Hra o trůny (2011) (seriál)

Knihy jsem nečetla, seriál pravidelně sleduji. Jenže kvůli lidem mi začíná lézt na nervy. Je to snad nejvíce přeceňovaný seriál, se kterým jsem se kdy setkala. Netvrdím, že není dobrý. Vždyť ho sleduji, takže ano, baví mě. Ale rozhodně to není "nejlepší seriál všech dob". Asi kvůli tomu hroznému ohlasu sundavám jednu hvězdu. Seriál mám moc ráda, ale jsou lepší. 4*

Hrátky s ohněm (2019)

Je to přesně takový film, jaký jsem čekala. Přihlouplá komedie se sympatickými postavami a povedenými vtípky. Fajn rodinný film. Nemůže být všechno Oscarovka, že jo. 3*

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

(Na tu dobu) perfektně zfilmovaná Kingovka. Mile mě překvapilo až do jakých detailů se film držel knihy. Někdy až slovo od slova. Opravdu příjemná podívaná a ten prďola si býval zasloužil Oscara za nejlepšího dětského herce. Takové rozpětí emočních grimas nemají dnes ti nejlepší herci. Moc jsem si to užila. 5*

Hříšný tanec (1987)

"Now, you'll hurt me if you don't trust me, all right?" Ooooooh. Romantická klasika. Natočit někdo takový film dnes, tak si tak maximálně odplivnu na dvd obal, ale tohle je prostě dokonalé. Staré, má to své kouzlo, má to svou řeč a dýchá to na vás. Úžasný film. 5*

Huangovi v Americe (2015) (seriál)

No, koukám, že u těch nových seriálů jdu tak nějak vždycky proti proudu. A nebo lidem tady na csfd stačí ke štěstí málo :D Prvních pár dílů supr. Hlavně postava matky má skvělej vykreslenej humor. A pár dalších dílů a začalo to být tak nějak stejné. Dál už nekoukám. 2*

Hudbu složil, slova napsal (2007)

* za snahu. Jinak vůbec nic. Herecký výkon na nic, hudba na nic.. a scénář.. o tom radši nemluvím.. :(

Hunger Games (2012)

Po dlouhé době upravuji komentář. Knížky jsem už dávno přečetla a proto se změnil maličko i můj názor na film. Stále zachovávám hodnocení 4*, a stále si stojím za tím, že kamera byla hodně špatná a hudba jakbysmet. Nicméně je to vlastně docela důstojné ztvárnění knih. Plno věcí vynecháno a nejvíc mě mrzí minimální zaměření na politiku v pozadí, ale je a bude to film, který kdykoli ráda uvidím znovu. 4*

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

“If we burn, you burn with us!" Super! Strach z toho, že první půlka bude bez akce a nudná jako první část knihy opadnul ve chvíli, kdy jsem si uvědomila, že všechnu tu nudnou omáčku vměstnali do přijatelných patnácti minut. Jsem nadšená, že si film udržel nadprůměrnou kvalitu druhého dílu a nespadl zpět k průměrné až podprůměrné kvalitě dílu prvního. Nutno podotknout, že jsem se v době čekání na tento díl konečně dokopala k přečtení knih. Takže jsem tento zážitek měla umocněný tím, že jsem si užívala zpracování a nemusela se tolik soustředit na děj. (Tím samozřejmě netvrdím, že jsem jak pako seděla, koukala na obrázky a nevnímala co se filmu děje :D ) Nemůžu vytknout nic. Při prvním znění písně „Hanging tree“ jsem sice byla trochu zklamaná, jelikož jsem očekávala jinak emočně poskládanou melodii, ovšem při opakování v závěrečných titulcích jsem musela uznat, že si mě ta píseň získala. Kostýmy, jako v minulém díle, byly absolutním klenotem filmu. Co se herců ve vedlejších rolích týče… Na Natalii Dormer jsem se hrozně těšila a byla jsem z ní hotová. Dokonalá image postavy a skvělý výkon. Šokoval mě Robert Knepper. Vůbec jsem netušila, že bude v roli Antoniuse on a hrozně ráda jsem ho viděla. A pokud jde o Julianne Moore… Nebyla jsem vůbec ráda, že ve filmu bude. Není to zrovna má favoritka, ale musím uznat, že nakonec k té postavě sedla. No prostě. V-Y-N-I-KAJÍCÍ! Musím ještě vypíchnout jednu věc. Mile mě překvapilo, že film nehrál tolik na city, jako předtím. Spousty scén se dalo udělat mnohem emočněji, dojemněji, ale dostali jsme dávku tvrdé reality bez zbytečných slz a klišé. SUPER! 5* Paradoxně má jediná výtka se vůbec netýká samotného filmu. Jen tu chci upozornit na ty absolutně dementní titulky, které na nás to kino zase vyblilo. Ta jména! Knihy jsem četla v angličtině, takže nevím, jestli mám vinit pana Duška za překlad knihy, nebo tvůrce titulků. (Buď rád, že neznám tvé jméno, ty…) Každopádně přejmenovat Gala na „Hurikán“ a ze jména Effie udělat Cetkie… Jakože cože? A chudák Beete to schytal asi nejvíc se svým „Diod“. Překlad běžné konverzace relativně ucházející, ale dost možná mi i něco uniklo. Později jsem se jen sesunula do hlubin sedačky a titulky si ořízla sedačkou níže, abych se na tu ohavnost nemusela koukat :D

