Očista (2013)

Velice dobrý námět, napínavé, strhující a překvapivé. Být to o něco drsnější, neváhal bych dát 5*. Pan DeMonaco ví, jak jak udržet diváka v napětí a ještě to pěkně naservírovat. Filmařsky řemeslně zvládnuté. V rámci žánru naprostá spokojenost, jednu ubírám za mírnější podání scén, ktreré mohly být brutálnější a syrovější. Jdu na dvojku, a jsem zvědav, jak dopadne

Konečná (2013)

Oproti 2guns tady ta komediální stránka spíše nudí. Stejně tak Knoxville. Tak moc jsem si přál, aby se jednou choval normálně. Arný už prostě nemá na sáhodlouhé bitky a honičky - což je v tomto případě jenom dobře, protože olova tím přibývá. A to je pro mě rozhodně větší pastva pro oči než desetiminutová bitka. Škoda zbytečné druhé příběhové linie, která občas ubírá na tempu a nenabízí žádný nový úhel pohledu. Celkově však jedlá jednohubka, který alespoň zabaví.

Sezóna zabíjení (2013)

Hru na kočku a myš mám prostě rád. Důležité je, aby kočka chytla myš a skoncovala to s ní. Tady se sice divákovi nabízí dva pohledy - kdo je vlastně ta myš, ale nedává nám žádné odpovědi, čeho se chytit a komu fandit. A ve své podstatě si je kočka rovna s myší a to je docela špatně. A pokud mě ta přírodní scenérie pohltí víc než samotný příběh, někde asi nastala chyba.

Lásky čas (2013)

Láska je stále nebeská. Princip cestování v čase se neřeší, ale protože to nedokážou solidně pojmout ani vážná sci-fi dramata, tak proč by měla romantická komedie? Významné je, jak skvěle dokázal Richard Curtis napsat nové postavy (se svou typickou britskou nadsázkou) a jakými skvělými herci byli obsazeni. Vyzrálá emocionální nálož. Hvězda navíc za totálně nesympatického Gleesona, který ňoumu zvládnul na výbornou. Jinak je to pohádka. Pohádka, kde dobro zvítězí nad zlem a že se cestuje časem ? To už ani tak nikoho nezajímá, důležitá je ta chemie, která nijak výrazně nepokulhává.

Kameňák 4 (2013) odpad!

Ty laciné vtípky a ten scénář snažící se dnešní mládež dopovat legálním pornem ala american pie je prostě jako pěst na oko. Jediná úsměvná věc z celého kino zážitku je ta, že 14ti letí diváci sedící před námi všechno hltali plnou pusou. Dokonce tomu snad sami věřili.

Red 2 (2013)

V čem je vlastně dvojka jiná než jednička ? Více akce ? Více rádoby větvených příběhů ? Willis a Malkovich jsou opět skvělí. Jen je trochu škoda, že částečně zůstávají ve stínů svých mladších já. Tolik vykreslených postav prostě nemá šanci se pořádně chytnout a jen tak dokořeňují, co jejich vrstevníci začali. Někomu to třeba stačí. Bohužel, stejně jako v Expendables 2, nevyužitý potenciál, který vše zachraňuje svižnou akční jízdou.

2 zbraně (2013)

Nic, co by nějak výrazně vyčnívalo v tomhle žánru. Co můžu naopak vyzdvihnout, je souhra hlavních protagonistů D. Washingtona s M. Wahlbergem, kterým to věříte, a to jejich filmový parťáctví působí dobře a baví diváka. Ostatní je prostě standard bez přidané hodnoty zapadající do mainstreamu v rámci "akční/krimi" anebo "jakoby jste to už někde viděli". Předpokládám, že po pár dnech už ani nebudu pořádně vědět, o čem to vlastně bylo.

Kšeft na jeden den (2012)

Film o tom, kde si starý páprda hraje na magnáta tu už byl. Nebo ne ? TO je fuk, tady to v podstatě skoro vůbec nefungovalo.

Muž z oceli (2013)

Velkolepá podívaná s propracovanými efekty a to je asi všechno. Příběh je chaotický, dynamika vyprávění nestálá, a postavy a vztahy mezi nimi jsou načrtnuty jen povrchně. Drama tak nepřichází, i když se o to film někdy snaží. Možná kdyby bylo ve scénáři více místa pro rozvoj dramatu a postav, místo šílené rvačky s jakýmisi chapadly, tak by se to i podařilo. Jinak až na Russella Crowea postrádá film lidskou tvář, kterou nahradila snaha o epičnost bojiště, která se na druhou stranu myslím vydařila.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Seth Rogen a Evan Goldberg zachtěli svoje Expendables. A kdo jim to má za zlé. Neskutečně našlapaný koncentrát jejich předešlých komedií v rámci apokalyptického scénáře soudného dne prostě funguje. Triky jsou o ničem a scénář možná až trochu moc místy kolísá, avšak jedno snímku upřít nelze. Jede pořád na plný plyn a tolik scén které vás donutí s úsměvem na rtech kroutit hlavou jak je to debilní až je to vtipné tu zase dlouho nebude. A to je ono. Partička kolem Rogena si chtěla natočit jednu velkou megapařbu u Franca doma a vy jste speciální hosté. To že za dveřma probíhá konec světa je už tak nějak vedlejší.