Barbar Conan (2011)

Pro mě naprostá paráda a spokojenost. poprvé jsem viděl v kině a pořídil jsem i na BD. Nevím co spousta lidí proti tomuto Conanovi má. Že ho nehraje Arnie? No a? Momouv Conan je víc podobnej knižní předloze, nejen chováním, ale i vzhledem. Ve filmu jse spousta odkazů na Howardovu tvorbu co ce Conana a světa týče. Začátek filmu a Conanův zrod pecka. Příběh sice nenavazuje na žádnou z knih a je zde i spousta odchylek co se týče Conanových začátků, ale to jsem lehce překousnul, oni i některé knihy ignorují chronologii. Film jako celek funguje dobře. Příběh je jednoduchý, ale mě se líbil. Efekty jsou parádní a bitka s písečnými přízraky super. Kostými a výprava parádní. Některé exteriéri se mi moc líbí. Hudba je skvělá a parádně dokresluje dění na plátně. Akce je zde dost a je i pěkně udělaná. Hereckému obsazení nemám co vytknout a jak už jsem psal, Momoa mi sedí jako Conan víc než Arnie :) Jasný Arnieho Conan je naprostá klasika filmového žánru a taky jí mám moc rád, ale jako fanda knižního Conana mi tento filmek sednul hodně. Za mě 100% :)

Barbar Conan (1982)

Tento pro mě fantasy kult jsem viděl poprvé jako hodně malý a už tenkrát mě ohromila postava Conana, Cimmeřana, který se neohroženě s mečem v ruce vrhal na jakéhokoliv nepřítele. Obrovitý barbar je v Arnoldově podání určitě nezapomenutelná postava. Co se filmu týče tak si myslím, že John Milius odvedl výtečnou práci. Příběh je pěkný a okořeněný dokonalým soundtrackem. Když dojde na Conanovy střety s nepřáteli, tak jsou pěkně krvavé a parádně natočené. Herecké obsazení všech postav se taky povedlo. Výprava i triky jsou na svoji dobu skvělé. Jediné co bych vytknul je to, že v příběhu nesedí určité reálie z knižního Conana, ale co se dá dělat. Díky tomuto filmu jsem se dostal k mému nejoblíbenějšímu knižnímu hrdinovi a začal číst fantasy. Za mě jasných 100% :)

Barbarella (1968)

Filmek Barbarella mě hodně míjel. Nyní, když jsem ho viděl, tak musím říct, že je to škoda. V dnešní době jsou efekty hodně vtipný, příběh je hodně prostej, ale já se u toho fakt bavil skvěle. Hlášky co tam padaj jsou unikátní. V dnešní bych tenhle filmek označil za sci-fi komedii. Jane Fonda je zde fakt kočička, chováním tupá, zato v pěkných kostýmech. Erotika je zde taky spíš okrajová a některé scénky mě rozesmály. Za mě 90% :)

Barbar Ronal (2011)

Skvělý animák o slabém barbarovi, který zůstane na svobodě jako jediný z vesnice po útoku hordy zlého pána Volcatara. Ronald slíbí umírajícímu strýci, že se vydá na záchranu vesničanů. Cestou se k němu připojí obtloustlý a věcně nadržený bard Alibert. Dále pak drsná, Rudou Sonju připomínající Zandra, kterou může získat ken muž, který ji přemůže a takový dementní elf Elric, který jim dělá průvodce. Pohádka je hodně vtipná a paroduje některé filmy o fantasy hrdinech. Jen bych jí nepoušťel dětem, protože zde zrovna nemluví slušnou formou a taky některé scény vůbec nejsou pro prcky. Filmek sice není technicky na výši oproti dnešním animákům, ale pěkně se na něj dívá a má skvělej humor. Za mě 86% :)

Barely Lethal (2015)

Taková průměrná podívaná, která v mém věku nefunguje tak, jak by měla. Film nenudil, ale vtipných scén mi zde moc nepřišlo. Obsazení je povedené a když je nějaká akce, tak ujde. Klidně se zas někdy na film kouknu znovu a ne jen kvůli Jessice, která tu sice moc není, ale je to pořád kočička. 64% :)

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Pěkný a zajímavý příběh, který zabaví. Vtipné to moc není, za to mi to dost připomíná film Obchodník se smrtí, protože je to koncepčně pojaté stejně. Cruise se do role hodil a filmu sedl i dobový vzhled. Za mě 80% :)

Barva noci (1994)

Zajímavý triller ve kterém se psycholog Bill Capa (B. Willis) snaží najít vraha svého kolegy. Proto převezme jeho pacienty a pátrá kdo by mohl být vrah. Filmek se mi líbil i když to není kdoví jak geniální dílo. Za mě 65% :)

Bastardi (2010)

Film, kterej mě spíš naštval než abych ho bral na odreagování. Jak se tam ty parchanti chovaj, tak to je fakt humus. Bohužel v některých místech krutá realita. Za mě 50% :)

Bastardi: Reparát (2023)

Nic se nemění. Komu se líbí předchozí díly, bude se líbit i tento. Komu ne, tento to nezmění. Jsem zvědavý, jestli je tento konečný. Opět 50% :)

Bastardi 2 (2011)

Tak tento film hodnotím stejně jako jedničku, pocity po zkouknutí mám stejné. Za mě 50% :)