Útěk z New Yorku (1981)

Escape from New York se dozajista řadí do kategorie kultovních snímků. Proč, tomu tak úplně nerozumím. Celý film jsem čekal na něco, co stejně nepřišlo. Dějově je to tedy dost bída a akcí film také zrovna nepřetéká. Na druhou stranu vytvořil Carpenter zajímavý svět. Všechny ty odpadky, sutiny, převrácená auta vypadají skvostně a napomáhají dotvořit stísněnou atmosféru. Škoda, že se režisér nedal víc práce a nevložil do tak dobrých kulis lepší příběh.

Cry_Wolf (2005)

Možná to někomu bude připadat směšné, ale tohle se zase povedlo. Ze začátku jsem tomu sám nechtěl věřit, všechno bylo směšné a až příliš jednoduché. Čekání se vyplatilo. Já věděl, že Wadlow to nenechá jen tak, a dokáže během 87 minut vycucnout to podstatné, to, co zamíchá osudem a mým mozkem. Cry_Wolf není je bezduchá vyvraždovačka, je to něco mnohem hlubšího. Skvělá práce

Hledám Amy (1997)

Já si připadal jako na tobogánu trychtýř v libereckém aquaparku. Prvníh pár minut strhující a napínavá jízda, která může nabídnout nečekané objevení. V průběhu mého vzrušení se pak ale dostávám to toho takzvaného trychtýře, ve kterém jen jezdím stále dokola, bez nápadu, bez akce a bez pocitu nadšení. Jen nudně čekám na spadnutí do té příjemné vody. Smith si mě zatím nezískal, a pokud to bude pokračovat, moje apatie se bude stále zvětšovat.

Defendor (2009)

Na hudbu prostě nedám dopustit. I přes její velmi zřídký výskyt je skvěle zvolená, ale vyšší hodnocení mi nedovolí udělit malý počet gradujících scén, nedá se moc říct že by si film budoval nějaké rychlejší tempo nebo popřípadě chystal půdu pro překvapivý konec.(mohlo to dopadnout hůře) Defendor nepostrádá skvělý nosný nápad a lehce mi přivodil mírné pousmání (hlavně neprůstřelný Defendog na palubní desce), není to ovšem film pro široké publikum. Spíše se jedná o nějakou psychologickou studii jednoho obyčejného človíčka, který si usmyslel že je Superhrdina.

The Good Life (2007)

Tak nějak jsem nevěděl, čeho se mám chytit, komu fandit a čemu věřit. Berra nám však ukázal, že i něco špatné je pro něco dobré a že zdání dost často klame a není třeba se soustředit na jednu jedinou věc. Tady vše do sebe perfektně zapadá a ani s gradací děje a vývojem postav jsem neměl problém. Dramata nikdy nebyla moc pro mě, tohle jsem si ale vážně oblíbil. P.S. Taky bych se nechal od Zooey svést.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Netuším jak moc věrné je to herní předloze, protože čest jsem měl pouze s přes dvacet let starým originálem se kterým má tenhle film společný jenom název, ale myslím si, že to v tomhle případě není až tak podstatné, že tenhle film je poměrně slušný (vlastně spíš bolestně průměrný) "letní" blockbuster, pro široké divácké spektrum, který značce ani neškodí, ani nepomáhá a za rok si na něj nikdo nevzpomene (pokud tedy nepřijdou další díly a to tom si troufnu pochybovat). Jake mi zde moc neseděl, lépe řečeno jeho herectví, (jen bojové a parkourové scény mu poměrně přes digitální upravu jdou) po této stránce mi sem pasoval nejméně ze všech a Gemma zajímavá i když chvílemi otravná, ale to si jako princezna snad i mohla dovolit. Poslední zmínka k hudbě, na kterou se celkem nadává, ale mě přišla poměrně fajn.

Cherrybomb (2009)

Rupert oblečený do "namachrovaného" pláště s debilním účesem jen dokazuje, že jeho jediné místo je skutečně pod kouzelnickým pláštěm, kde mi ještě docela vyhovoval. Do podobných experimentů by se neměl pouštět, nebo dopadne jako filmová troska a nebude o něj nějaký veliký zájem. Ošklivá Kimberley vše ještě docela zachranuje.

Lovec kořist (2009)

Sázet na pár kilo plechu, trochu masek a na 3 herce se málokdy vyplatí. Collora zapojil 3D (3 dolary) a už se točilo. Ani on sám nečekal, že pár kopců písku a propracovaná režie dokáže udělat divy. Modlil jsem se, abych nedostal podobnou vylomeninu jako Star Wars a pro moje štěstí dostávám jen kopírující klasický sci-fi oblek a pár emzáků. Koukatelné

Centurion (2010)

Naprosto typický Marshall, který do děje musí zapojit absolutně všechno ze svého filmařského "umění", snad, ikdyby ho na nože brali. Perfektní střih, skvělá kamera a poměrně vydařená výprava dává se skvělým Michaelem filmu štávu. Jak již jsem zmínil, Marshall pořád přislazuje a přislazuje, až je ze štávičky leda tak lákadlo na sršní roj. Kdo má rád honičku na myš a kočku, určitě si hvězdičku přidá, pro mě jen "pouze" římanská mlátička a honička na trošku slabší způsob. Tím netvrdím, že jsem se nebavil. Bavil a to dost, jen sladidel je tam sakra moc.

Podivní (2010)

Už podle námětu jsem si říkal, že to zas bude "báchorka". Filmy s tématikou "zombie" chrlí současná produkce jako na běžícím pásu. Vždyť co může být jednoduššího, než naházet na scénu pár zohavených zombíků, pár přeživších lidí a řežte se přátelé! Sice to funguje a o zábavu je postaráno, ale pořád dokola omílat ten stejný systém je zbytečné a ze všech stran okoukané. Některé scény nejsou vyloženě špatné a stojí za pozornost, ale zbylá většina jich je tupých a ohraných tak, že není o co stát. Také lze ocenit i lekací momenty, ze kterým film dost těží a udržuje diváka v pozoru. Obsazení není špatné, ale žádný z herců nedokáže oslovit výrazněji. Závěr? Nic od toho nečekejte. Je to klasické "béčko" se všemi klady i zápory, které tato třída nabízí... P.S. málo krve