Chaos (2005)

Filmy s Jasone mám až na pár výjimek rád. Tento film se mi ze začátku dosti zalíbil, mělo to klidný a pomalý spád, jenže těsně před koncem se ten spád najednou ztrojnásobil a já nevěděl, nad čím dřív přemýšlet, neboť nevyřešených otázek rapidně stouplo a při "konečném" telefonátu se mi to zamotalo uplně. Krimi to bezpochyby bylo, akce také nechyběla, ovšem drama na konci snímku upadá. 55%

Invaze (2005) (seriál)

Invaze vynechává veškerou sci-fi frašku v podobě ltajících aut a světelýcn mečů. Invaze nastoluje novou linii a kultovost ve světě sci-fi žánrů. Svým tajemným, skvělé zahraným výborně vyefektovaným příběhem se nedá s jiným sci-fi v této rovině srovnávat. Ať už seriál končí pateticky, otřesně, nebo skvěle (podle současných komentů spíše otřesně), dostal jsem přesně podívanou, na kterou už dlouho čekám a Fichtner, vážně válel. Neúplný počet jen z jediného důvodu, nedokončenost a konec nastal právě ve chvíli, kdy to mohlo být nezajímavější.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Vtipné, ale už moc dlouhé. Správné seriály by měly mít tři, maximálně čtyři série a poté se ctí odejít. Instantní zábava se nedá recyklovat stále znovu a znovu. Přesto (v průřezu sériemi) minimálně průměrně koukatelné . Ze všech sitcomů - mně asi nejbližší

Jeskyně (2005)

No, co si budeme povídat. Je to céčkovitá pohádka jako prase. Do té doby, než se začaly zjevovat přerostlí parazité, nechalo se na to ještě docela v klidu dívat. Jenže jak to bývá zvykem u takovýchto "sraček", nestvůra vyletí, zabije všechny lidi,až na pár akčních hrdinů, kteří samozřejmě přežijí vše. A ten konec, jak jinak, než ze se parazit dostal v lidské podobě na povrch zemský. S tím už ale nikdo nic neudělá. Bruci, styď se!

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Skoč do toho po hlavě, aneb Robert jako ho neznáte. Rozválcoval a převálcoval i Kilmera, který je kupodivu výborný. Naprosto lacinné, avšak velmi výstižné vtipy dokazují, že Shane Black má řemeslo v malíku a nepotřebuje nikterak velký rozpočet. Jeho akční a komediální scény nemají chybu, ovšem kriminální zápletka je strašně ostřílená a sesumírovaná, tudíž z komára vzniknul velbloud, který je sotva schopen pohybu. Za skvělé obsazení ještě 4*

Královna řeky (2005)

Za tu novozélandskou krajinu musím přidat hvězdu navíc, ta se prostě v paměti neztratí. Co se ale ztratí, je zbytečně chaotický děj, ve kterém chvílemi nevíte, kdo se je s kým, kdo koho zabil a nebo o co vůbec jde. Naštěstí skvělý výkon Samanthy děj lehce přibližuje, ale nevysvětlí. Každopádně, ukázky z bojů jsou na oplátku natočené skvěle-nechaoticky. Příběh si prostě hraje na něco, co ve skutečnosti nazahraje ani na 90%. Wardovi však patří dík, že do role Doyla obsadil právě Kiefera, protože tomu ta role více než sedne a opět provádí poměrně slušný herecký výkon.

Křest ohněm (2005)

Nechápu, jak tento film mohl chytit hodnocení jako je třeba odpad, když se jedná o pefketní válečný kousek. Na Black Hawk Down to ani z daleka nemá, ale podívaná je to skvělá

Mnichov (2005)

Fenomenální kousek Stevene Spielberga, zrátka Steven se nezapřel jako vždy ;). Svérázný kousek zabývající se minulostí mě dosti zaujal a můžu říct, že to nebylo promarněných 150 minut, protože se pořád něco dělo. Další hvězdičku přidávám za konec, jelikož se "lovci" stali "lovenou zvěří" a to byl opravdu nářěz. A Stevene, opovaž se točit věci jako Jurský Park, tohle ti sedí víc ;)

Nesvatbovi (2005)

Já věděl, že se jednou dočkám. Těžko říct čím jsou Nesvatbovi tak jiní od ostatních komedií tohoto žánru. Ale já se vážně skvěle bavil po celou dobu. Humor není inteligentní ani fekální, je to něco mezi, je tak nějak milý. Z toho obrovského pytle podobných komedií, ať už o ztrátě panictví, crazy tématech nebo prostě o lásce, jsou právě Nesvatbovi tou absolutní špičkou.