mala_kea

věčný optimista

1 2 3 4 5 6 11 22 32 42
    • 5.9.2009  11:45
    Pouta války (2004)

Nejlepší válečný film, který nenatočilo USA.

• 5.9.2009  11:38

nejde snad říct nic jiného, než LOL . Opravdu jsem se bavil. Klasický příklad, jak udělat uplně jednuchou režii, avšak velice vtipnou.

• 5.9.2009  10:38

Skvělé zdokumentovaná japonsko-čínská válka, která ukazuje zvěrstva tehdejší doby. Člověk si ani nedokáže představit, co se dělo, pokud to živě neuvidí. Velice se mi líbilo, že film je zpracován černo-bíle

• 5.9.2009  10:26
    Desperado (1995)

Tak takhle jsem se z mexického prostředí dlouho nepobavil. Akce střídá akci a tempo je neustále vysoké, ale od Rodrigueze se nic jiného čekat nedalo.

• 3.9.2009  19:11

Brosnenova doba vypršela. Když jsem na tento film viděl upoutávku, říkal jsem si, že "Bondovky" skončily, ale ouha, co se nestalo. Martin Campbell a Daniel Craig servírují již od začátku perfektní a hlavně nenudící akci. Od počáteční honičky až za perfektní ukončení dramatickou partií pokru. Skvěle jsem se bavil. Luxusně ztrávených 144 minut.

• 15.8.2009  19:09

Nejlepší mysteriozní thriller, mnohem lepší než sedm ;)...James Wan to všem natřel

• 31.7.2009  20:35
    Gladiátor (2000)

"My name is gladiator"..Naprosto jsem oněměl již během uvodních minut. Takhle se točí historické velkofilmy

• 27.7.2009  15:22

Jeden z "nejluxusnějších" akčích filmů posledních dob ! Akce je tu snad v každé minutě, zvláště posledních 15 minut ! Postav je sice hodně, ale pokud dáváte pozor, dobře pochopíte, oč jde. Scénáč je sice klišé, děj je neustále omílanný, avšak v takovémto provedení to snad ještě někdo neudělal. Režisér je zřejmě neznýmý, ale pokud bude pokračovat, bude točit zaručeně skvělé filmy.

• 24.7.2009  17:16

Konečně film, který ukazuje, že USA nejsou ti "hodní kluci", za které se ve většine filmů. Tento snímek ukazuje i jejich temnou část-> tím jsem se nehorázně bavil. Luis Mandoki ukázal, že umí točit lepší válečné filmy, než některé, které jsou trapné výplody USA. Tímto kouskem poslal na světovou kinematografii snímek, který se jen tak nedá zapomenout a ukáže vám i stinné stránky války. Perfektní kousek. Jen ty záběry z bojů mohly být trochu detailnější a delší, ale přes tento nedostatek 90%

• 20.7.2009  14:25
    Kidulthood (2006)

Nemám rád "drama" jelikož se tam nic moc "neděje", ale tento snímek opravdu změnil názor. Něco tak fantastického a dramatického jako je problematika západního Londýna se rozhodně jen tak nevidí. VE filmu uvidíte od drog až po znásilnění uplně všechno a je to snad první snímek u kterého jsem si přál, aby ještě alespoň 30 minut pokračoval. Mistrovské dílo, nominoval bych to na oskara. Kam se na to hrabe milionář z chatrče

• 9.7.2009  16:44
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Kultovka.

• 8.7.2009  20:00

Viděl jsem dosti thajských filmů, ale tento je skutečně mistrovské dílo. Nedovedu si představit, že by to takto fantasticky natočili Amerečini. USA možná natočila Saw, ale toto má mnohem víc než Saw. Diváka to skoto vláká přímo do děje, ani na chvíli se nenudíte. Chukiat Sakveerakul ukázal, že má na to, točit skvělé thrillery a já můžu s klidem na duši dát 5 hvězdiček

• 4.7.2009  15:23

Poměrně zdařilý válečný film, který má výborný válečný scény. Wallaceovi se většinou podařilo natočit velmi přesně a efektně bojový scény, místy zaváhal, což se dá odpustit. Co se ale odpustit nedá je fakt, že do filmu zařadil naprosto zbytečnou a nuceně srdceryvnou rovinu s manželkama vojáků, to kdyby si odpustil, tak natočil výborný válečný film. Gibson je dostatečně charismatický, na druhou stranu už jiní herci moc nezáří, mluvit můžeme už jen o Barrym Pepperovi, který po svém příchodu celý film oživí. Madeleine Stowe nemá co hrát, přesto film nenudí.90%. Jde o to se přenýst přes věčný americký patriotismus, kterýho tu ale není zas nějak přehnaně mnoho. P.S. lidi, co tu píšou, že to nemá děj, tak si asi vypnuli obrazovku. Děj to má naprosto fantastický, kde je zachycen život před bojem, během něho a po něm. Děj, ve kterém se postavy mění ve válečné stroje, nebo uplné zbabělce. Opravdu skvělý film z Vietnamu, který nám přiblíží tu hrůzu války a určitě nás nějak poučí. Nevím, co jste čekali od válečného filmu. Romantiku ? To si jděte za Julii Roberts a Richardem Gerem.

