mala_kea

okres Kolín
věčný optimista

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 31.10.2010  09:47

Nač troškařit s hvězdičkami, tohle je jednoznačně nejlepší komedie tohoto roku. Je to milý film s chytrou zápletkou a nenuceným vtipem. Konečně příjemná podívaná, která netahá za uši ani oči a vůbec nenudí. Díky za francouzského (K)lamače, který jednoznačně dokazuje, že žánr "chytrá komedie" ještě není mrtev, i když se o to mnozí tvůrci, zejména ti záoceánští, poctivě snaží. Takže díky snaze nekopírovat, přidávám hvězdu navíc.

• 15.7.2009  12:01

Čekal jsem o hondě víc od toho snímku. Když jsem viděl trailer, říkal jsem si, že tohle nebude vůbec špatné, ale opak je pravdou. Po úvodních 15 minutách jsem seděl jak přibitý,ale když byly některé osoby uneseni a zbytek vesnice se vydává na jejich záchranu, nebylo ještě tak špatné, ale tím konečným "fantas magory" když se Camilla zvedne z mrtvých mi přišlo už jak z nějaké pohádky. Z pohádek jsem opravud vyrostl a Rolande, možná bys měl natočit godzillu 2, která bude stejně trapná a nudná jako 1.

• 28.7.2010  11:52

Poslední dobou už jsem začínal být na ten Freemanův moudrý dobrácký xicht alergický a tahle skromná a milá, byť místy až příliš podbízivá nezávislárna mě z toho zázračně vyléčila, ačkoli sama o sobě žádným zázrakem není.

• 23.11.2015  09:24

Fakt, že se tento film přímo třese na Oskary do jisté míry chápu, jaký jiný film než by měl bodovat u amerických akademiků, než ten o svobodném černochovi, který se neprávem dostane do otroctví. Po pravdě čekal jsem jednoduše VÍCE než jsem nakonec dostal. Již klasicky naprosto perfektní Michael Fassbender snad už nemůže nikoho překvapit, povedená hudba Hanse Zimmera také ne, Chiwetel Ejiofor propásl svoji šanci, nic extra nečekejte. Na více něž dvouhodinový film se tam toho děje opravdu pramálo, bez jediného překvapení, myšlenky, popravdě ani emoce u mě nepracovali tak jak by asi měli (jsem jediný komu ve filmu chybí alespoň nějaký náčrt časové osy?). Ať se na to dívám zprava nebo zleva, nevidím víc než průměrný film s excelentním Michaelem Fassbenderem

• 14.1.2010  19:42
    12 opic (1995)

Willis rozhodně ve svých lepších letech, za to Pitt byl teprve na začátku své kariéry. Zde ale ukázal svůj um a smysl pro film Ovšem film je natočen tak geniálně, že ani sami tvůrci nemůžou vysvětlit všechny záhady a v tom je film geniální a unikátní. Jenže unikátností to končí, konec který se dá již v průběhu nepatrně vypozorovat jen děj zbytečně natahuje, avšak nikdy neudeří do prázdn a tím člověka udržuuje ve varu na každém kroku. Navíc krásná Madeleine Stoweová víc vláká diváka do děje spolu s perfektní kamerou.

• 27.2.2011  14:30
    127 hodin (2010)

Film, kde si hlavní protagonista plní bobříka odvahy. Vezměte Telefonní budku, Saw, a špetku sentimálního projevu z Blair Witch, zamíchejte, nechte 127 hodin odstát. Výsledný produkt podávejte s načechranou přílohou. Divák ho zblajzne tak rychle, že zapomene, že se při tom vůbec nenajed.

• 17.2.2016  13:12

Všechny ty výbuchy a exploze jsou typickým Bayovým rukopisem. Občasné srovnávání s black hawk down je asi na místě, ale ve své podstatě se jedná o rozdílnou myšlenku. Zatímco Ridley vsadil na zvučná jména, tučný rozpočet a hordy padouchů, Bayovi stačilo pár neokoukaných jmen, trocha muskulatury a komornější prostředí s menším rozpočtem. Vzhledem k tomu, že se Bay pokusil o zimní akční popcornovku (které dosáhl) a své ambice netáhl nikam k nebeským výšinám, hodnotím snímek za velmi podařený a vstřebatelný. Střelba, výbuchy, střelba, výbuchy. Film naplňuje veškerá kritéria, která jsem si přál hrozně vidět, nehraje na city a táhne přímou cestou na bránu. Dávám pátou hvězdičku za to, že se konečně po dlouhé době podařilo někomu uspokojit mé choutky.

