mala_kea

věčný optimista

1 11 22 32 39 40 41 42 následující >>
    • 18.5.2010  13:09
    Dravé ryby (1983)

Mělo to být něco klidného a "primitivního", jedná se však o velmi silnou makačku na hlavu, která ovšem ztrácí smysl o logiku. Člověk musí dávat pozor a hodně přemýšlet a to mi u gangsterského filmu přijde sakra zbytečné. Těch 90 minut se řítí pořád jednou rychlostí po dlouhé rovné silnici a tímhle tempem by film mohl jet třeba 2 dny, proto to Coppola udělal klasicky, po americku , poté hned nahodí záberečné titulky. Jednoduše řečeno-film bez nápadu, bez nějaké kloudné zápletky, ani ty výkony některých nejsou nějak oslnující. Abych jen nehanil, tak Hooperovy ožralé pasáže jsou fakticky vyjímečné. Buďte rádi, zachránil vám 2 hvězdičky.

• 2.1.2019  22:28

Trochu slabší odvar mého oblíbeného Nebojsy.

• 2.1.2019  22:35

Nedokážu si představit u adaptace Bohumila Hrabala nikoho jiného v režisérském křesle než Jiřího Menzela. Opět dokázal zachytit podstatu knihy, drobnokresbu postav a línou atmosféru venkova. Líbila se mi postava Jaromíra Hanzlíka s jeho" No nekupte to, když je to tak levný". S filmem souvisí řada dnes již legendárních hlášek a postav, už jen díky tomu si zaslouží být řazen ke klenotům české kinematografie.

• 7.10.2019  13:52

Film mého dětství, který mě dokázal uspat mnohem lépe než Bob a Bobek :-)

• 14.11.2009  20:39

Když jsem byl malý, film mě naprosto uchvátil. S odstupem času jsem zjisti, že to není zase tak okouzlující, jak jsem si zprvu myslel. Nicméně nebudu tolik kazit partu a hodím alespon 4 hvězdičky, které si Indy zaslouží. Co se týká dobrodružnosti je to jednoznačně nejlepší film, ale ta fantasie lehce upadá.

• 20.8.2010  16:03

Escape from New York se dozajista řadí do kategorie kultovních snímků. Proč, tomu tak úplně nerozumím. Celý film jsem čekal na něco, co stejně nepřišlo. Dějově je to tedy dost bída a akcí film také zrovna nepřetéká. Na druhou stranu vytvořil Carpenter zajímavý svět. Všechny ty odpadky, sutiny, převrácená auta vypadají skvostně a napomáhají dotvořit stísněnou atmosféru. Škoda, že se režisér nedal víc práce a nevložil do tak dobrých kulis lepší příběh.

• 30.11.2011  13:38
    Na západní frontě klid (TV film) (1979)

Se slzami v očích se loučím s tímto mistrovským dílem.

• 7.6.2020  20:55

Zdejší fanšmejkři snad odpustí, ale k dokonalosti tomu chybělo více (vážně) úsměvných momentů :-)

• 15.9.2009  22:56
    Čelisti (1975)

Nemyslím si, že dílo bylo tak skvělé, ikdyž ho natočil Steven. Považuji ho za průměrně, až podprůměrné, které se dneska vidí všude

• 17.12.2009  08:33

Troufnu si říct, že je to jeden z nejpovedenějších dílů této nerozlučné dvojice.

• 14.12.2009  20:37

Komedie ? hodně špatný vtip

• 21.9.2010  20:06
    Podraz (1973)

Jsou filmy, které je takřka zločinem dávat v televizi na víkendové odpoledne, kdy člověk příjemně naladěný po vydatném obědě usedne do sofa a nechá svou mysl proplouvat programem plným nenáročných oddychovek, jež nenutí diváka... No, dobrá, nechám toho. THE STING je jako dobré víno - nikdy nezestárne. Brilantní herecké výkony jdou ruku v ruce s hodně povedeným scénářem, který je vystavěn na prachobyčejné dějové zkratce. Jenže ta lehkost, dámy a pánové! Ten báječně uvolněný Roy Hillův režijní styl! Ten fantastický karetní podvodník a opilec ve vlaku v podání Paula Newmana! Ten charismatický rošťák Robert Redford, jemuž byste z ruky zbaštili i ampulku cyankálie! A ten skvělý zážitek, který jsem při sledování THE STING měl....

