Nebezpečná rychlost (1994)

Akce je to opravdu nasázeno. Keanu se drží zuby nehty, aby zbytečně kvůli němu nespadlo tempo a kupodivu to drží až do samého konce a to se vidí málo u amerického akčnáku. Jan de Bont je lama, ale tohle zvládl na výbornou, ALE USA si prostě nemohlo odpustit těch pár vlasůrvoucích béčkových scén (přeskakující autobus, padající výtah, boj na střeše metra), na které se s prominutím tak hnusně koukalo, že jsem i hlavou musel kroutil. Jsem, zvyklý na ledacos, ale toto mě u takovéhoto filmu dosti bolelo. Nevadí Jane, ale zbytečně si ubíráš na hodnocení. BTW, Sandra taky tam taky byla platná jako koš na odpadky.

Gauneři (1992)

Proti Tarantinovi rozhodně nic nemám, ale proti jeho režii už ano. Pár filmů se určitě nechá zkouknout, ale pokud od něj vidíte 5 filmů a ve všech tečou jen litry krve, tak vás to poměrně rychle omrzí. Teda alespon mě určitě. Děj, který je naprosto zbytečný a každá debata končí nějakou prasečinou. Tenhle člověk vážně musí natočit každé hovno. Zřejmě na to má žaludek. Ještě, že tento blábol měl jen 99 minut. Za Madsena a jeho scénu s uchem hvězda nahoru. abych nezapomněl, Tarantinova hudba, ta je naprosto geniální a jedinečná.

Úkryt (2002)

Fincher se se svojí osobitou kamerou nezapře. Jeho kamerové toulky klíčovou dírkou jsou k nezaplacení. Čekal jsem, že co Fincherův film, to skok o příčku nahoru, ALE ještě, že jsem se nevsadil. Panic Room je rozhodně koukatelný, ale spíše tak ve dvou dnech. První část filmu je velice sympatická, ale druhá polovina je jen zbytečná opakovačka jen s jinými herci, kteří si zkouší, ve které části jim to jde lépe. To si měli zkoušet určitě někde jinde. Navíc scéna s policií a závěrečná scéna je spíše k pláči. Každopádně nápad je to DOCELA zdařilý a herecké výkony až na pár vyjímek též.Ale víc jak 60% ze mě nedostanete.

Poslední skaut (1991)

Napsat kvalitní scénář dnes umí kdekdo. Ale napsat scénář, na kterém je postavený celý film a navíc scénář, který zaujme a pobaví, to už docela bývá tvrdý oříšek. Ovšem Tony Scott a výtečně se mu podařilo postavit film na scénáří, který vás vážně zaujme, pobaví a v něčem i může poučit. Ale zapomněl na základní pravidlo áčkové kinematografie a to je propracovaný a zajímavý děj. Film, kde se jen unáší lidi z místa na místo, ve filmu, ve kterém akční scény jsou typické pro Ameriku, není přílíš žádaný. Film se krásně poslouchá, ale s video částí je to prostě o něco horší a pan Scott má rohodně navíc. Výkon Willise není třeba hodnotit, skvělý jako ve většině případech. Nebýt zkrátka přeplácaného děje, jdu samozřejmě výš.

Tváří v tvář (1997)

Travolta a Cage rozhodně ve svých lepších letech, ba dokonce v jednom z nejleoších filmů vůbec. Naprosto skvělá zápletka, která je velmi podrobně rozebrána. Tady se neřeší nic zbytečně dlouhými dialogy, tady se prostě jednoduše vystřílí půlka policejní jednotky, jede se o kus dál a opět se pokračuje. Pořád jsem nevěděl jestli 4 nebo 5. Ovšem v průběhu se zjevilo z čistajasna několik zbytečně vlasůrvoucích scén a myšlenek, které si nastavily vysokou laťku, ale při přeskoku ji režie vždy schodila, a tím film spadl dokonce na 3 hvězdičky. Například by mě zajímalo, jak se jim s Cageových krátkých vlasů povedlo udělat Travoltovy dlouhé, ale nejspíš boží moc to zařídila :). U filmů nerad hledám detaily, ale tady to skutečně bije do očí a to se u áčkových kousků nesmí stávat. A závěrečný boj na život a na smrt je příjemné zpestření, ale béčková honička vše rozhoduje.3*. A nebo ne, za snahu natočit něco unikátního tam prostě musím jednu přihodit. Každopádně skvělá podívaná

Ctihodný občan (2009)

Butler se čím dál častěji objevuje na plátně a vůbec to není na škoda, naopak je to příjemné překvapení. I od Foxxe jsem dostal opravdu o něco víc, než je od něj známo. Klasická americká pomsta v netradičním podání. Příběh, který je napínavý až do poslední minuty uteče jako voda a nějaké ty děsně bčkovité scény se tam ztratí. Butler svým chladným pohledem drží atmosféru poměrně hustší a Jamie Foxx se jí bohužel svým nuceným charismatem snaží ničit. Hanba mu. Přes nějaká ta drobná zaváhání, skvělý kousek.

Vřískot (1996)

Pro někoho pocta žánru, pro mě hloupost a kolotoč klišé, které jsme viděli snad stokrát jinde. Z celého filmu si pamatuju jen onu kultovní masku a imrvére zvonící telefon. Sorry, uživatelé csfd.cz, ale dávám jen usoplené dvě hvězdy.

Hluboko v gangu (2006)

Vždyť to bylo jasné, že svýho syna zachrání a opět se s ním štastně shledé. Taky je všem známo, že američtí hrdinové prostě neumírají, mají proti smrti imunitu. Hall se chtěl pyšnit, že natočí cool hustou akční pecku, ve které je ale akce jako hub v zimě. Takové lacinné béčko, ve kterém nemůže chybět honička, gangy, zlodějství a v poslední řadě trochu střílení. Na jednu stránku dobře, na druhou se na to člověk těší, že aspon něco se tam bude dít, když děj je takřka zbytečný a více než jednoznačný.Prostě Amerika.

Milujte svého zabijáka (2002)

Nějak moc mě to nechytlo. Je to naprosto nezáživné a utahané. Těch 113 minut vám připadá jako věčnost a to není ten nejlepší způsob, jak na sebe upozornit. Clooney je jak v rozkládajícím se stavu a ostatní herecké výkony jsou děsně neprofesionální, něco na způsbo dětí na hřišti. Není zde ani pokus o atmosféru momentu, nebo něco, co by diváka vytrhlo ze sedadla. Špatná práce.

Saw 6 (2009)

A je to tady, konečně jsem se dočkal. konečně (nebo snad teprve) 6 díl ?...Když jsem viděl 4 díl, který mě lehce zklamal, nedoufal jsem, že se najde ještě někdo, kdo tuto podívanou dotáhne ještě dál, a přece se našel. Skvělý pátý díl, který se výborně povedl a ted přichází Kevin Greutert, který nastolil pořádek. Naprosto promyšlené pokračování plné nečekaných a zvrácených pastí. Co je ale skvělé, je perfektní příběh,který je do sebe od prvního dílu zapadající snad ještě lépe, než dětské puzzle. Kevin se vykašlal na hvězdné obsazení, které by mu stejně k ničemu nebylo. Stačí pár uřvaných žen a osvědčený Tobin Bell, který je koukatelný snad ze všeh úhlů. A ten závěr, ted mě vážně posadil do kolen. Neuvěřitelné, jak tohle člověk dokáže i v 6. pokračování. Tuhle mysteriozní řežbu saw já prostě můžu. A TEN soundtrack mi nahání husí kůži i v šesté sérii.