetky najlepšie scény sa odohrávajú v noci alebo v priestoroch kde dominuje červená a čierna farba. Esteticky dokonalé - kamera, sýte farby, krásne kulisy a interiéry (krásne sú aj ženy)... Dej nie je žiadna zamotaná kriminálka, niekoľko postáv idúcich si nekompromisne za svojim cieľom... zopár brutálnych a krvavých scén. Pomalšie tempo mne pri tomto filme vyhovovalo, ale pre mnohých bude asi mínusom. Dávam plný počet, nenachádzam jedinej chybičky na kráse, no chápem rôzne hodnotenia, predsa to nie je film pre každého / a k tomu či je to inšpirované starými giallo filmami.. no je, ale len sčasti, hlavne po vizuálnej stránke (ako som už spomínal využitie červenej farby atď.) ale to je asi tak všetko. Proste výborný moderný thriller.

Upstream Color (2013)

Chcel som napísať trochu obsiahlejší text, ale potom som si uvedomil, že pri Upstream Color to nemá veľmi zmysel (o to viac keď som to videl zatiaľ len raz) a tak môžem len povedať - najlepší film za x rokov, toto je presne typ modernej kinematografie akú zbožňujem / úžasný Soundtrack...

Polski film (2012)

Proste keď máte radi „tak trochu iné filmy“ dajte Poľskému filmu šancu. Je to paráda, uletené (tým veľmi zábavným spôsobom) a výborne natočené. Síce aj mne asi tak polovicu filmu trvalo kým som sa naladil na tú správnu vlnu... ale druhá polovica ma presvedčila o tom že toto je jeden z naj českých filmov poslednej doby.