G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Je to takový film nefilm, taková směsice, do které prostě Chu musel nacpat všechno. Přes bojovníky meče, skoky na skalách a v neposlední řadě "tanková" bitva. Dwayne sází na svojí muskulatůru, Lee je badass, který zachraňuje svět na poslední chvíli. Jen Bruce si drží svoji stálici snad od první Smrtonosné pasti. Jednorázová jednohubka, která spestří nudné odpoledne nějakou to akcí, ale určitě si nezaslouží opěvování, nedej bože další pokračování.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Odpudivý digitální slepenec, který nefunguje ani jako oddechová buddy komedie, ani jako akční fantasy béčkového kalibru. Robert Schwentke po unylém Red potvrdil, že je jedním nejrutinnějších režisérů současného Hollywoodu a v RIPD servíruje neživotnou, nevtipnou a sterilní směsici scén, která absolutně nedává smysl. Zkrátka nulová kreativita a nudná šablona s podivně žvatlající Bridgesovou parodií na maršála Cockburna a tradičně nevýrazným Reynoldsem. Zatím asi nejhorší "popcorn" loňského roku.

Plán útěku (2013)

Největším překvapením celého filmu pro mě byl 50 Cent - on umí docela dobře hrát! Jinak se jedná o vcelku průměrný film, který v žádném ohledu příliš nevybočuje. Filmy o utíkání z vězení mám rád, proto mě docela zamrzely nepříliš složité a vychytané plány útěků - viděli jsme to prostě jinde už i lépe. Ale vidět na plátně Slye společně s tentokrát ultracharismatickým Arniem je vždycky fajn. A že někdy uslyším Arnieho citovat Nietzscheho, tak to bych opravdu nečekal...

Machete zabíjí (2013)

Tohle už je moc. Zatímco první mačeta byla ujetá jen v detailech a samotná zápletka byla relativně normální (opakuju: RELATIVNĚ. Samozřejmě je to hrozná zhovadilost), ale dvojka je ulítlá úplně celá, a to ještě dost přes čáru. Samozřejmě, že je to tak ulítlé naschvál, samozřejmě, že se ten film nebere nikdy ani trochu vážně. Ale jen vršení blbostí mi ke štěstí nestačí. Tohle je prostě příliš na hlavu, než aby se na to dalo dívat. Zároveň nemůžu ani hýkat v guilty pleasure opojení, protože to technicky není úplně špatně natočené. Machete byla grindhouse, Machete Kills je už jen demence.

Kick-Ass 2 (2013)

Přišlo mi to o dvě lígy slabší než jednička, hlavně díky přílišného množství vážných dialogů, scén jak z teen komedií pro náctileté holky a nevyužitého potenciálu některých postav (Matka Rus, ale hlavně plukovník neměli prostor moc se předvést, což je velká škoda). Ne že by film neobsahoval vtipné scény (malé plus za zesměšnění kultu Justina B.), ale jako celek mi to přišlo takové bezvýrazné. Hlavní postavy byly vytěžené už v prvním dílu a ty nové jsou jen vedlejší figurky co hned zmizí ze scény. 50%

Millerovi na tripu (2013)

Není to sice až takový zázrak, nad kterým se tu rozplývaly první nadšené komentáře, ale na tu bídu amerických komedií v posledních letech celkem milé překvapení u kterého jsem se sice nesvíjel smíchy, ale docela jsem se bavil. Jasně, že je to dost předvídatelné, nekomplikované a samozřejmě se to neobejde bez dojemných okamžiků, kdy si svérázná falešná famílie uvědomí hodnotu rodinného života. No což, to už k tomu tak nějak patří, a že mi to tentokrát ani nevadilo je také zásluhou moc sympatické čtveřice a několika povedených hlášek. Jako oddechová pohodovka dobrý.

Po zániku Země (2013)

Vrcholně nesympatický a neposlušný Smithův synek, co se celý film tváří jako utrápenej pes a jeho tatík, který nemá absolutně co hrát, a od začátku vypadá jako kdyby měl zaražený prdy. Brutální nuda!!!

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Kdyby se film držel námětu : "Bezvadíkyještěprosím je příběh šesti newyorčanů, kteří zápasí s láskou, přátelstvím a vděčností. Jsou příliš staří na to být teenagery, ale nejsou připraveni být dospělými." , nebyl bych asi nijak zásadově proti, ale přesně, jak tu napsal Verbal, patos, který z toho všechno vznikl, ty nesmysly. co říkají rádoby herci, které mají film posunout o level výš jsou sakra průser.

Elysium (2013)

Velké zklamání. Do parádního vizuálu (krásně ušmudlaná Země v kontrastu s vypucovaným Elysiem) zabalená stupidní báchorka o tom, jak jeden obětavec přinese chudákům na Zemi rovnoprávný přístup k bezplatné zdravotní péči. Spousta patosu, velkých gest, černobílých postav, předvídatelnosti a klišé. Holčička byla vážně otravná - ne však jako hlavní záporák, nájemný zabiják - ten měl raději úplně mlčet (příšerně otravný akcent, který měl podtrhnout jeho nesympatičnost). Vážné scény působily směšně a motivace jednotlivých aktérů "děje" často nepochopitelně. Ukázkový film pro americké publikum. Jediný, kdo ve filmu exceloval, byla Jodi Foster - ta si svou arci-bitch vážně užila a já s ní. Škoda, Elysium vypadalo z ukázek vážně slibně

The Starving Games (2013)

Bylo jasné, že když Hunger Games celkově za moc nestály, tak jsem nepočítal s tím, že nějaký jeho parodický bráška něco změní. Spíše mi celé dění zhnusil a ty "zlomové" pasáže mě neskutečně iritovaly. Expendables a Avengers byli nejlepší částí. Respektive nejlepších pár sekund. Nebudu zrůda, ocením alespoň to malé bezvýznamné nic.