Karamazovi (2008)

Už to bude nějaký ten pátek co jsem tento film viděl.A právě proto nedokážu pochopit proč zrovna dneska jsem si na něj vzpomněl a rozhodl jsem se napsat tento komentář.Karamazovi jsou zvláštní dílo.Myšleno v tom nejlepším možném vyznění slov.Hodně mě překvapilo celkové uchopení příběhu, které je rozděleno na dvě části a to realitu a představení.Jelikož jsem titulní knihu od Dostojevského nečetl, tak jsem byl unešen nácvikem na představení.O to bolestivější pro mě byla realita snímku, která mě spíše nudila.Výborné herecké výkony, skvělá atmosféra dělají z filmu něco víc.Velmi dobrá podívaná.

Velká vánoční jízda (2011)

Po průměrných trailerech jsem tento snímek jinak zvláště netoužil vidět.Pak přišla recenze, která byla velmi pozitivní a obrátila můj postoj k filmu.Dneska jsem se konečně dostal k tomu, abych si to pustil.To co přišlo, bylo neočekávané.Kdo by čekal nějaký pomalý rozjezd, tak by se šeredně spletl.To co předvádí elfové při rozdávání dárků je slast pro oči.Pak děj trochu zpomalí, aby nám představil postavy a zápletku.A potom přijde slibovaná Velká vánoční jízda.Gagy jsou hodně šílené, ale naštěstí jsou na hraně vtipnosti a trapnosti.Velmi příjemný animák, který potěší i starší diváky díky svojí hravostí.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Po prvním dílu tohoto seriálu jsem byl moc zvědavý, jak se to dál bude rozvíjet.A ten to stav trval do půlky druhé řady, kdy děj zpomalil na rychlost šneka a začal nudit.Přesto se to povedlo aspoň trochu opravit posledními dvěma díly, které byly moc pěkné.Největší nevýhodou seriálu pro mě je, že mám pocit, jako bych to už někdy viděl.Tento fakt zachraňují několik skvěle zahraných postav v čele s Rickem,Shanem a hlavně Darylem.Netroufám si tvrdit, že třetí řada bude lepší, než druhá, protože má mít o pár dílu navíc, ale doufám, že se dostaví epizody kvalit Pilota a Chupacabra(nejlepší díl druhé série).Walking Dead je příjemná varianta pro všechny, kdo mají rádi seriály a chodící mrtvoly.

Hunger Games (2012)

Naprosto průměrný film a to ve všech ohledech. Minulý týden přišel do třídy spolužák a začal o tom to filmu básnit takový způsobem, že jsem chtěl vědět co je na tom pravdy. Nejprve začnu s klady snímku. Režisér Gary Ross je dostatečně zkušený, takže vyprávění příběhu je vcelku zábavné a akce mu taky nedělá problém, což je jenom dobře a je to krásně vidět v začátku Hladových Her. Jennifer Lawrence, je jako hlavní hrdinka ve všech ohledech mnohem lepší než Bella z Twilight ságy a s lukem vypadá hodně dobře. Naproti tomu Josh Hutcherson mě přišel trochu otravný. Z větších hvězd stojí za zmínku jen Woody Harrelson, který si to naprosto užívá. Teď zápory. Knihu jsem nečetl, a proto taky nedokážu naplno pochopit mytologii daného světa, kde se postavy chovají nelogicky. Film nemá žádnou zápornou postavu. Prakticky, každý ze splatitelů zabijí, jinak bude zabit, což z něj automaticky nemůže dělat zápornou postavu. Díky absenci záporáka a předvídatelnosti příběhu, nemůžu mít z konce filmu radost. A jen stěží si dokáži představit, jak tohle bude pokračovat. Nejvíce ze všeho mě ale mrzí, že film vydělává neuvěřitelné peníze, které by si jiné filmy zasloužily mnohem více. I přesto nechci zakončit komentář kritikou. Hunger Games není špatný film, jen nenabízí nic nového a je předvídatelný, ale jsou tam i opravdu moc pěkné momenty.

