Pád (2006)

Až Tarsem Singh pochopí, že pro něj bude nejlepší si buď sehnat scénáristu, který umí napsat příběh poněkud hustší konsistence než je vodová rajská ze školní jídelny, nebo se alespoň na předstírání jakékoli příběhu a zejména ukotvení v realitě vybodne rovnou, to budou teprve filmy. Zatím jsou to jen krásné barevné obrazy s klopýtajícím mělkým dějem. 4,5*

Tokyo Gore Police (2008)

Není to film bez chyb, ale celé je to takový masakr (doslova), že nad nimi člověk velkoryse mávne cizí uťatou Rukou. Ruka je mimochodem rozkošná, reklamy na zaručeně kawaii podřezávací nožíky, dálkové popravy a chrabře vraždící policii (až mě napadá něco o demaskované tváři pomahačů a chráničů, heh) taktéž, i jiných zábavně úchylných nápadů je tu přehršel a krev stříká opravdu mnoha proudy, co si přát víc?

Pach krve (2003)

Více než méně tupý slasher, který z předpokládeného odpadu vytáhly 1) scéna na stromech, 2) smrt dívky č. 2, 3) smrt šerifa. Nicméně, ta všude zmiňovaná údajná explicitní brutalita se asi moc dobře schovala do sklepa, neb já si ničeho, co by se dalo nazvat explicitně brutálním, nepovšimla.

Jezdci Apokalypsy (2009)

X-tá utahaná variace na sériové vrahy co recitují Zjevení Janovo zpaměti, říznutá hard loser faktorem a ozdobená Zhang Ziyi (jediné, co jsem si tu skutečně užívala, byly její výstupy). Dokonale ubito otřesným scénářem a totálně necharismatickým představitelem hlavní role.

Závislost (1995)

Místy docela zajímavý, jinými místy žel únavný a zbytečně těžkopádný upírský příběh. Za scénu Teď vám ukážu, co jsem se ve škole naučila jsem měla cukání dát vyšší hodnocení, ale zbytek filmu si to příliš nezaslouží. Smutné, jak dobrý nápad nakonec díky nepovedené realisaci sežral sám sebe.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Hromada nudné vaty okořeněná pár dobrými scénami (výstupy kaskadéra Mika, bouračka, závěrečná honička). Hm, tak nějak jsem od toho čekala víc zábavy.

Bathory (2008)

Něco je asi špatně, když mi v údajném historickém dramatu přijdou jako nejlepší výstupy dvou vedlejších postav mnichů, kteří vypadají, že se do Bathory propadli ze Jména růže cestou přes Tajemství hradu v Karpatech. Jinak podezírám Jakubiska buď ze senility nebo ze šňupání hnojiva, neb ty halucinační (snové, nereálné, nehodítí se škrtněte) sekvence tam krutě nesedly a celá ta podivná linie s Caravaggiem příšerně drhla. A celkem by mě zajímalo, kde se ztratilo těch xxx milionů, na filmu tedy moc poznat nejsou.

Symbol smrti (2007)

Jeden z typických představitelů školy thriller unplugged, navíc trpící příšernou překombinovaností, pro film velmi smrtící kombinace.

Bestie (1998) odpad!

Nuda, nuda, jedna mrtvola, nuda, nuda, druhá mrtvola a tak dále až do konce, vše navíc v nepřekonatelné kvalitě stokrát přehráváné neoriginální VHS. Tak ohavný obraz nemají snad ani některé kinoripy.

Ve jménu krále (2007)

Takový eklekticismus ano! Systém "dám tam všechno, co mám rád" opravdu někdy může fungovat. A za tu luxusní zbroj slečny čarodějové by osoba odpovědná za kostýmy zasloužila zvláštní cenu.