• 14.9.2011  16:06
    13 samurajů (2010)

Tahle japonská variace na sedm statečných má všechno, co by měla správna "outnumbered" mlátička mít.Krev, bláto, akci,řev. Žádné úvahové pasáže,zbytečné řečičky co kdyby, ale bohužel postrádá i jakýkoliv smysl příběhu. I jeho předehra je zbytečně dlouhá. Obdivuju kameramana a vlastně celý filmový štáb, kterému se povedlo jednotlivé dílky jatek poskládat do jedného velkého plátu a sestavit tak z nich jeden celek. Jen jejich poameričtělý závěr schazuje celý ten japonský um a všechno to (k pokoukání hodné) bojové umění, které nám náš šikmooký bratr předvádí.

• 8.7.2009  20:00

Viděl jsem dosti thajských filmů, ale tento je skutečně mistrovské dílo. Nedovedu si představit, že by to takto fantasticky natočili Amerečini. USA možná natočila Saw, ale toto má mnohem víc než Saw. Diváka to skoto vláká přímo do děje, ani na chvíli se nenudíte. Chukiat Sakveerakul ukázal, že má na to, točit skvělé thrillery a já můžu s klidem na duši dát 5 hvězdiček

• 3.7.2010  13:05

Dobytí ráje, který mi bohužel přišlo chvílemi jako poblití háje, při čemž i já si občas sahal na tep, jestli se extrmně nezvyšuje. Snůška nesmyslných pasáží naprosto dokazuje, že se na natáčení nepodílela jedna země. Dnes již legendární soundtrack, který je stejně každému ukradený, výtečná vizuelní stránka a obstojně hrající Depardieu... Tyto atributy bezpečně zajistí, že film funguje a je bez problémů koukatelný.. Jenže nenabízí vůbec nic navíc. Nedočkáme se žádné silné scény, která by nám uvízla na dlouho v paměti, nedozvíme se o objevení Ameriky vůbec nic nového.. Film se hrozně snaží být něčím víc, ale je to jen průměrný blockbuster, který se za několik let ztratí v propadlišti filmových dějin...

• 28.9.2009  11:57
    16 bloků (2006)

Vážně jsem nečekal, že to bude tak dobré, tak napínavé, tak akční. Zkrátka tento film stál za to a ukázalo se, že Bruce nepatří ještě do starého železa ;)

• 15.3.2020  08:50
    1917 (2019)

Luxusní pozdní dáreček ke staletému výročí od konce první světové vítězí po “kontinuální” formální stránce. Ano je to zážitek a jeden z vůbec nejlepších WW1 filmů, ale ani sada velmi silných obrazů (procházka tlející zemí nikoho, třešňový sad, ohnivá noční scenerie v Écoust, běh o život v závěru) plně nepřebije několik slabších chvil a ne příliš tvrdý dopad emocí. Nesnaží se o klasické repeté událostí, ani nepřináší žádný velký dějinný kontext (lekci v dějepisu), je to ale umělecky působivá prohlídka po bojišti s demonstrací nesmyslnosti na osudu řadových smrtelníků. Vtipný pocit, sedět si hezky v teple s popcornem, když jen o pár generací zpět nás mohlo klidně čekat peklo jako Verdun, Passchendale a nebo na Sommě...A s přemírou poznatků, pořád mnohem reálnější a úchvatenější než Dunkerk, který se přes tak obrovskou masáž opravdu nepovedl.

• 20.11.2013  18:17
    2 zbraně (2013)

Nic, co by nějak výrazně vyčnívalo v tomhle žánru. Co můžu naopak vyzdvihnout, je souhra hlavních protagonistů D. Washingtona s M. Wahlbergem, kterým to věříte, a to jejich filmový parťáctví působí dobře a baví diváka. Ostatní je prostě standard bez přidané hodnoty zapadající do mainstreamu v rámci "akční/krimi" anebo "jakoby jste to už někde viděli". Předpokládám, že po pár dnech už ani nebudu pořádně vědět, o čem to vlastně bylo.

• 1.11.2011  21:16

Ňadra ? ano, docela hezká...

• 25.9.2011  20:29

Začátek naprosto ohromující a jedinečný, poté přichází řemeslně propracovaná, avšak klasická sci-fi s podivným jednáním palubního počítače a nakonec doslova hypnotické orgie završené velmi zajímavým symbolismem, který se mi sice nepodařilo rozluštit, ale ani to mi však nezkazilo účinek z filmu. Škoda jen, že orgie jakými se uvedl nedokázal udržet po celý děj, alespoň by nějak ospravedlnily jeho zdlouhavost v prostřední části. Kubrick to s těmi scenériemi prostě přestřelil.

