Repo Men (2010)

Kouzelně cynický začátek se spoustou scén černého humoru.At už jde o Lawa,Whitakera či Schreibera jde říct jednu věc všichni si svoje role naprosto užívají.Ale pak jako by lehkost filmu byla najednou pryč a všechno se začalo brát vážně a zbyl jen černý humor.Law jako stroj smrtí kosí nepřátele vším co má poruce i psacím strojem což je jedna z nejvtipnějších scén.A nakonec největší vtip celého filmu konec,který je stějně jako začátek pekelně cynický.

Flákači (1995)

Nedokažu si představit,že by někdo zvládl psát dialogi o komiksech a sexu tak dobře jako Smith.Nejlepší na celém filmu je to ty dva chudáci jsou naprosto realný.Jason Lee je boží a jeho názory na to jak probíha sex se Supermanem je brilatní a to nemluvím o tom,že si ukradne celý konec filmu pro sebe.Mohl bych tady výmenovat všechny herce co hrali skvěle ale nemělo by to smysl,protože bych musel opsat skoro všechny jména.Stejnak si ale poskočení filmu bude pamotovat nejvíc Jaye a Tichýho Boba a jejich sceny(batmanovských únik,mlacení zajíce či umění Jedi).

Lví král (1994)

Asi nejlepší 2D animovaný film jaký Disney vytvořil.Nejde ani o příběh,který je správně říznutý s Hamletem ale o to kouzlo,které se dnes u animovaných filmu nevidí.Konec jedné ery začatek nové ery jak by to řekl Mufasa to je koloběh života.

Veřejní nepřátelé (2009)

Gagsterka, ve které se hlavní hrdina chová jako Robin Hood. Depp je jediný kloudný důvod proč na tento snímek kouknout, protože jeho role má nejvíc prostoru ale alespoň nějaké charisma, kterému se nemůžou rovnat Bale s Crudupem. Marion Cotillard se svou roli poprala velmi dobře a je radost na ní koukat a vedle Deppa vypadá skvěle. Když, pominu neúměrnou délku s pár skvělými akčními scénami a nějakou honičkou tak mi zůstane nuda, ale ne ledajaká ale naaranžovaná nuda co se tváří skvěle i přesto, že skvělá není.

Vánoční koleda (2009)

Další Vánoční film s Jimem Carrey,který tentokrát vyměnil zelený oblek za senzory pohybu.Tenhle film se asi malí dětem moc líbit nebude protože je pěkně realisticky a ukazuje victoriánskou Anglii jaká byla chudoba,hladomor a špína.Jako obvykle Jim vládne filmu jeho Scrooge je opravdu zajímavá postava.Animace opravdu dobrá a chvílemi je skora jako živá ale jen skoro.Některé scény jsou opravdu skvělí jako průlety nad Londýnem či setkání s třetím duchem Vánoc.Jim zas válí.

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Ze začátku jsem se lekl jestli se nekoukam na něco jiného než jsem chtěl ale pak zazněl hlas vypravěče a já vím,že jsem doma.Atmosféra filmu připomína filmy Tima Burtona což byl další důvod proč jsem se rozhodl na film kouknout.A nejdůležitější důvod je Jim Carrrey,který je motor filmu v každé scéně vládne on.At už jde o výborné představení,pokusy zabít děti a různé parodické scénky s těmi nejšílenějšími převleky.A k tomu spousta hvěz ve vedlejších rolí Streep,Law,Connolly,Spall a Hoffman.Ke konci film ztrácí tempo ale s tím se nic nedá dělat.Takhle by vypadal Harry Potter kdy by nebyl čaroděj a měl sourozence.

Crazy Heart (2009)

Příjemný country film s vynikajícím Jeffem Bridgesem, který nezklame a jen mile potěší.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Nejšílenější a nejoriginalnější muzikál, který jsem kdy viděl.Chytlavé songy,absurdita a božský Tim Curry.Co víc si přát?

Někdo to rád horké (1959)

Nestárnoucí klasika,kterou by měl vidět každý režisér co točí komedie.

Město (2010)

Po Gone, Baby, Gone mě Affleck znovu dokazuje, že má na to se stát velkým režisérem pro nové tisíciletí. Někým, kdo dokáže natočit opravdu dobrou gagsterku ve stylu Skryté identity a Casina. Affleck působí jako režisér víc sebevědomě oproti předchozímu snímku, které teď působí víc komorně(ne, že by Gone, Baby, Gone bylo pomalé a málo akční),ale tady si věří na opravdu výborné akční scény a honičky, které zvednou tep. Největší pozornost na sebe strhávají Affleck s Rennerem. Renner zde hraje chlapíka, který je nevypočitatelný a působí trochu jako magor. Se ženami ve filmu je to těžké, Rebecca Hall má dost talentu, ale tady vypadá jako šmudla a Blake Lively zas jako odkopnutá žena, která se stane nástrojem pomsty. Pro mě je Town další kandidát na Oskara. PS: Po dlouhé době jsem se konečně dostal k prodloužené verzi, která je mnohem lepší, než kinoverze. Většina vedlejších postav dostává nové scény díky, kterým to mnohem lépe zapadá do celkového vyznění. Totéž platí i pro romanci mezi Affleckem a Hall, která je mnohem delší a přirozenější a hlavně uvěřitelnější. Mnohem více prostoru dostane dvojice agentů FBI v podání Jon Hamma a Tituse Wellivera(Bůh žehnej Affleckovi za to, že Wellivera obsadil ve všech svých filmech, protože Muž v černém z Lostu je velmi talentovaný herec). Nové scény film velmi dobře rozšiřují a vůbec neruší a ve spoustě momentech pomáhají, že film dostane nový rozměr. Affleck sice za Město nedostal žádného Oskara, ale to je nakonec jedno, jelikož Město je parádní podívaná, kterou si rádi pustíte znovu.