Dolittle (2020)

Downey Junior a jeho špatný, rádoby Welšský přízvuk dali na zadek už tam špatnému filmu. Je to už několikátý remake a dopouští se stejné chyby, jako všechny podobné filmy před ním. Rozumí Dolittle zvířatům, nebo ona rozumí jemu? Film se v tomhle koikrát neumí shodnout sám se sebou a tak raději pokrývá obě možnosti. Takže logika nikde. CGI bylo relativně dobré na pohádku pro děti. Příběh se vleče, humor nefunguje a ta děcka jsou dost špatní herci. U mě to zachraňovala občasná roztomilost nějakých zvířátek. Nic pro mě. 2*

Greed (2019)

Kýčovitý film, který použil smyšlenou postavu a trochu nadsázky k ukázání reality. Příběh je dost roztěkaný, ale je to zajímavé a určitě mě to nenudilo. Herecky zvládnuté taky dost dobře, akorát humor funguje tak na 40 %. Ke kvalitní podívané to má ale daleko. 3*

Hrátky s ohněm (2019)

Je to přesně takový film, jaký jsem čekala. Přihlouplá komedie se sympatickými postavami a povedenými vtípky. Fajn rodinný film. Nemůže být všechno Oscarovka, že jo. 3*

Kočky (2019)

Ošklivý digitální bordel, který nikdy neměl spatřit světlo světa. Tak špatně zvládnuté CGI se dá vidět snad jen v amatérských YouTube videích. Pokud vám to tak nepřijde, soustřeďte se na nohy postav. Tam to všechno uvidíte. Z 90 % se chodila ani nedotýkají podlahy, na ktere mají postavy stát. Nemluvě o tom jak film nerozuměl velikosti objektů. Hrací kostka je veliká jako půlka žolíkové karty, obyčejná tužka dvakrát tak velká jak vidlička, atd. Jak jsem řekla; bordel! Francesca Hayward, Laurie Davidson a Robert Fairchild. To jsou jediní herci, kteří dokázali ukázat svůj talent (jak herecký, tak taneční) i přes všechno to zlo, co se na plátně odehrávalo. Většina castu sice tančila nádherně, ale pěvecky to nezvládala vůbec. Například Judi Dench je královna ledačeho, ale zpěvu rozhodně ne. Když konečně přišla řada na jednu z nejlepších skladeb v historii muzikálů - Memories, těžko jsem se mohla soustředit na cokoli jiného, než nudle, co Jennifer Hudson odkapavaly z nosu. Choreografie byla vydařená, bohužel nevynikala v tom béžovém chaosu chlupů a (ano, bude se opakovat) amatérském CGI. A největším hříchem bylo obsazení Idrise Elba. Já toho chlapa miluji, ale v tomto filmu byl ten jeho CGI chlupatý zadek spíš k nakopnutí, než k sežrání. 1* za snahu.

Králíček Jojo (2019)

Film vás vtáhne do děje absurdním a dokonalým humorem a pak si vás udrží příběhem a emocemi. Brečela jsem jak smíchy, tak dojetím. Možná nejlepší komedie letošního roku. 5*

Blue Story (2019)

Srdcervoucí příběh, který je tak reálný, jak film může být. Rap není vůbec můj šálek čaje, ale použít ho k odvyprávění tohoto příběhu byl naprosto geniální čin. Kluci a holky z Lewishamu a Peckhamu byli skvěle zahrané postavy. (Pro ty ignoranty, co si stěžují že ve filmu není žádný běloch - doporučuji hlavní ulice Packhamu navštívit... Spočítali byste je na prstech jedné ruky. To je jako si stěžovat, že v Krokoších na lyžích nebyl ani jeden Argetinec). Smutný ale krásný film. 5*

Na nože (2019)

Asi nejvíce překvapivá novinka letošního roku. Čekala jsem neoriginální, nicméně zábavnou podívanou, ale dostalo se mi něčeho víc. Je to sice typická detektivka (stejný příběh z několika různých úhlů pohledů jako většina příběhů Hercule Poirota), ale okořená skvělým humorem a hvězdným obsazením. Neumím moc dobře popsat pocit, který jsem z filmu měla, ale zkusím to. Od začátku filmu jsem si všímala drobných detailů, které by se daly považovat za foreshadowing. Komentáře postav v pozadí, kterým divák nemá úplně věnovat pozornost, malé náznaky, později vysvětlené divné chování postav, atd. DÍky tomu jsem během filmu nebyla překvapená žádným twistem. A píšu "díky", protože mi to nevadilo. U jiných filmů bych to komentovala jako "předvídatelné", "očekávané", či "nudné". Ale v tomto detektivním snímku mi to dovolilo se sama stát detektivem. (Popřípadě "detektivkou" pokud bych byla přecitlivělá, over-feministcká madam.) Protože jak tvůrci postupně odhalovali stopy k vyřešení zločinu, já odhalovala stopy k vyvrcholení filmu. Ano, mohla bych si myslet, že jsem nadprůměrně vnímavá a tento zážitek jsem si z kina odnesla pouze já, jelikož průměrný divák by ty malé detaily nepochytil, ale to si nemyslím. Já si myslím, že je to perfektně napsané tak, aby si právě divák těchto nepatrných detailů všiml a odnesl si z filmu přesně ten pocit, s jakým jsem z kina odcházela já. Fakt, že jsem si některé věci uvědomila dříve než postavy ve filmu, by normálně vedl ke kritizování postav a jejich chování. Nicméně tady tvůrci našli geniální rovnováhu a dovolili mi nebýt pouze pozorovatelem, ale aktivně se podílet na rozluštění příběhu. Jak jsem psala, neumím to dost dobře popsat. Snad to dává smysl :-D 5*

Vzduchoplavci (2019)

Velice obyčejná, průměrná pohádka. Herecké duo skvělé, ale film nemá moc, co nabídnout. Je škoda, že se tvůrci soustředili více na vizuál a speciální efekty, než na vědu a fakta. Velice zajímavé téma, a zajímavý příběh, ale žádné nové informace neposkytne. Velká škoda. 3*

Addamsova rodina (2019)

Ničím extra zajímavá, nicméně příjemná podívaná. Pár chytrých vtípků, hodně předvídatelných a líných vtípků, a několik opravdu hloupých... Ale Adamsovu rodinu jsem měla vždy moc ráda a toto zpracování není tragédie. Mrzí mě, že nevyužili potenciálu Wednesday. Z té mohli vytřískat mnohem víc. 3*

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Hodnotím stejně, jako první díl. Neumím ten pocit moc dobře popsat, ale jak u jedničky, tak u tohoto filmu jsem měla pocit, že na ně koukám skrze zamlžené sklo. Chápu co se děje, ale ten příběh se ke mě prostě nedostává, tak, jak tvůrci doufali. Nemastné, neslané a nedůležité. Ale stejně jako u jedničky: pěkné kostýmy a dobré herecké výkony. Plus super překvápko, když se objevili Chiwetel Ejiofor a Ed Skrein. Oba mám moc ráda a oba jsem viděla moc ráda. 3*