• 12.9.2010  17:20
    2012 (2009)

Bál jsem se, aby se Emmerich nezačal utápět ve světě filmových efektů, jako to dělá většina nynějších režisérů. Roland zkrátka vsadil na efekty, neboť mu to Májové předpověděli. Natočil utopickou digitální podívanou, kterou by nefilmový maniak ani nepoznal, že se jedná jen o atrapu. Pokud někdo tvrdí, že digitální scéna je v současné době otřesná, troufnu si říct, že toto je nejkrásnější digitální sekvence, co jsem kdy viděl. Vezmi čert, že Cusack je "hero" jako prase, že je naprosto předpovídatelné, kam film spěje. Tohle prostě nemá konkurenci. Když člověk dobře vloží peníze, určitě se mu vrátí z velkým jásotem Přesně tohle je Roland zvládnul. Strohý příběh naprosto bez nápadu poskládán z několika vedlejších příběhů je samozřejmě opruz. Kdybych měl býval dobrou náladu, vynechal bych v hodnocení závěrečných 30 minut, čímž by hvězdičky přibývaly.

• 10.10.2010  18:56

Jean Reno konečně v nějaké té akci. Ničím zásadní, ničím výjimečné, ničím urážlivé. Pěkně koukatelná gangsterka se stokrát provařeným schématem antihrdiny, likvidujícího aktem msty své nepřátele. Lepší , než sobotní večer s tv Nova.

• 1.11.2020  16:11
    22. míle (2018)

Je to přesně na pomezí 3* - 4*. Taková variace na Raid a Johna Wicka mě prostě bavila. Žádné zbytečné vyhrávky, ale přímý tah na bránu. Herecké obsazení zajímavé, ovšem v takové stopáži není možnost dát prostě všem prostor. Avšak, Lauren není skutečně tak drsná, jak si na ni její Alice hraje, naopak Mark je zbytečně přehnaný a to mi trochu vadilo. Když však opustíte tyto (možná zásadní) neduhy, užijete si skvělou akční jízdu, která do pochmurného nedělního odpoledne určitě patří.

• 2.6.2009  18:21
    24 hodin (TV seriál) (2001)

Ať si každý říka kdo chce, co chce, ale "24ka" je jednoznačně nejlepší akčni seriál všech dob. Každá série má čím zaujmout. Sic se v některých epizodách zápletky začínají opakovat, ale i tak se má divák na co těšit a co hodina s Jackem, to třešnička na dortu. Seriál má sám o sobě nějaké "nedostatky" ale i přes to, 24ku hodnotím plným počtem, protože pokud to diváka zaujme jako mě, nic mu v seriálu nepřipadá zbytečně a vše do sebe dokonale zapadá. Nenapadá mě jiný seriál, který by s touto tématikou překonal 24 hodin, navíc psychika postav se neustále vyvíjí a mění a to je pastva pro "fajnšmejkry". Když Jack začínal jako vedoucí PTO už jsou dávno pryč, nyní ho chce zabít celý svět, protože vědí, co je tento "mástr" zač a co dokáže. Z každého dostane pravdu, ať to stojí cokoliv. P.S. přesně jak říká Trifi ->cituji "Komentovat tohle? Na***te si, buď se na to podívejte a propadnete tomu, nebo mi za ta slova nestojíte... Jeden ze seriálů mého srdce, který si rád za nějaký čas pustím znovu. Díky za tuhle našlapanou jízdu

• 16.7.2014  14:54
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Jack is back. Tenhle hrdina mě ani po 12ti letech nepřestal bavit. Zkrácená série seriálu jako celku spíše ublížila, ale byla by ostuda, kdybych tomuhle novodobému terminátorovi nedal plný počet hvězd. Ať se v sérii vyskytují stále stejné "pasáže", má LAD stále k nabídnutí pár laskomin. Díky Jacku !

• 18.7.2009  08:53
    29 a ještě panna (TV film) (2007)

Prostě klasická komedie něco jako 18 year old virgin...Nápad to má, štávu celkem taky, vtípek tam občas taky je. Klobouk dolů před koncem, který jsem fakt nečekal. 3* a je to akorát :)

• 26.10.2019  12:37
    3 from Hell (2019)

Úctyhodný začátek se promění v "motherfucking" klišé. To je taková škoda, protože záporáci jsou vážně ujejí, brutalitou se nešetří a dvě dějové roviny mají smysl. Jen tím časem se mohlo trochu šetřit a plytká prázdná místa vyplnit více mrtvolami. Rob Zombie zase servíruje něco bez příkras a já se průměrně bavil.

