Půlnoční běh (1988)

Kvalita filmu přesáhla veškerá má očekávání. Tohle jsou prostě stylové osmdesátky ve své nejlepší formě!! Automobilové honičky, skvělé herecké výkony, výborný scénář, povedené hlášky, úžasná výprava, která by neměla chybět u žádného road movie. Robert De Niro a Charles Grodin jsou opravdu povedená dvojka.

Mys hrůzy (1991)

Příběh spíše pro Manna než Scorseseho, ale dobrá. Atmosféra vynikající a hudba jí notně podporuje. Kamera nám dává jasně najevo, že koukáme na klasiku. Nolte si svého chlápka, co bojuje za sebe i za svou rodinu uhrál a Robert nás bude ještě dlouho strašit. Mitchum a Peck své odkazy na předlohu střihli bez problémů a ostatní to nekazí. Jen chudinky ženské to mají těžké, Juliette očividně ještě moc hrát neuměla a Jessica má roli napsanou tak, že je spíš otravná než uvěřitelná. Opravdu škoda, že to netočil někdo, kdo má ten žánr víc v ruce. Martinovi to nesedí a film by byl naléhavější, kdy by byl tak o 20 minut kratší. Přesto v rámci žánru silný nadprůměr... 80%

Invaze (2005) (seriál)

Invaze vynechává veškerou sci-fi frašku v podobě ltajících aut a světelýcn mečů. Invaze nastoluje novou linii a kultovost ve světě sci-fi žánrů. Svým tajemným, skvělé zahraným výborně vyefektovaným příběhem se nedá s jiným sci-fi v této rovině srovnávat. Ať už seriál končí pateticky, otřesně, nebo skvěle (podle současných komentů spíše otřesně), dostal jsem přesně podívanou, na kterou už dlouho čekám a Fichtner, vážně válel. Neúplný počet jen z jediného důvodu, nedokončenost a konec nastal právě ve chvíli, kdy to mohlo být nezajímavější.

4.3.2.1 (2010)

Noel Clark si po svém debutu Adulthood rozhodl pokračovat ve své tvorbě. Do příběhu však neopsadil bandu feťáčků, nýbrž však 4 sexy dívčiny, které vás dovedou rozpálit, hlavně ve spodním prádle. Emma mě svým typickým kukučem učarovala-> stala se z ní má fanynka tohoto rádoby cestovního eposu. Film dopadl, tak jak dopadl. Clarke výborně roztáhl bezcennou zápletku do 117 minut, ještě stačil přihodit vypěté scény a rodinn problémy. Holčičí hrdinství vychází na povrch právě ve chvíli, když je to nejméně potřeba, když se divák potřebuje více prokousávat charakteristikou postav. Nikterak závratný kousek, ovšem sexuchtivé obsazení rozhodně drží film na hranici nadprůměru.

Vražedná stěna (2008)

Ve svém žánru poměrně laskominka, ovšem ve srovnání se svými cizojazyčnými vrstevníky tomu do dokonalosti přece jen chybělo. Na neamerickou produkci skvost, ovšem 5.* si přece jen zatím ponechám.

Počátek (2010)

Film s tak mohutnou propagací, který mě musí zaujmout už během prvního shlédnutí, ale Nolan má ve svých dílech vždy až moc vyšperkovaný a za jakous takous brilantností schovaný jednoduchý příběh s ohromující vizuální stránkou, ovšem zapomíná na lidský prvek. Jeho postavy nikdy nesršely věrohodnou psychologií a spíš na plátně pochodovali jako robotičtí igráčci, kteří snad i dokáží ovládnout své neschopné nepřátele. Ne, že by Inception bylo v tomto ohledu tak moc jiné. Osobně si však velmi cením donucení zhýčkaného diváka přemýšlet u filmu. Nolan mu vnuknul víceúrovňovost interpretace a nemožnost během filmu vypnout, protože uděláte-li to, nepochytáte všechny "hustokrutěpřísné" detaily. Konec považuji za neskutečně dobrý nápad a Nolan si jím u mě šplhnul. Za donucení používat mozek 3 a půl *, tu druhou půlku * dávám, ano je to povrchní, za Josepha Gorrdon-Levitta a Toma Hardyho. Poslední zmiňovaný je pro mě první sympatická figurka v Nolanových filmech. Jinak všem, pro které je tento počin průlomovým a považují jej za film roku, gratuluji, ale já si na tu svoji pecku ještě rád počkám.

(K)lamač srdcí (2010)

Nač troškařit s hvězdičkami, tohle je jednoznačně nejlepší komedie tohoto roku. Je to milý film s chytrou zápletkou a nenuceným vtipem. Konečně příjemná podívaná, která netahá za uši ani oči a vůbec nenudí. Díky za francouzského (K)lamače, který jednoznačně dokazuje, že žánr "chytrá komedie" ještě není mrtev, i když se o to mnozí tvůrci, zejména ti záoceánští, poctivě snaží. Takže díky snaze nekopírovat, přidávám hvězdu navíc.

Svěrací kazajka (2005)

Velké množství pro i proti skýtá tento zajímavý snímeček. Snad poprvé v životě jsem viděl Keiru Knightley pořádně hrát a Adrien Brody nezklamal. Spolu tvoří překvapivě výtečnou dvojici. Skvěle nasnímané makrodetaily nevadí a působí příjemně neotřele. V kontextu s celkovým konceptem díla ba přímo trefně. Režisér se soustřeďoval na jednotlivé detaily, ovšem celek se mu tak dokonale poskládat nepovedlo. Technicky je film brilantní. Syrovost je z obrazu přímo cítit a sentimentu tu skutečně příliš neuvidíme. Ovšem několik rozehraných témat ve výsledku nezapadne tak úplně dohromady a divák se neubrání pocitu, že čekal možná něco víc. Éterická a velmi tlumená hudba působí překvapivě silně a dotváří už tak velmi stísněnou atmosféru plnou strachu a samoty. Milostný vztah hlavního páru nevadí a ve filmu nepůsobí navíc. Zamotaný scénář je vcelku fajn. Je tu cestování časem, lehce načrtnutá otázka existencionalismu a několik poměrně silných scén. Ovšem něco tomu stále chybí.

Dostaň ho tam (2010)

Get him to the greek je jednoznačně nářez, jak se patří, ovšem moralizační struna je natáhovaná, až praskne. Citové pasáže a psychika postav je tu naprosto zbytečná. Nadbytečná váha, pod kterou se i poměrně silný most podlomil. Režisérsky i scénářsky dobře odvedená filmařina, který určitě stojí za ohlédnutí, až na již zmíněný nešvar, který si Stoller nemohl odpustit, ani kdyby ho na skřipec natahovali. Děsná škoda. Proti dvou hlavním aktérům nemám námitky, naprosto skvělé zahrané. Buďme soudní, konečně komedie, která se může do stejnojmeného kabátu obléknout.

Na tuhle nemám (2010)

Jay Baruchel si krade celý film pro sebe a záda mu kryje velice povedený a vtipný scénář. Základní předpoklady pro zábavnou komedii jsou splněny, navíc ani zbytek obsazení nic nekazí, spíše naopak. Ačkoliv z ukázek mohl tento snímek působit nenápadně a tuctově, výsledný sestřih je plný momentů, které budete rádi reprodukovat svým přátelům. FIim odsýpá a nemá slabá místa a jedná se za poslední dobu o nejlepší komedii pro mladé.