Kocour v botách (2011)

Animáky mám rád, a to ať už se jedná o klasická ručně malovaná, nebo animáky udělané pomocí 3D animace či v neposlední řadě z plastelíny.Bohužel v poslední době vzniká těchto filmu čím dál víc a je těžké rozeznat, který stojí za to, abychom u něj strávili svůj čas.U Kocoura v botách jsem si nebyl vůbec jistý zda má cenu ho vidět.Kupodivu Kocour není zbytečný film.Jeho největší problém je v příběhu, který je trochu chaotický a dějí se v něm věci, které nemusí každému sednout.Jinak film ví, kde jsou jeho největší přednosti a využívá jich co to jde.Akce ve filmu je velmi pěkná a přehledná.Pokud si tedy Kocoura pustíte, tak určitě nebude zklamaný.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Už dlouho se mi nestalo, abych se na nějaký český film, tak moc těšil.Okresní přebor byl už v televizi svěží a nekompromisně vtipný a místy až realistický dokumentární.To samé platí i o filmu.Film totiž nejvíce těží z toho, že známe postavy, tedy až na jednu.Tou je samozřejmě postava Pepíka Hnátka, kterou výborně hraje Miroslav Krobot.Jeho postava toho moc nenamluví, ale co řekne to je perla.A bylo by dobré zmínit se o jeho mimice, která vystihuje všechny scény beze slov.Ostatní herci skvěle doplňují hlavního hrdinu.Vtipy mají úžasné pointy a baví i při svém opakování.Jediným nedostatkem pro mě bylo tempo vyprávění.Výborná komedie, která rozšiřuje výborný seriál.

Hněv Titánů (2012)

Mnohem lepší než první film.Vypadá to, že se tvůrci po první díle pořádně zamysleli a pokusili se najít, kde se stala chyba.Nechci tvrdit, že tu chybu našli a odstranili, ale rozhodně se pokusili s filmem něco udělat.A je to vidět.Film hned ze začátku nastaví určité tempo, kterého se drží až do závěrečných titulku.To, že díky tomu příběh nedává moc smysl a charakteristika každé postavy se dá vyjádřit jedním slovem je věc druhá.To jsou prakticky jediné chyby.Akce je velmi slušná a zábavná a její dost.Hodně mě potěšilo, že si film ze sebe utahuje a odlehčuje vážné situace takže snímek působí mnohem více v pohodě.Povedené pokračování, které spraví chuť po hloupé jedničce.

Borci z Blue Mountain State (2010) (seriál)

Bylo období, kdy se kluci neustále bavili o jednom seriálu a já neměl ponětí o jaký seriál jde.Jednou mě už došla trpělivost, a tak jsem se zeptal, jak se ten seriál jmenuje a oni Blue mouintain state, a že je to o americkým fotbale.Tak jsem si ze začátku sehnal první tři díly.Po skončení prvního dílu jsem nevěděl co si má myslet.Byl neuvěřitelně šílený,cool a sexy zároveň.A tohle platí pro všechny serie.Některé díly jsou slabší, ale pak se ukážou díly, které jsou na hranici s genialitou.Postavám jednoznačně vládne trojice Alex-Thad-Sammy.Nadupaný seriál o jedné vysoké škole, kde by každý z nás chtěl být na místě hlavních hrdinů.

Nedotknutelní (2011)

Hodně často píši, jak mě nějaký film nějak překvapil, nebo zasáhl.A tady se zas budu opakovat.Intouchables bylo pro mě obrovské překvapení.Největší zásluhu na tom mají herci, kteří ze svých postav získávají maximum.A jen díky ním se z obyčejné zápletky podaří vytěžit něco neobvyklého co dokáže probudit proud emocí.Ve filmu je velmi dobře prodán černý humor.Osobně si myslím, že je film malinko nadhodnocen, ale to jen můj názor.Krásná podívaná,u které čím míň víte tím lépe.

Absolvent (1967)

Existuje spousta filmů, které jsem neviděl a proto se to snažím napravovat, že se na ně konečně kouknu. To je taky případ, tohoto snímku. Nebudu popírat, že jsem byl velmi zvědavý. A proto mě mrzí, že jsem si film nevychutnal, tak jak jsem doufal. Určitě na tom má podíl i český dabing. Jinak jsem si film užil a dobře se u něho bavil. Dustin Hoffman, jako stydlivý mladý muž je perfektní, a když ho svádí Paní Robinson, tak je naprosto uvěřitelný. Anne Bancroft dává své postavě skoro tragický rozměr. Hodně moc se mi líbil konec filmu. Zrovna, když toto píši poslouchám dvojici Simon and Garfunkel a jejich písně, který filmu hodně pomáhají. Nadčasový film s jednoduchou a o to údernější zápletkou.