Oživlá mumie (2005) (TV film)

Tak jako komedie to funguje skvěle i když asi nechtěně. Mumie o velikosti baráku je fakt hustá. Škoda, že to nemá lepší efekty, ale zas by to asi nebylo ono. Jinak klasika, příběh o hovínku, herci neherci, jedna pěkná buchta, a spousta hlášek. Třeba pozor padá kamení a najednou na zem přímo lítaj počítačový šutry. Mumie vrhá vrtulníkem jako s plážovým míčkem a spousta dalších kuriozit :D Ne tohle neni odpad, když to člověk nebude brát opravdu vážně. Za tu prdel a tu buchtu 30% :D

O život (2007)

No nakonec to nebyla taková bída, jak bych čekal od filmu s Ko..tkem, ale taky nic, na co bych chtěl koukat v budoucnu znovu. Pár vtipných momentů tu je. 30% :)

Pacific Rim: Povstání (2018)

Druhý Pacifik neztrácí nic oproti jedničce a komu se první díl líbil, určitě zklamán nebude. Potvory jsou zde větší, roboti nadupanější a akce je také hodně. Obsazení mámě většinou nové a filmu to nevadí. Je zde i pár překvapení, ale jinak je to předvídatelná podívaná na relax. Efekty jsou opět povedené. Za mě 90% :)

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pacific Rim je klasickej blockbuster, ve kterém nechybí klasický věci jako jednoduchej příběh, nespočetněkrát ohranej příběh, tupý diaogy atd.... Na druhou stranu je film našlapanej skvělou akcí, skvělýma efektama a hlavní postavy jsou dobře obsazené. Občas padnou i nějaký ty hlášky a o vtipný scény se starají dva ne zrovna normální vědátoři. Film je něco jako Transformers vs. Godzilla. Roboti i monstra jsou výborně udělané a člověk by si mohl říct, že se to někde děje. Efekty jak vizuální, tak i zvukové jsou opravdu lahůdkové. Pro mě prostě parádní film na odreagování. Komu se líbila loňská Battleship a má rád takovýhle výplachy, určitě nebude zklamanej. Za mě 90% ;)

Pacifik (2010) (seriál)

Na můj vkus zbytečně rozkouskovaný seriál mezi tři postavy a přeskakování z místa na místo. To dělá ze seriálu neucelený příběh a bral bych, aby byli raději tři série s postupným vývojem děle a jednotlivých postav. Ty tu mají prostor pouze v určitých dílech a je to škoda. Co se týče postav, tak ty mi sedli. Co je další mínus oproti Bratrstvu je to, že má seriál hodně pomalý rozjezd. 4. díly jsou téměř bez akce a musím se přiznat, že jsem několikrát zkoušel rozjet celou sérii a nepřekročil jsem třetí díl. Pomohlo mi až sledování seriálu najednou, kdy jsem jeden den koukl na šest dílů a druhý den na zbylé čtyři. To mi seriál ucelilo a s příchodem akčních dílů se mi i zalíbil. Co se týče akce, tak té je tu mnohem méně, než v Bratrstvu. Když už přijde (hlavně v druhé polovině seriálu, tak je to opravdový krvavý masakr, který vystihuje všechny hrůzy války. Není to naleštěný. Je to špinavý, krvavý, nechutný a atmosférický. Kulisy jsou fantastický a je vidět, že si tvůrci dali záležel. Ozvučený je to taky parádně a hudba zde taky sedí. Za mě 85% :)

Pád Bílého domu (2013)

Tento Pád bílého domu jde naprosto odlišnou cestou než jeho konkurence. Ve filmu byste jen těžko hledali vtipné scény. Samotné dobití Bílého domu působí reálnějším dojmem. G. Butler je nekompromisní mašina na zabíjení a jeho protivníci padají jak mouchy a nejednou spočinou na probodnutí lebky nožem. Celkově je zde parádní akce se skvělými efekty. Mě osobně přijde tento film méně proamerický, než konkurence a to díky absenci té nesympatické vlastenecké holčičce (i když ta slepice slibující věrnost spojeným státům když má zemřít, je také dost síla). Oplympus Has Fallen je výborná akční podívaná, která by se mohla líbit fandům tohoto žánru. Za mě 100% :)

Pád do tmy (2005)

Parádní krvavý horůrek, na který se vždy rád podívám. Má to pěknou atmosféru a celkem fajn obsazení. Příběh je jednoduchý a asi ničím nepřekvapí. Efekt jsou pěkně udělané. Za mě 70% :)

Pád do tmy 2 (2009)

Dvojka navazuje přímo na první díl a přinese i jedno překvapení. Atmosféra hodně dobrá a je zde opět hodně krve. Za mě 70% :)

Padesát odstínů svobody (2018)

Poslední díl mě bavil a jako člověka neznalého hnižní předlohy i držel celkem napnutého až do konce. Jasný, spoustu věcí jde odhadnout, ale i tak sem si to užil. Soundtrack opět parádní. Vyvrcholení série v jaké jsem po prvním dílu nedoufal. 75% :)

Padesát odstínů šedi (2015)

Jako eroťák hodně slabota, příběh celkem nuda a obsazení děs, než si na ty opičky člověk zvykne (hlavně kamarádka hlavní ženské role stojí za to, fakt děs). Nejlepší na filmu asi soundtrack, který má pěkné skladby. Když to budu brát jako začátek série, tak je to pomalejší rozjezd slušného celku. Za mě 40% :)