Nekonečný příběh (1984)

Skvělé fantasy, které neztrácí nic ze svého kouzla ani po tolika letech. Blue-ray je pěkně vyčištěný a zachoval i kvalitní dabing na který jsem zvyklí již od mala. 100% :)

Americký samuraj (1992)

Pro mě peckovej Martial Art film, který je spíš taková arénovka. Obsazení obou hlavních rolí je parádní. Souboje sice v dnešní době asi moc nezaujmou, ale mě jako fanouška těchto filmů to vůbec nebaví. Věřím, že spoustě lidí vyrůstajících v zlaté éře VHSkových filmů se to líbí. Na DVD to zas kazí neoriginální dabing, ale co se dá dělat. 90% :)

Kniha džunglí (2016)

Pěkný příběh, který má opravbu nádherné digitální efekty. Všechny zvířata jsou povedené a záporáci mají své kouzlo. Film nenudí ani v pomalejších sekvencích. Písničky jsou tu jen dvě, tak mi ani nevadily (titulkový neřeším). Podle mě se toto předělání klasiky povedlo maximálně a dávám 90% :)

Lovec: Zimní válka (2016)

Kvalitně bych řekl, že je to na stejné úrovni jako první film. Část filmu se odehrává, před prvním filmem a část je regulérní pokračování. Toto rozdělení funguje a není násilné. Dobře to navozuje spojení obou filmů. Triky jsou zde opět parádní. Akce je zde hodně a je pěkně natočená. Za mě 86% :)

X-Men: Apokalypsa (2016)

Opět parádní pokračování mutantí série, které je opět trikově našlápné. Obsazení je pěkné a každý se zhostil svých rolí přesvědčivě. Akčně to není tak vyhrocené, jako třeba u Captaina Amerika: Civil War, ale ani jsem se tu toho nenudil. Pokračování v nových kolejích se podle mě také hodně povedlo a je zde několik zabroušení do komiksu. Pěkně je zde i natočeno vytvoření zbraně X. 3D je spíš průměrné a možná i zbytečné. Za mě 90% :)

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Druhá série opět nabušená krvavou akcí a místy i překonává výbornou první sérii. Electra je mi hodně líbila a zvolení představitelky je perfektní. To se dá říct i o druhému nováčkovi, Punisherovi, který je skvěle zahraný a věrohodný. Já nemám druhé sérii vůbec nic, co bych vytknul a dávám jasných 100% :)

Captain America: Občanská válka (2016)

V první řadě se film nesmí porovnávat s komiksovou předlohou. První důvod je ten, že tam se řežou desítky superhrdinů kteří zde prostě chybí. Druhý důvod je ten, že je film spíš pokračování Winter Soldiera, než Civilní válkou. Z té je zde vytaženo jen opravdu málo i co se týče příběhu předlohy. Takže když se komiksový fanoušek oprostí od předlohy, tak si film bez zklamání užije. Pro všechny fanoušky MARVELáckých filmů to je opět pastva pro oči a uši. Jak se dvojka Captaina Ameriky vyšvihla nadupanou akcí, tak zde to graduje ještě víc. O efektech se ani nemá cenu bavit, protože jsou opět na vysoké úrovni. Captain je ve skutečnosti vlastně regulérní Avengers, protože krom Hulka a Thora se tu sejdou všichni hrdinové, hteří ve filmech již byli. Navíc jsou tu dva noví hrdinové, kteří opět rozjíždějí svoje role na parádní úroveň. První část filmu nese celkem vážné pojetí. Postupem času se napětí nenásilně ředí humorem a to je také dobře. Hudba opět sedí ke všemu, co zde vidíme. 3D v IMAXu pěkné. I když není nejlepší, není ani zbytečné. Fandové tohoto efektu si to zajisté taky užijí. Já se u filmu bavil od začátku až dokonce a počkal jsem si na potitulkovku, která opět ukazuje střípky k dalšímu dění MARVELácké série. Jasných 100% :)

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Krásná pohádka, která je tak trochu i kriminálkou a je to něco jiného, než je u animáků zvykem. Technické zpracování je povedené a hlavním hrdinům člověk rád fandí. Vtipné momenty jsou tu také. Příběh je celkem jednoduchý a časem se dá i odtušit, kdo je hlavní zmetek filmu. Za mě 90% :)

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Parádní hororová komedie plná skvělých hlášek a dnes již klasických béčkových efektů. 90% :)