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

(Upravený komentář po druhém zhlédnutí filmu) Samotnou mě to překvapuje, ale já těch 5 hvězd prostě nechat nemůžu. Poprvé jsem byla zhypnotizovaná faktem, že je to konečně tady! Seděla jsem na předpremiéře jak přibitá a užívala si každou vteřinu. Ale vyrazila jsem znovu, protože mi bylo jasné, že mám nasazené brýle pubertální fanynky. A světe div se, bylo to tak. Film samozřejmě nepovažuji za špatný, ale od finále se dá rozhodně čekat něco víc. Úmrtí postav (a že jich nebylo málo) nebyly natočené nijak emocionálně. I když u mě nefunguje moment překvapení, protože jsem četla knihy, čekala bych že mě to zasáhne víc. Například u prvního dílu pokaždé bulím jak malá, když se Katniss obětuje za Prim, nebo u druhého dílu pravidelně brečím vždy, když Katniss promlouvá k rodině Rue... A to jsem to viděla XXkrát. Tady jsem koukala teprve podruhé a už to jakékoli emoce postrádalo. Dějová linka Katniss-Peeta byla naprosto otřesně odvyprávěná. Každá jejich interakce působila strašně lacině a postupná rekonvalescence Peety nebyla vůbec postupná. Prostě BUM a byl ok. "Real or not real" mělo dostat mnohem více prostoru. Je to jedna z klíčových frází knihy (to dokazují nesčetná tetování na zápěstích holek po celém světě. Google it), a tady se této "léčebné metody" dočkáme dvakrát. Je toho plno. I u knihy jsem byla zklamaná, jak autorka (chytře) obešla vyvrcholení revoluce a filmu to evidentně uškodilo. Krvežízniví diváci se dočkali pár minut akce a pak půlhodinového finále, které bylo, jemně řečeno, unuděné až hrůza. Klady vyjmenovávat nebudu, už tak je to dlouhý komentář, ale naštěstí jich bylo dost natolik, abych se nebála dát 4*. Určitě nebudu film vynechávat. Když si dám HG maraton, tohle bude jeho součástí, ale mým nejoblíbenějším dílem filmové (i knižní) série zůstává 2. díl Catching Fire. Na stejné úrovni se o druhou příčku dělí film první a třetí a těsně na paty jim šlape tento, poslední díl. Ale třeba se to všechno změní, až film uvidím XXkrát, jako ty předešlé. 4* PS: Lituji každého, kdo nečetl originál. Ty překlady jmen a názvů (Cetkie, holoň, Primule, Routa, atd.) jsou otřesné!!!

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

"Remember who the real enemy is." Já jsem nadšená, Jednička se mi líbila, ale žádný skvost to nebyl. Za to tento film je vynikající. Vše, co bylo u jedničky špatně zde napravili. Hudba i kamera byla lepší a obecně změna režiséra filmu rozhodně pomohla! A musím vypíchnout kostýmy! To je prostě skvost co mají ti lidé na sobě. Speciálně Katniss v civilu... Byla jsem nadšená, že hone honem nevyřešili věci mimo arénu, aby se dostali co nejdříve k boji. Naštěstí dění mimo arénu bylo věnováno naprosto odpovídající množství času. Bylo mi jasné, že tento film budu milovat, už když jsem na něj šla po čtvrté do kina. Ale až po shlédnutí finální části jsem se ujistila, že je tento film nejlepším dílem filmové ságy HG. (I druhou knížku považuji za nejlepší). Obsazení vedlejších postav mimochodem výborné. Phillip Hoffman, Jeny Malone, nebo Sam Claflin? Výborní Opravdu ten film zbožňuji. *