• 14.2.2010  01:04

Jak já si na ty pohádky nepotrpím. Tato je příkladem.. Pokud bych to hodnotil před 10 lety, ano, ale ted ? Budte rádi za 3. Nevidím v tom nic tak "kouzelného", aby byla v top ČSFD

• 21.5.2011  21:03

Je to klasika, je to skvěle napsané, skvěle zahrané, výborně vybraná hudba... Jako drama to funguje výborně, skvělá je postava otce Karase i matky, neuvěřitelný výkon podává Max von Sydow, který je ve svých 44 letech namaskován na 80 (nebo to nebyla maska??) a on i toho moudrého a starého kněze hraje jako by byl v jeho věku. Jenže v rovině hororu to selhává a tam kde začíná vymítání, budete se spíše smát než bát, spíše koukat, kdy už to skončí než si kousat nehty jak to dopadne... Je to škoda, ale proto nemůžu dát více než 3.

• 25.9.2011  20:15

Cynizmus dovedený k dokonalosti.

• 3.4.2010  14:47

Western, který si člověk bude pamatovat hodně dlouho jen díky skvělým hereckým výkonům a perfektnímu scénáři, protože co se týká westernových prvků, takřka nic nového ani kouzelného, co jsme už několikrát viděli.

• 20.12.2010  17:55

Filmový transport do doby, kde vlak projížděl nedotčenou krajinou divokého západu, kde vířící prach od kopyt koní byl mnohdy jedinou známkou života v nekonečných pláních, do doby, ve které si ženy nedovolily ani snít o rovnoprávnosti a muž bez bouchačky, byli většinou mrtvej muž, se až na občasné zdlouhavé pasáže příjmně vydařil. Mé celkové hodnocení této brutalitky na westernovo výrazně ovlivnil konec filmu, protože postavit se mnohonásobné a lépe vyzbrojené přesile, tomu já říkám frajerství největší. Na svou dobu luxusní akční scény, které padly do drsného prostředí ostrých hochů divokého západu s takovou samožřejmostí, že mě přešla chuť někdy v takové době žít.....tedy pokud bych neměl svou divokou bandu.

• 11.2.2010  21:21

Ty novodobé válečné snímky stojí za prd. Za to ty starší, to je vážně umění filmografie. Moc skvěle se na to koukalo.

• 25.9.2011  20:29

Začátek naprosto ohromující a jedinečný, poté přichází řemeslně propracovaná, avšak klasická sci-fi s podivným jednáním palubního počítače a nakonec doslova hypnotické orgie završené velmi zajímavým symbolismem, který se mi sice nepodařilo rozluštit, ale ani to mi však nezkazilo účinek z filmu. Škoda jen, že orgie jakými se uvedl nedokázal udržet po celý děj, alespoň by nějak ospravedlnily jeho zdlouhavost v prostřední části. Kubrick to s těmi scenériemi prostě přestřelil.

• 16.2.2010  19:38

Nezáživné, nudné, unavném naprosto zbytečné.

• 20.12.2010  18:12

Skvělé herecké výkony ještě výše vystrkuje skvělý scénář. Jen škoda, že se od knižní předlohy liší závěrem. Na ten jsem se těšil. Kniha však výborná.

• 9.8.2010  16:33

Na Hitchcocka docela slabší průměr.

• 5.6.2010  13:37
    Marnie (1964)

Části filmů k sežrání, části na pos*ání. Každý fanoušek si přijde na to své. Pro mě jednoznačný průměr.

• 1.7.2009  12:44

Neviděl jsem lepší western než je tento. V tomto westernu opravdu nic nechybí..

• 24.11.2011  11:30
    Rašómon (1950)

Syrové, až je to vlastně všechno perfektně připravené a naservírované. Můj první debut s Kurosawou skončil s otevřenými ústy a loužičkou pod mojí židlí. Vidět tohle v rámci školní výuky je prostě povinnost.

• 21.9.2010  19:59
    Krakatit (1948)

Apokalapticko-utopická vize světa par excellence. Velmi temný příběh, ke kterému Vávra nepotřeboval žádné speciální efekty a přesto vytvořil výbornou sci-fi.

• 6.2.2010  19:41
    Tom a Jerry (TV seriál) (1940)

Rozhodně můj nejoblíbenější animák.

• 19.10.2010  11:23

Film skýtá hodně možností, jak děj patřičně osolit a vylepšit. Všechny však podmíněné akty zanechává v ústraní a vyzdvihuje herecký výkon Huga a Emana. Innemann jakoby zapomněl na ostatní aspekty a zaměřil se na pilování hlavních podstav, které zvládl na výbornou. Děj však lehce pokulhává a některé nucené vtípky také nejsou příliš poslouchatelné. Na "oldies" československé filmografie určitě skvělý kousek, ovšak na mladší Krakatit rozhodně nemá.

1 11 22 32 39 40 41 42 následující >>