Králové ro(c)ku (2006)

Dalo by se říct, že je to jen pouze další tuctová ujetá rádoby komedie. Jenže za tu neuvěřitelnou snahu Jacka Blacka, který ze sebe vymačkal vše co se dalo, dále za skvělou hudbu a nakonec Stiller a Robbins, kteří tomu dodali ještě víc šťávy dělá z tohoto snímku víc. Za závěrečnou scénu s ďáblem, jasné 4

Let číslo 93 (2006)

Jako film je United 93 naprosto bez ambicí a potenciálu. Nemá příběh ani zápletku, která by mohla obstát a něco mi dát. Možná jde o vyrovnání se s 911 nebo ilustraci neflexibility administrativy letové dopravy, ovšem jelikož nejde o dokument, nedovedu si představit, že by výsledkem mohl být dobrý film. Nabízí se ovšem řada možností, jak z toho udělat více než nepříjemný zážitek, což hezky ilustroval Flight 93. Tady se ovšem výsledek zdařil o poznání lépe. Především U93 neřeší životní příběhy jednotlivých aktérů (sousloví "I love you" tu mimochodem zazní 15x), ale soustředí se jen na samotnou nešťastnou událost a já si tak připadal spíše jako její pozorovatel, než oběť nucená vybrečet proudy slz nad osudy ubohých zkonavších bytostí. Kvůli nedostatku po obsahové stránce se však nevyhne nudě - obzvlášť v části, která se odehrává na zemi. Poslouchat sled názvů a čísel letů skutečně není moc zábavné. Události na palubě pak sledujete očima velmi roztřesené a poletující kamery, takže sice skoro nic nevidíte, na zážitku to rovněž nepřidá, ale tato milosrdně skrývá veškeré potenciální chyby, které by se při "rekonstrukci" údajně skutečných událostí mohly naskytnout. Snímek ale oceňuji za velmi povedený a vkusně provedený závěr, za něj zaokrouhluji nahoru.

Life on Mars (2006) (seriál)

Přesně jak při uvodních titulkách říká Sam : " Je to jako probudit se na jiné planetě "..Já se tak opravdu cítil, všechno ve mě evokovalo chtíč vidět víc a zároven strach o své hrdiny. Škoda, že kriminální scenérie jsou "typickou" záležitostí a většinou ničím nepřekvapí. Těch 16 dílů je však dobře stravitelných. DCI Hunt rulez.

Muž proti muži (2006)

Tak skvělej začátek a tak děsnej konec. Tak by se dal film popsat v jedné větě. Pro mě obrovské zklamání. Zbytečně moc utahané až nudné. Mám rád jak Pierce tak Liama, avška v tomto filmu hráli jak "béčka". Snad to příště vyjde

My dva a křen (2006)

Ty filmy vybírané dramaturgií SA mě zničí. Ačkoli Kate vypadá líp jak její manča, tak rozhodně líp nehraje... A papá Douglas by si už taky mohl dát oraz. Jeníček jakbysmet.

Neviditelné zlo (2006)

Když jsem viděl Jacobse, chtělo se mi smát, nebot Jacobs má navádět strach a hrůzu a mezitím se mu směju za zády. Je sice pravda, že Gregory nám zbytečně netají obličej "zabijáka" ,o to víc to ale musí zkazit na věcech, jako je zbytečný klišovitý příběh (kdyby se jednalo o klasickou vyvraždovačku, uvažoval bych o vyšším hodnocení), rychlost zabití některých představitelů a nebo "jemností" při zabíjení. Udušení telefonem není zrovna cool. Aspon ty Rachael Taylor mohla ukázat prsa a alespoň na chvíli mě usadit do křesla.Rozhodně film při pátečním obědě neuškodí.

Neznámý (2006)

Dobře našlápnutá thriler, avšak ke konci napětí upadá a stává se z něho nehorázná kýčovina

Nula od nuly pojde (2006)

Všechno tak nějak fajn do sebe zapadá, člověk se zasměje. Jen těch okatých a zbytečně překombinovaných situací by nemuselo být tolik. Prostě jednoduchá a nenásilná oddechovka.

Panic je nanic (2006) odpad!

Co na tom bylo komedie ? Já se teda ani jednou nesmál,spíše jsem brečel, jak je scénář uplně ubohý a nezmohl se vůbec na nic, jen na trapné dětské hraní si na kočku a myš. Prostě nuda nuda nuda

Pokojný bojovník (2006)

Když se Victorovi nepovedli přihlouplí Jeepers Creepers, zkusil změnit polévku i ingredience. Konečně mi to pořádně zachutnalo a docela bych si rád ještě naběračku přidal. Zkrátka, po tomhle se ještě chvíli olizovat budu. Za jasnou předvídatelnost a opětovnou nucenou snahu nacpat německé herce do americké přesnídavky, musím jednu hvězdu ubrat. Na druhou stranu neškodné, jednoduché, koukatelné a bez zbytečných patvarů.