• 4.7.2009  15:21

Kdo se domníval, že půjde o další z filmů, kdy jednotka amerických „patriotů“ vystřílí nepřátelský tábor bez jediného škrábnutí, musel být vyveden z omylu hned při nástupu vojáků do akce, kdy první těžce raněný vznikl po „obyčejném“ pádu z vrtulníku. Je to syrové a naturalistické. Kulky sviští kolem hlav, za krk padají žhavé patrony a po prašné silnici se válejí vnitřnosti a utržené údy. Tohle je SKUTEČNÁ VÁLKA a není to žádná sranda. Musím se smát vtipálkům, kteří v tomto filmu vidí armádní agitku (kterou pravděpodobně vidí i v reklamě na barbíny), podle mě to má spíš opačný efekt. Jednoznačně za 5*. Když si pouštím válečný film, chci vidět válku a všude výbuchy. Tady toho máme všeho na n-tou.

• 3.7.2009  01:07

Nejlepší francouzská komedie. 90.let určitě.

• 1.7.2009  12:44

Neviděl jsem lepší western než je tento. V tomto westernu opravdu nic nechybí..

• 22.6.2009  18:30

Nechápu, jak tomu lidi můžou dát odpad. Sïce to nemá hlavu ani patu, ale člověk se u toho víc než dost nasměje, takže jednoznačně plnej počet

• 22.6.2009  17:02

Nejakčnější, nejrozklepanější, přesto v rámci možnosti přehledný, a nejrychlejší akční film posledních několika let (ne-li všech dob), že rychleji už to snad ani nejde, celých 110 min jsem měl zvýšený adrenalin a otevřené bulvy, kdybych mrkl, o spoustu věcí bych přišel (tady třeba musím vyzdvihnout scénu rvačky, kde Greengrass umí výborně vtáhnout a zobrazit tu emoci kontaktního souboje, kde se stříhá jak blázen a kamera lítá jak zběsilá, protože tak nějak se cítí ti rváči, oni nesmí mrknout či zaváhat, tím pádem i divák ne) . Šlape to. 95%

• 21.6.2009  14:47
    Vybíjená (2004)

Fakt povedá komedie se spousty zajímavých vtípků. jen tak dál Rawsone ;)

• 21.6.2009  13:12

Sic o něco slabší než jednička, ale pořád má čím překvapit a zaujmout.Pořád jsem se rozhodoval mezi 4 a 5, ale když nastala scéna ve vězení, měl jsem totálně jasno.5 jak vyšitých

• 21.6.2009  13:12

Dva zhulenci cestují světem a setkávají se z různými příhodami.Tak s tímto problémem se v "huličkých" komediích setkáváme snad pořád, ale Danny Leiner ukázal, že má na to točit mnohem lepší komedie než jiní režiséři, kteří se o to pokoušeli.plný počet

• 21.6.2009  13:06
    Okrsek 13 (2004)

Výborná podívaná, ze super Davidem Bellem..opravdu povedené dílo. Způsobem, jakým dnešní lidé utíkají a mlátí jiné, nemá obdoby, opravdu se mi to líbilo.

• 21.6.2009  13:04

Každý jednotlivý snímek tohoto filmu by mohl být bez nadsázky uměleckým dílem. Co se týče vizuální stránky dost možná se 300 pohybuje na hranici mé absolutní špičky. Co se týče spracování soubojů je(!!!) 300 má osobní špička. Myslel jsem že vrcholem přenesení komixu na stříbrné plátno je Sin City, ale pan Snyder mě dokázal ještě více nadchnout. A dál? Dál je to přesně ta řežba kterou jsem chtěl a které se mi dostalo, minimum příběhu, maximum akce, prokládané misteriozními obrazy a nadsázkou. Nádherně odvyprávěný příběh

• 21.6.2009  13:04
    Vodní svět (1995)

Klasika mého dětství, nemohu jinak.

• 21.6.2009  12:45

Nikdy jsem netušil, že i Čínané dokážou točit tak skvělé válečné filmy. Na korejská pouta války to sice nemá, ale i tak se má divák na co těšit a vychutnat si tu pravou čínskou občanskou válku ;)

• 7.6.2009  00:41

Když to začínalo, říkal jsem si: "co to ku*va je za slátaninu?" ale co se nestalo, když Colin zvednul telefon a uslyšel jsem hlas Kiefa (též známého jako Jacka Bauera) zpozorněl jsem a napadlo mě, že se to snad vylepší. Taky se tak stalo. Absolutní trhák, napínavý od doby co Colin zvedne telefon a musí Kiefa na slovo poslouchat. Vřele dopuručuji lidem, kteří mají rádi thrillery, ale nechtějí běhající zrůdy a vraždící desítky lidí. Super

• 6.6.2009  11:57

Nojo, Spielberg, co jiného se dalo čekat. Ten snad ani nedokáže natočit špatný film. Tento film si rozhodně nezaslouží 3 a méně hvězdiček, protože v žádném válečném filmu neexistuje tak správně a zřetelně ukázano válečné šílenství se všemi nástrahami, štěstím, ale hlavně smutkem a smrtí války. Tenhle film budu pouštět dětem před spaním. Tenhle film přepíše historii. Tohle je skvost. 6 hvězdiček

• 5.6.2009  12:30
    Odpor (2008)

Pěkný válčený film, konečně z trochu jiného pohledu. Žádne přehnané scény, je to svižné, dramatické a celkem i akční. Daniel Craig ukázal, že má na to, hrát v takovýchto filmech.

• 4.6.2009  12:00
    96 hodin (2008)

Absolutní špička v tomto oboru. Skutečně neznám lepší akční nářez s touto tématikou, Je to nářez od začátku do konce i přes několikrát ohranou kostrou. U takovéhleho akčního nářezu vám to opravdu tak nepřipadá ..95% a 5*

• 2.6.2009  18:27

Čemu už dát pět hvězd, než pohádce,která se dá vidět třeba desetkrát a nikdy nenudí.

1 2 3 4 5 6 11 22 32 42