G. I. Jane (1997)

Po řemeslné stránce filmu nejde skoro nic vytnou.Úžasné záběry a svižné tempo a celkem fajn příběh.Největší problém je pro mě Demi Moore,protože jsem jí to celý film neveřil a vím snad jen o jedné herečce,které bych tohle věřil a to je Michelle Rodriguez.Takže takhle se to u mě má a Viggo je řízek i když má hnusnýho kníra.

TRON: Legacy 3D (2010)

Na nového Trona jsem se těšil od prvních traileru a do té doby jsem znal prvního Trona, jako přelomový film.Hned jsem se tedy rozhodl první film zhlédnou.A konečně dneska jsem se dozvěděl, zda to čekání na druhý díl za to stálo.První pravidlo je přistoupit na všechno co se ve filmu děje a nechat se unášet příběhem.A poté máte vystaráno, tak jsem to udělal, a já jsem se bavil skvěle.Režisér si hodně půjčuje od jiných filmů chvíli je to Batman, Star Wars atd.Z herců nejvíc září Jeff"Dude"Bridges, který je prostě skvělý,Hedlund má nějaké to charisma, ale potřeboval by spíš lepší dialogy a Olivia Wilde je prostě nádhera sama.Filmu mu nejvíc podráží nohy logika a scénář, ale to se dá snadno překousnout, a když k tomu hraje skvělá hudba od Daft Punku, tak se člověk dobře baví.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Edgar Wright je geek každým coulem, a proto má můj respekt. On a Universal, že měly koule a šli do toho. Jak u Soumraku mrtvých, kde vyloženě parodoval zombie horory typu jako Úsvit mrtvých a nebo Noci oživlých mrtvol. Tak u Jednotky příliš rychlého nasazení si zahrál zas na Michaela Baye a složil poctu buddy movies. Plně chápu co se lidem na Scottovi nelíbilo, ale právě proto se mi to líbí ještě víc. Ať už jsou to narážky na videohry, komiksy a spoustu dalšího co nestačíte pobrat. Michael Cera zahrál Scotta přirozeně, ale místy se chová jako blbec. Zato Mary Elizabeth Winstead mi celý film připomínala Kate Winslet z Věčného svitu neposkvrněné mysli a nejen kvůli vlasům. A pak tu máme 7 zlých ex,kteří jsou perfektně obsazeny. Přesto jsem, ale celý film čekal, že zpoza rohu vyskočí Pegg a Frost a ukradnou si celou scénu pro sebe. PS: Nedávno jsem dočetl komiksy a pustil jsi film znovu. A mohu prohlásit, že film stále neskutečné tempo, stovky geniálních nápadu a perfektně využívá komiksovou předlohu. Škoda, že se nemohlo zajít mnohem více do detailů.

Já, padouch (2010)

Nejvíce odvázaný animovaný film tohodle roku se suprovou hlavní postavou Grua. Luxusní gagy ve stylu Toma a Jerryho nebo Pták uličník a kojot. A ty malí žlutý poskoci jsou super. Celé to působí vážně dobře, ale jakmile se začína hrát na vážnější roli je to slabší, ale pořád nadstandartní zábava.

Griffinovi - Je to past! (2011) (epizoda)

Stějně jako u staré trilogie Star wars kde neslabším článkem byl Navrat Jediho tak je to i v tomto případě.Ne,že by to bylo o moc horší než předchozí dva díly ale některé vtipy nejsou už tak úderné jak by bylo třeba.Ale některé jsou přímo boží třeba polštářová bitva s Ewoky,osvobození Han Sola a sundavání masky Dartha Vadera.Osobně by mě zajímalo jak by vypadalo nová trilogie v podání Family Guy než jak prý jí bude vyprávět Cleveland.Takže tato poslední část je neslabší ale přesto každý fanoušek SW bude nadšený.

Megamysl (2010)

Dreamworks tenhle rok sází animaky jak na běžícím páse což se určitě projevilo na jejich kvalitách zatímco Shrek sázel na svou popularitu,která pomalu ale jistě klésa z dalším dílem zbylé dva snímky se snažily být originální.Megamysl je oproti Jak vycvičit draka trochu slabší ale mě si získal spoustou narážek na komiksy nejvíc to samozřejmě schytal Muž z ocely,kterýho tvůrci určitě zbožnují.Hlavní hrdina je sympaták od kosti což je dobře ale stejně v jako každém filmu je postav,která vás rozesměje pokaždé kdy jí vidíte tady je Poskok.Akční scény jsou super a ve 3D vypadají fakt dobře.Nejvíc zamrzí to jak se chvílemi všechno bere vážně ale i tak je to lepší než poslední dva díly Shreka a Madagaskar 2.

Obvyklí podezřelí (1995)

Co k tomu to filmu dodat, všechno podstatné bylo už napsané ve spoustě komentářích a já s nimi skoro ve všem souhlasím. Ale stejně jako u Ed Wooda jsem se k tomu filmu dostal až teď a je to z jediného prostého důvodu,protože vím, že je to moc dobrý film a proto se radši kouknu na jiné snímky, které mě můžou jen překvapit. I tak si myslím, že jsem si měl Obvyklé podezřelé pustit dříve.

Vyfič! (2009)

Kdo by to řek,že Drew bude taky točit fimy.A tenhle se jí povedl.Správná kombinace příběhu a jedné z nejlepších mladých hereček teto doby,že z toho filmu velmi příjemné překvapení.Ellen Page je sympatická a už v Junu mě ukázala,že dokáže utáhnout celý film.Co se musí Drew nechat,že závody mají drive a napětí a jsou solidně natočeny.Není to dokonalý film ale rozhodně nenudí a to je to hlavní.

Bokovka (2004)

Díky svému věku jsem nedokazal patřičně ocenit půvab toho snímku což při mě vlastní smůle je škoda.Ale právě proto jsem si užil jěště víc úžasné záběry na vinice a vše s tím spojené.

Ed Wood (1994)

Nádherná pocta nejhoršímu režiséru všech dob s vynikajícím Johnny Deppem. Od Tima Burtna jsem viděl skoro všechno co natočil a proto stále přemýšlím, proč jsem si tento film nechával tak dlouhou ujít.