Příběh z Bronxu (1993)

Další snímek z řady novodobých kriminálek ze "staršího" prostředí se řadí mezi skvělé.Robert de Niro jakožto zkušený mazák se chopil režie a naservíroval emoční dávku bez hluchých míst, perfektním hereckým výkonem, napínavým příběhem. Příběh z Bronxu vás uchvátí natolik, že 121 minut pro vás bude nesmírně krátkých a jedno shlédnutí vám nebude stačit.

Zombieland (2009)

Ruben Fleischer ala Quentin Tarantino numero 2, aneb jak lze hrozivě vypadající zombie zesměšnit. Woody je vážně skvělej, stejně jako ostatní herci a já se prostě nedokázal nezasmát. Oproti Tarantinovi, Ruben předkládá něco, co rozhodně stojí za víc, jak jedno shlédnutí, protože resident evilů a panchartů už bylo vážně nad mraky, zato zakrvácené zombičí držky žeroucí pozůstatky jiných a následné praidlo číslo #2 "doubletape", rozhodně skvěle pobaví a otevře cestu k dalším zvrácenostem. V rámci zombie komedií rozhodně nejlepší kousek za posledních 10 let......The united states of Zombieland......4,5*, ale jelikož 5 se zaokrouhluje nahoru, rovných 5

Zelená míle (1999)

Ještě 10 minut po konci závěrečných titulků nevěřícně koukám na černý monitor, a zpytovávám svědommí, že tak bravurní kousek jsem si nechal dlouhých 10 let utéct. Ještě ted toho lituju. Film, ve kterém zatím bylo zpracováno nejvíce citů, smutných scén a nespočet emocionálních momentů. Oproti Shawshenku rozhodně výrazný skok dopředu, nebot vězeňské drama okořeněné o tak nabité scény, že je nestačilo hltat ušima, očima, mozkem, ale bylo zapotřebí použít i nos!..Je pravda, že začátek filmu je hluboko pod úrovní filmu samotného, ale ten konec. Jeden z nejsmutnějších a nejemocionálnější závěr vůbec. A nemusím se stydět říct, že slzy byly na krajíčku. Michael Clarke Duncan zažívá nejlepší období své herecké "kariéry" a posílá ke dnu kdejakou hollywoodskou star a Frank Darabont může být v klidu a nemusí se bát, že vypustil do světa obyčejnou kriminálku.

Osudový dotek (2004)

Už po několikáté říkám, že ve sci-fi se prostě nevyznám. Jenže Jonathan Mackye názorně předvádí, že u sci-fi si nemusíme představovat létající auta nebo psy se 6 nohama. Ukazuje nám a otevírá uplně jinou dimenzi sci-fi žánru, které se děsně špatně výmyšlí a ještě hůře předvádí. Pro pány Bresseho a Mackyeho to byl zprvu problém, poté se ale "oťukali" a pokračovali v tom, v čem začali. Když k tomu navíc přihodíme Amy Smartovou a Ashtona Kutchera, dostáváme "dokonalou" futuristickou podívanou, která se v každých scnách předbíhá, aby právě ta fáze získala největší ocenění.

Saw 6 (2009)

A je to tady, konečně jsem se dočkal. konečně (nebo snad teprve) 6 díl ?...Když jsem viděl 4 díl, který mě lehce zklamal, nedoufal jsem, že se najde ještě někdo, kdo tuto podívanou dotáhne ještě dál, a přece se našel. Skvělý pátý díl, který se výborně povedl a ted přichází Kevin Greutert, který nastolil pořádek. Naprosto promyšlené pokračování plné nečekaných a zvrácených pastí. Co je ale skvělé, je perfektní příběh,který je do sebe od prvního dílu zapadající snad ještě lépe, než dětské puzzle. Kevin se vykašlal na hvězdné obsazení, které by mu stejně k ničemu nebylo. Stačí pár uřvaných žen a osvědčený Tobin Bell, který je koukatelný snad ze všeh úhlů. A ten závěr, ted mě vážně posadil do kolen. Neuvěřitelné, jak tohle člověk dokáže i v 6. pokračování. Tuhle mysteriozní řežbu saw já prostě můžu. A TEN soundtrack mi nahání husí kůži i v šesté sérii.

Most u Remagenu (1969)

Ty novodobé válečné snímky stojí za prd. Za to ty starší, to je vážně umění filmografie. Moc skvěle se na to koukalo.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Rozhodně můj nejoblíbenější animák.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Není slaďák jako slaďák a Benjamin je toho příkladem.Dlouho jsem ten film odkládal, dokonce jsme chtěl se na něho nepodívat a ted můžu s klidem říct, že by byla chyba nevidět tak kultovní emocionální trhák. Tak perfektní scénář zcela schová stupidní režii, která neví, jak těch 166 minut zaplácat a proto se snaží co nejvíce zadobrodružnit, a kupodivu jí to vyšlo. Toto vážně moc lidí nedokáže, ale Davida také už začínali nudit slaďáky s Julii a Richardem a předložil něco, co předčí všechny slaďáky za posledních 5 let. Jeho cit pro atmosféru je takřka geniální. Hlavní obdiv patří maskérům, ti odvedli vážně skvělou práci.

Zlo mezi námi (2003)

Tak to je pořádný nášup emocí a napětí a to během pouhých 114 minut. Něco tak působivého jsem dlouho neviděl (ikdyž lehce připomíná film Klass-zkažená mládež). Hlavní hrdina je zatím ten největší frajer, který nemluví anglicky. Švédové nejsou tak častí, aby něco natočili, ale pokud náhodou nemají co dělat a natočí nízkorozpočtový kousek, tak je opravdu na co koukat a ani na chvíli člověka nenudí, ba dokonce ho donutí i přemýšlet, popřípadě se za hlavního hrdinu modlit. Mimochodem, nandal všem přesně to, co si hajzlové zasloužili.

Bent (1997)

Nikdy bych neřekl, že Sean Mathias natočí něco tak uchvatného. Zkrátka film, ve kterém se neděje vůbec nic, ale zároven je plný emocí, smutku a dramatu. Zachytil skvěle německé gestapo ze všemi jejich zvěrstvy proti židům, homosexuálům atd. Navíc herecký výkon Clive Owena je nenahraditelný a strčí do kapsy lecjakou hvězdu z řad Hollywoodu. Jeho nepřilíš bohatý scénář, je více než skvělý a i přes krátké věty, se scénář zcela vyhne zbytečným klišé a to je přesně to, co potřebuji. Navíc, ten uchvatný závěr, ten mě prostě dostal. Nemám jinou možnost než 5*