• 4.9.2010  23:07

Hodně slabá duchařina, která nedokážu ani na chvíli upoutat pozornost svoji digitální pasáží, která se nám snaží rozpumpovat krev v žilách svým otřesným BUBUBUBU a jednou BAF. Mě nezbývalo jen z natěšeného obličeje přejít do stavu blaženosti a s úsměvem na rtech si vychutnávat tento blábol ala strašný horor.

• 7.12.2011  13:23

Ne moc nápadité, pouze disponující slušným počtem podařených vtipů. Ve výsledku tedy slušná žánrovka, na kterou si ale za pár dní jen těžko vzpomenu.

• 26.3.2013  12:06

Asi bych si představoval méně komorní zpracování tak velkého a kinematografií dosud neprobádaného tématu jako je dopadnutí Usámi Bin Ládina... Kdyby měl celý film stejné tempo jako jeho druhá polovina, byl by divácky atraktivnější než tomu bylo ve skutečnosti. K. Bigelow však dala přednost vyjádření zdlouhavého byrokratického procesu uvnitř CIA, a tak se první polovina stala příliš únavnou předehrou k tomu, aby se divák mohl dostatečně soustředit na samotný akt. I přesto toto drama stojí za shlédnutí. Zásluhu na tom mají zejména charisma J. Chastain a jedno z největších témat světového terorismu, které dodávají snímku ten správný šmrnc.

• 21.6.2009  13:04

Každý jednotlivý snímek tohoto filmu by mohl být bez nadsázky uměleckým dílem. Co se týče vizuální stránky dost možná se 300 pohybuje na hranici mé absolutní špičky. Co se týče spracování soubojů je(!!!) 300 má osobní špička. Myslel jsem že vrcholem přenesení komixu na stříbrné plátno je Sin City, ale pan Snyder mě dokázal ještě více nadchnout. A dál? Dál je to přesně ta řežba kterou jsem chtěl a které se mi dostalo, minimum příběhu, maximum akce, prokládané misteriozními obrazy a nadsázkou. Nádherně odvyprávěný příběh

• 21.8.2014  11:42

Prostřední dějství se hodně utápí v roztahanosti a nudných konverzacích. To začátek a hlavně konec jsou právě to co jsem od nové třístovky očekával. Démonická Eva Green společně s opět velmi málo využitou Lenou Headey si kradou celý film pro sebe a nechávají bezcharakterní mužské postavy na pospas svým malicherným bojůvkám plné digitální krve. Upřímně jsem čekal víc, Murro je břídil.. mohl si s tím dát více práce, ale asi předvedl svém maximum.

• 6.1.2010  21:09

Vážně jsem čekal o něco mín, ale dostal jsem víc a to mě poměrně překvapilo. Christiana mám rád, ten ví, jak zahrát na oskara a dokazuje to i v tomto díle. Rusell mu je neustále v patách a jakoby se předháněli, kdo zahraje víc. Jenže film nemá být jen o hereckých výkonech, ale měl by diváka nějak zaujmout. Tento kousek zaujme, ale ne tak, aby divák seděl jako přikovaný a pečlivě sledoval. Občas se musí kouknout na hodiny, protože debatní pasáže jsou unavné, ovšem akční scény skvělé. Mile mě překvapila pointa, charakteristika postav, ale hlavně závěr, ten byl vážně dechberoucí. Jenže co se závěrem, když děj přesně uprostřed ulehá ke spánku ?....

• 15.7.2009  11:50

Až zbytečně moc mysteriozní horor, mohlo se tam více zabíjet a pokud se to "vydalo" tímto směrem, mohlo se to alespon lépe ukončit, protože takových to konců mám už skutečně dost. Každý někam utíká :D

• 7.12.2010  17:06
    4.3.2.1 (2010)

Noel Clark si po svém debutu Adulthood rozhodl pokračovat ve své tvorbě. Do příběhu však neopsadil bandu feťáčků, nýbrž však 4 sexy dívčiny, které vás dovedou rozpálit, hlavně ve spodním prádle. Emma mě svým typickým kukučem učarovala-> stala se z ní má fanynka tohoto rádoby cestovního eposu. Film dopadl, tak jak dopadl. Clarke výborně roztáhl bezcennou zápletku do 117 minut, ještě stačil přihodit vypěté scény a rodinn problémy. Holčičí hrdinství vychází na povrch právě ve chvíli, když je to nejméně potřeba, když se divák potřebuje více prokousávat charakteristikou postav. Nikterak závratný kousek, ovšem sexuchtivé obsazení rozhodně drží film na hranici nadprůměru.

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42